Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tworzenie Filmów Real Life Video


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 27 styczeń 2014 - 23:24

Witam,

 

Czy ktoś bliżej wie jak to się robi ? Połączenie filmu z trackiem GPS a potem określenie skali oporu dla trenażera - tak jak jest to w filmach Tacx.

 

Mam kamerę.

Mam komórkę, która zrobi track.

 

Co dalej ? 


  • gello1 lubi to

#2 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:09

może to Ci pomoże http://cyclingrlv.com/howto-make/



#3 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 28 styczeń 2014 - 18:19

Znalazłem jeszcze :

 

http://www.route4u.dk/index.php/rlv

 

Uważam, że to projekt wart rozwinięcia, ponieważ sam często szukam tego typu filmów na trenażer - lubie oglądać różne części świata :)

 

Pytanko dla ogarniętych w temacie, czy da się jakoś zrobić, żeby tak jak w filmach Tacxa wyświetlał się opór jaki mamy ustawić na manetce ?



#4 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:37

Pytanie: jakie filmy, na jakim sofcie i jakim trenażerze :)
Część filmów z TacX'a ma wrysowane poziomy obciążenia do "wolnej" jazdy. Ale do RLV fajniej jest mieć sterowanie filmu prędkością jazdy.

Firmy zazwyczaj mają "własne" zestawy (kabelek albo private ANT, jedynie BKool chyba robi coś "na standard"). Albo działa "z automatu" (czyli obciążeniem steruje komputer), albo pokazuje co trzeba ustawić, i/lub jest "profil" mocy od prędkości.
Przy przeliczaniu prędkości prędkość "na kole" różni się (nawet czasami bardzo mocno) od prędkości "w filmie", czego efektem jest kicha z realizmem, ale pojechać się da :)

Jest parę rozwiązań "mało firmowych" (virtualtraining, Wattzap, projekt Ilja Booij), ale są one w wieku młodzieńczym.. i nie wiadomo jakie losy je czekają.

route4u się trochę zbiesiło..

#5 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:22

Mam Tacx Satori Pro - opór ustawiam sam. Filmy ztacxa pokazuja mi jaki opór ustawić w danej chwili. Są jakieś programy, które przeliczą z tracka GPSu jaki opór ustawić np w skali 10 stopniowej ? 





Dodaj odpowiedź