Skocz do zawartości


Spinka -już nie da się założyć


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 MG

MG
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Skąd20 km od granicy

Napisano 22 maj 2009 - 22:13

Niby niewielka różnica, ale łańcucha Shimano nie zepnie się spinką od np. SRAMa. No chyba że na siłę, ale długo na takim łańcuchu nie da się jeździć.

Piszesz to z doswiadczenia czy z teorii?

#22 Reynevan

Reynevan
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2009 - 08:09

Reynevan, A gdzie planują mufy suportu :roll: :?:


Każdy szanujący się serwis rowerowy zajmujący się naprawą czy składaniem rowerów powinien posiadać przyrząd z frezami do planowania mufy. Musisz po prostu popytać w serwisach w Twojej okolicy. U mnie robią to np. w Piastowie pod Warszawą, koszt takiej usługi to 50 zł:

http://www.komobike....s-rowerowy.html

Pozdrawiam.

#23 fengtao

fengtao
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądKartuzy

Napisano 23 maj 2009 - 11:04

Campa ma dwie szerokości łańcuchów 10s!!!!!


No tak, jest jeszcze Connex dla Campy o szerokości 6,15 mm, ale nie o to tu chodzi, podałem tylko przykłady - mówimy tu o tym, czy dowolna spinka pasuje do każdego łańcucha, a tak niestety nie jest. Sam użyłem raz spinki SRAMa do Shimano i męczyłem się potem ze sztywnym ogniwem. Przeginanie, smarowanie, wstrząsanie, lizanie itd nie pomagało - trzeszczało, skrzypiało i haczyło na przerzutkach jak diabli, tak że w końcu połączyłem łańcuch orginalnym nitem Shimano.

#24 MG

MG
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Skąd20 km od granicy

Napisano 23 maj 2009 - 14:08

Zeby zalozyc spinke Srama do lancucha Shimano przy 8speed trzeba uzyc patentu ;-) Tez wszyscy mowili ze to nie bedzie dzialac, bo rozne szerokosci lancuchow i bla bla bla, ale jeden myk i wszystko chodzi cacy, chociaz bez bicia powiem ze nie wiem jak to jest w przypadku 10sp. Wiece moze jaka szerokosc ma lancuch Veloce ?

#25 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maj 2009 - 17:30

No to ja czekam na ten myk że sie da założyc i będzie to działać - czyli normal;nie rozepniemy i zepniemy spinke w trerenie rękami :lol:

Spinką Sramowska mozna spiąć łańcuch Shimano ale w wersji IG, HG się nie spinał.
Do HG mozna załozyc spinke typu Sigma Connector.

Do 8 -ki można z powodzeniem załozyć spinke Accenta, wchodzi idealnie.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#26 MG

MG
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Skąd20 km od granicy

Napisano 23 maj 2009 - 18:10

Spinką Sramowska mozna spiąć łańcuch Shimano ale w wersji IG, HG się nie spinał.
Do HG mozna załozyc spinke typu Sigma Connector.

No popatrz, a ja przejezdzilem (i nadal jezdze) kilkanascie tysiecy kilometrow na roznych lancuchach HG i spinkach Srama ;) Przy pierwszym montazu, spinka nie chce sie spiac do konca, wtedy blokujemy tylne kolo hamulcem i kopiemy w pedal, spina od razu spina sie do konca i wszystko dziala tak jak nalezy ;) Spinke pozniej spina sie bez problemu, tylko pierwsze spiecie trzeba zrobic na patencie.

#27 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 24 maj 2009 - 11:25

Mi tam spinka Srama (złota) elegancko spina łańcuch HG od Shimano (9 rzędów). Nawet nie musiałem używać "patentu" przy pierwszym założeniu.

#28 MG

MG
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Skąd20 km od granicy

Napisano 24 maj 2009 - 12:17

Bo 9speed ma taka sama szerokosc niezaleznie od producenta ;-)

#29 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 maj 2009 - 22:07

pisano o spince na 8 biegów .

A, wyślij ten patent do firmy Sram, moze zrobią instrukcje obrazkową, bo z tego co nam wiadomo, spinke mamy spiąć i rozpiać reką ( paluchami ) w każdych warunkach.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#30 MG

MG
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Skąd20 km od granicy

Napisano 25 maj 2009 - 23:29

A, wyślij ten patent do firmy Sram, moze zrobią instrukcje obrazkową, bo z tego co nam wiadomo, spinke mamy spiąć i rozpiać reką ( paluchami ) w każdych warunkach.

Przeczytaj dwa razy co napisalem, to moze zrozumiesz :evil: Wyraznie pisalem, ze dotyczy to tylko i wylacznie pierwszego montazu nowej spinki, nastepne spinania/rozpinania robi sie juz normalnie. Patent zaczerpniety od doswiadczonego mechanika, a nie teoretykow forumowych 8-)

#31 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 maj 2009 - 06:43

Ja , kolego teoretyku nie zakładam tak spinki, do 8-ki zakładamy elegancko spinki Accenta, które montuje się normalnie.

Tak samo spinka KMC ciężko wchodzi na HG 8, pewnie z buta by także weszła, jak i wiele innych patentów siłowych. Każdy ma swoje patenty.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#32 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2009 - 21:29

"Z buta" to nie jest żadna metoda - to nie na tym ma polegać, żeby się mordować z patentem, który ma ułatwiać życie. Ja z powodzeniem stosuje łańcuch 9-kowy (HG53) z 9-kową spinką SRAMa w napędzie 8-biegowym - wg. mnie zmiany biegów są płynniejsze nawet deczko i napęd lepiej chodzi niż z łańcuchem na 8

#33 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 maj 2009 - 06:42

Tak samo stwierdziłem z łańcuchem na 10 z zębatkami na 9 , łańcuchy całkiem ładnie pracują.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź