Skocz do zawartości


Muzyka Na Rower


42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2014 - 20:10

Z tymi słuchawkami uważajcie nawet na trasach, nie usłyszysz paru rzeczy i możesz kraksę zaliczyć niewąską ... wcale nie dramatyzuję, nie usłyszysz pieska który właśnie wziął rozbieg by odgryźć Ci nogę, nie zauważysz ciągnika/traktora i masz kłopot, kierowcy nieraz używają takiego cichszego i krótkiego klaksonu - wątpię żeby w słuchawkach to wychwycić ... lepiej uważajcie na siebie, ja mam czasami wrażenie że na polskich drogach wszyscy chcą mnie koniecznie zabić, i to bez słuchawek :/



#22 Gosc_Bodzio_23_*

Gosc_Bodzio_23_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2014 - 09:04

W sumie to i racja. Wszędzie nie bezpiecznie. Powoli dochodzimy do wniosku, aby nie nakładać słuchawek na uszy. To zbyt niebezpiecznie. Albo głośniczki do roweru zamontować:P



#23 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2014 - 12:38

Nie wiem dlaczego założenie jest takie, ze kto ma słuchawki i puści muzykę nic poza tym nie słyszy. Po coś jest możliwość ustawienia głośniej /ciszej w odtwarzaczach.

Ja jeżdżę w sluchawkach praktycznie zawsze i wszędzie. Na rowerze nie używam słuchawek dokanalowych izolujacych od otoczenia tylko earpods z iPhone, które tłumienie hałasu mają zerowe. I głośność ustawiłam tak, ze na pustej drodze słyszę granie, ale kiedy goni mnie pies albo mija samochód słyszę szczekanie labo warkot motoru. W zasadzie jestem w stanie prowadzić konwersację z kimś kto mówi trochę głośniej niż to mamy w zwyczaju.

#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 luty 2014 - 12:58

jestem w stanie prowadzić konwersację z kimś kto mówi trochę głośniej niż to mamy w zwyczaju.

Właśnie stąd się bierze opinia, że gorzej słychać dźwięki z otoczenia ;) A skoro słyszysz słabiej, to trudno nie dojść do wniosku, że jest mniej bezpiecznie.

Nie zamierzam wdawać się w święte wojny na ten temat. Tylko stwierdzam fakt ;)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#25 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2014 - 13:33

Jasne, ze słabiej niz bez. Ale samochody są wystarczająco głośniejsze.

Idę teraz ze słuchawkami. Słucham muzyki i słyszę własne kroki. Wystarczy.



#26 DrMike

DrMike
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 luty 2014 - 21:28

Mam trochę inne pytanie, mianowicie, jak radzicie sobie z szumem powietrza powstającym zwłaszcza przy większych prędkościach, ale już koło 30km/h jest on dosyć uciążliwy, macie jakieś patenty?



#27 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 luty 2014 - 22:44

to chyba urok tego sportu:)
kawałki waty fajnie tłumią szum ale mi strasznie przeszkadzały

#28 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 luty 2014 - 23:20

szumienie powietrza przeszkadza  :shock: 
Słuchawki dokanałowe załatwiają sprawę - a w zasadzie jedna, bo jazda w dwóch to by dla mnie było szaleństwo. Jezdze z jedną i wszystko jest cacy  :-D 
Mnie się strasznie podoba ten set, słucham go praktycznie ostatnio cały czas :)



#29 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2014 - 17:59

próbowałem kiedyś jeździć po mieście bez słuchawek i tylko mnie głowa bolała od tego hałasu. Jak skończy się stanie na światłach i jazda między autami to jeszcze mogę zdjąć słuchawki. Generalnie staram się zawsze często rozglądać, komunikować każdą zmianę pasa etc, po prostu jeździć bardzo przepisowo oraz przewidywalnie na drodze.

Muzykę też dobieram pod sytuacje na szybki trening jazdę inny gatunek, do pracy coś innego, a gdy wybiorę się na wycieczkę na jakieś wsi to jeszcze inna do tego komunikaty głosowe z navime.pl i czasami nawigacja głosowa.  



