Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środki czyszczące rower.

111 odpowiedzi w tym temacie

#101 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 837 postów
  • SkądKT

Napisano 20 listopad 2017 - 21:33

Na wstępie chciałem poinformować, że pisałem do adminów w tej sprawie tj. przedstawienia swoich produktów na forum.

Zainteresowanych środkami do pielęgnacji rowerów zapraszam na stronę: http://crankalicious.pl/produkty/

Chętnie odpowiem na pytania co i jak.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

#102 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:03

Czy ktoś z Was używa alkoholu izopropylowego jako podstawowego odtłuszczacza ?

O jego zastosowaniu np. przy odtłuszczaniu tarcz hamulcowych wiadomo... ale ciekawi mnie np. jak z czyszczeniem łańcucha... łożysk...

Co o tym myślicie ?

#103 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 6223 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 grudzień 2017 - 05:51

Wiele rodzajów uszczelek oraz elementów z tworzyw sztucznych nie lubi alkoholu izopropylowego. W najlepszym wypadku stracą kolor albo zrobią się matowe, w najgorszym utracą funkcjonalność. Dlatego jako podstawowy odtłuszczacz wg mnie się nie nadaje. Poza tym jest dość drogi (chyba, że masz tanie źródło, to oczywiście inna sytuacja).

rowerplus-logo-2.png

Produkty SRAM oraz LEZYNE od teraz w ROWERPLUS.PL!

#104 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:07

... powiedzmy, że cena nie gra roli ;)

.... a tak na poważnie, intuicja też mi podpowiada aby być z nim ostrożny... jednak nie mam rzetelnej wiedzy... stosuje się go jednak w elektronice więc...

To jeszcze jedno pytanko... w czym jest lepszy od zwykłego odtłuszczcza, że jest "idealny" do tarcz... ?

#105 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 17:39

Jako odtłuszczacz do smarów, sprawdza się słabo.

Benzyna ekstrakcyjna, jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

#106 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 157 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:03

nie wiem czy dobrze Cię rozumiem... benzyna będzie lepsza do tarcz... ???

#107 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:05

do tarcz - najlepiej Ludwik

#108 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 837 postów
  • SkądKT

Napisano 16 grudzień 2017 - 07:30

jest zasada, że podobne rozpuszcza się w podobnym. benzynie ekstrakcyjnej bliżej składem do smaru/oleju do łańcucha, niż izopropanolowi

• marvelo lubi to

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

#109 Sam

Sam
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:39

Podrzucę patent kolegi: płyn do mycia grilla w takiej butelce ze spryskiwaczem jak płyn do mycia okien. Wszelki tłuszcz/brud schodzi faktycznie bez szorowania, jedynie trzeba to spłukać i wytrzeć. Moje wątpliwości budzi tylko fakt że kolega myje tym kasetę jej ściągania. To super silne dziadostwo ma wtedy kontakt z bębenkiem oraz okolicami łożysk kół co nie wróży jak dla mnie najlepiej.

#110 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 6223 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:10

Stara prawda się nie zmienia: im skuteczniej środek usuwa tłuszcz, tym mocniej wypłukuje smar, a przy odpowiednio mocnym środku - nawet uszczelki. Chemii nie oszukamy.

rowerplus-logo-2.png

Produkty SRAM oraz LEZYNE od teraz w ROWERPLUS.PL!

#111 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 1226 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:05

A co polecacie wlewać do maszynki do czyszczenia łańcucha? Wspomniane Meglio lub Brudpur się dobrze sprawdzą?

#112 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 837 postów
  • SkądKT

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:32

Od siebie mogę ci polecić http://crankalicious...chained-remedy/Przy regularnie czyszczonym łańcuchu spokojnie można rozcieńczać 1:1. Jak chce odezwij się na PW mogę ci podesłać próbkę.

Dodaj odpowiedź