Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagażnik Dachowy


70 odpowiedzi w tym temacie

#21 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 17 marzec 2014 - 01:03

Kupiłem zestaw Thule Wingbar + Thule Outride. Spalanie nie wzrosło wrecz zmalało :) to moze dlatego ze z rowerem jezdze spokojniej :D Własciwosci jezdne sie nie zmienily. Wiatr delikatnie slychac kiedy jedzie sie w okolicach 100km/h+



#22 ciaptak

ciaptak
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądLeszno

Napisano 17 marzec 2014 - 15:00

Powiedz jeszcze czym jeździsz? Gdzie kupiłeś, możesz rzucić linkiem? Też się powoli przymierzam i nie wiem na co się zdecydować...
 



#23 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 18 marzec 2014 - 06:07

Dopasowywać auto do roweru? no nieźle:)

 

Daniel_105, jak najbardziej. Rowerow do auta dopasowywac nie bede :)

 

W tym ktore mam producent nie przewiduje montazu bagaznika dachowego, podobnie z hakiem. Najprawdopodobniej i tak skonczy sie na aucie z demontowalnym hakiem i bagaznikiem na niego.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#24 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 08:07

Daniel_105, jak najbardziej. Rowerow do auta dopasowywac nie bede :)

 

W tym ktore mam producent nie przewiduje montazu bagaznika dachowego, podobnie z hakiem. Najprawdopodobniej i tak skonczy sie na aucie z demontowalnym hakiem i bagaznikiem na niego.

 

To nie do konca prawda - to, ze producent nie przewidzial to nie znaczy, ze nie ma takowego - ja tez myslalem, ze z moim bedzie lipa, a wyszlo znakomicie.

Koledze w najnowszym I40 dali relingi dachowe i jak sie okazalo sa plastykowe i sluza tylko ozdobieniu a jednak thule znowu dalo rade i wozi kolega 3 rowery na WingBar'ze.

 

Kuknij na otobagazniki.pl - tam chyba sa systemy do wszystkich samochodow.

 

Jesli chodzi o SUV'y i CrossOvery (no wspominaliscie o Q7 i X5) to widze zazwyczaj rozwiazania oparte albo na hakach albo na bagaznikach przyczepianych do klapy bagaznika (czasem takie X5 z baganizkiem i 2 rowerami) kolo mnie parkuje.

 

 

Jesli chodzi o samochod gdzie nie trzeba rozbierac roweru i mozna przycisnac to moj faworyt to Ford SVT Raptor - moze kiedys :)



#25 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 18 marzec 2014 - 08:34

kobrys, sprawdz sobie BMW 650i. Nie zalozysz nic na dach i nie zainstalujesz haka, sprawdzone, potwierdzone. Tez bylem lekko zdziwiony a kupujac samochod ten fakt mi po prostu umknal.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#26 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 08:51

No dobra, ale to jest coupe...

 

Zreszta i w tym wątku w podpisie jest zdjęcie, że jednak udało się - jeśli masz poprzeczne belki zamontowane już wszytko podejdzie.

https://www.bimmerfe...ad.php?t=394750



#27 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 18 marzec 2014 - 09:01

W BMW 650i dach nie jest przystosowany pod belki, co wiaze sie z odpowiednia jego konstrukcja (wzmocnieniami). Nawet jesli ktos cos gdzies wyrzezbil, to jest to co najmniej ryzykowne a juz na pewno nie atestowane. Ja kiedys widzialem, jak otwarla sie "trumna" na autostradzie. Masaakra.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#28 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2014 - 09:13

Jasne, ale jak sam powiedziałem - to jest coupe, które z definicji nie jest ani samochodem rodzinnym, ani samochodem użytkowym

- to jest limuzyna do zabawy i zapie*dalania :)



#29 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 09:32

- to jest limuzyna do zabawy i zapie*dalania :)


Ale wtedy to nazywa się Gran Coupe, a to już trochę inne auto ;-)

#30 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 18 marzec 2014 - 11:05

Ja mowie o Coupe, ktore swoja droga swietnie sprawdza sie na wakacyjne wyjazdy dla 2 osob. Bagaznik to prawie 500 litrow, jest tez worek na narty zima. Jednak opcja przewozu rowerow jest troche klopotliwa. Co ciekawe, do Gran Coupe jest mozliwosc montazu zestawu pod bagaznik na hak.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#31 jimmy24

jimmy24
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 11:33

Powiedz jeszcze czym jeździsz? Gdzie kupiłeś, możesz rzucić linkiem? Też się powoli przymierzam i nie wiem na co się zdecydować...
 

W sieci jest sklep cartravels, który ma sporo takich bagażników w ofercie, możesz tam poszukać. Sporo też na allegro, oraz czasem coś się trafi na tablicy.



#32 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 18 marzec 2014 - 15:10

Powiedz jeszcze czym jeździsz? Gdzie kupiłeś, możesz rzucić linkiem? Też się powoli przymierzam i nie wiem na co się zdecydować...
 

 

U mnie wszystko siedzi na Toyocie Corolli e12 Hatchback. Kupiłem w bagażniki.org.



#33 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 19 marzec 2014 - 23:28

Potrzebuję na szybko kupić uchwyt rowerowy, uchwyt ma pasować do mtb i do szosy.

Co proponujecie ?

Lepszy jest uchwyt bez przedniego koła ? (mam duże auto więc koło może być w bagażniku)

 

Czasem chowam rower do środka, a teraz czasem go przewietrzę. ;p

 

M

 



#34 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 20 marzec 2014 - 05:57

Oczywiscie, ze bez przedniego kola jest lepszy, czytaj pewniejszy, zwlaszcza jak wozisz na nim "wegiel" :)


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#35 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2014 - 11:06

Parę osób powyżej pisało o użytkowaniu

Thule OutRide 561

też taki mam, ale nie jestem z niego do końca zadowolony, mianowicie chwyt na przednie widełki ma ostre krawędzie, tam gdzie łapie widelec jak spinka niszczy lakier, podejrzewam też, że i widelcowi lepiej nie jest od tego. Walczę z tym kombinując z różnymi podkładkami, ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?

dzięki



#36 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 15 kwiecień 2014 - 11:59

mburs, zapodaj jakies foto pogladowe.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#37 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2014 - 20:49

https://www.dropbox....6y/IMG_8611.JPG

 

Gdyby link nie działał, to daj znać, nie jestem wybitnym hakerem ;)

Na zbliżeniu widać wewnętrzny rant który co prawda dobrze chwyta widelec, ale lakier pęka. Może zbyt mocno dociskam, ale głupio by mi było na autostradzie wyprzedzić własny rower.



#38 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 16 kwiecień 2014 - 06:02

mburs, miejsca ktore wskazujesz na zdjeciach powinny zaciskac sie na hakach widelca a tam nie powinno byc lakieu w ogole tylko ladnie obrobiona, plaska powierzchnia, wlasnie w celu zapewnienia odpowiedniego trzymania kola przez zacisk.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#39 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2014 - 08:31

Na 4 rowery w dwóch mam tam ładnie obrobiona powierzchnia pokryta lakierem, który delikatnie pęka w górę widelca.Są to przełaje, więc draki nie ma, ale szosę wożę na kanapie.

#40 MaRcIn30

MaRcIn30
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 04 maj 2014 - 20:25

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat uchwytu tego producent/dystrybutora, koszt niewielki tylko czy bezpiecznie dowiozę rower z punktu A do punktu B?

http://allegro.pl/v-...4207118827.html

 





Dodaj odpowiedź