#30 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2014 - 18:41

Z jaką kadencją trzeba kręcić, żeby zgrać się z tym wykonaniem "Lotu Trzmiela"?

http://www.youtube.c...h?v=-yZPrrboTkY

 

Nie, to już był chyba przerost formy nad treścią. 

 

Wolę trochę wolniejsze tempo z wyraźnie zaznaczonym rytmem, np. tutaj:

http://www.youtube.c...h?v=RbvJPV4CCUQ



#31 Gosc_Bodzio_23_*

Gosc_Bodzio_23_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2014 - 12:56

szumienie powietrza przeszkadza  :shock: 
Słuchawki dokanałowe załatwiają sprawę - a w zasadzie jedna, bo jazda w dwóch to by dla mnie było szaleństwo. Jezdze z jedną i wszystko jest cacy  :-D 
Mnie się strasznie podoba ten set, słucham go praktycznie ostatnio cały czas :)

heheh, szybkie tempo jazdy:) to może być dobre:)



#32 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 02 maj 2015 - 06:03



#33 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 06 maj 2015 - 13:45

Przejeździłem w słuchawkach tysiące kilometrów. Gdy idę/jadę w słuchawkach mam odruch oglądania się przy każdym ruchu w kierunku osi jezdni. Paradoksalnie może to wpływać pozytywnie na bezpieczeństwo w przeciwieństwie do zawierzania słuchowi jadąc bez słuchawek. Przy większych prędkościach lub jeździe pod wiatr szum powietrza zagłusza prawie wszystko i samochody słychać praktycznie w ostatniej chwili. Słuchawki zdejmuję dla pewności tylko kiedy jestem zmuszony jechać bo bardzo ruchliwej trasie. Poza tym jazda na rowerze w słuchawkach nie różni się dla mnie zbytnio od jazdy samochodem z włączonym radiem. Ufamy przede wszystkim wzrokowi.



#34 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 07 maj 2015 - 12:44

____________________Jadę se szosą, łąki dookoła, ptaszki ćwierkają a tu h. wie skąd (z tyłu) ścigaczem, tyle ile fabryka dala, tłumik po tuningu, nawet się nie wysilił żeby zjechać na drugi pas. Od tamtej pory stosuje słuchawki dokanałowe.



#35 Zefir

Zefir
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 07 maj 2015 - 15:19

Tego słucham ostatnio bardzo często tym bardziej, że dni coraz cieplejsze ;)
Taki summer mix:
https://youtu.be/ecDiWZOCf9o

#36 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 07 grudzień 2015 - 13:57

Kto wytrzyma takie tempo ? :D

 



#37 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2015 - 23:41

Dla równowagi coś na uspokojenie, tak już trochę świątecznie:



#38 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 grudzień 2015 - 08:42

Na asfalcie raczej nie słucham muzyki. No chyba że jestem blisko stanu agonalnego (zmęczenie/niewyspanie/wielka góra/etc).
Jaka muzyka? Jak to u mnie raczej ciężka, techniawa, industrial, gothic, metal, z wyraźną linią melodyczną.. Ale zawsze odpowiednia do kadencji. Mam przygotowane "playlisty" na różne sytuacje.
Moim "najulubionym" kawałkiem do "naku...nia" od paru lat bez zmian jest "Twoja otchłań" Artrosis.. Genialny do bardzo siłowej jazdy na niskiej kadencji.



#39 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 grudzień 2015 - 09:34

Ja to tu zostawię ;)

  1. Rule #62 //
    You shall not ride with earphones.

    Cycling is about getting outside and into the elements and you don’t need to be listening to Queen or Slayer in order to experience that. Immerse yourself in the rhythm and pain, not in whatever 80’s hair band you call “music”.   See Rule #5 and ride your bike.8

Więc tylko dźwięki otoczena i miarowa praca idealnie wyregulowanego napędu ;)



#40 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 09 grudzień 2015 - 11:11

Najlepszy kawałek na podjazdy Thunderstruck !

Puszczamy głośno i na trening. :)





Dodaj odpowiedź