Skocz do zawartości


centrowanie koła


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_hartigan02_*

Gosc_hartigan02_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2009 - 18:43

Witam!

Posiadam koła Vuelta Airline 1 rozmiar 28 '', mają one płaskie szprychy. Po zeszłorocznych wakacjach miałem trochę scentrowane koło bicie boczne około 1mm oraz bicie pionowe około 1,5 mm. Oddałem moje koła w ręce jakiegoś domorosłego mechanika który płaskie szprychy powykręcał prostopadle do kierunku jazdy, i zerwał jednego nypla no i teraz nie da sę odkręcić jednej szprychy, postanowiłem oddać koło do serwisu, a pan z serwisu powiedział mi, że nie można nigdzie kupić takich szprych jak moje (płaskich), czy to prawda że nigdzie nie sprzedają płaskich szprych?

#2 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 22 maj 2009 - 19:09

nie ponieważ w kazym nie mal sklepie rowerowym są takowe szprychy z tego c owiem moj kumpel chciał kupic 3 sztuki pojechał do sklepu i od ręki dostał :))

#3 Gosc_hartigan02_*

Gosc_hartigan02_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2009 - 19:12

aha, dzięki za odpowiedź ;], to nie wiem czemu ten facet z serwisu taki kit wciska, tam jest chyba największy sklep rowerowy w kielcach i serwis chyba powinien być w miarę dobry...

#4 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 22 maj 2009 - 19:13

szprychy płaskie mozesz na allegro popatrzeć a serwisom to ja nie ufam ponieważ naciągają ludzi albo nie chce im sie robic bo to jakas błahostka i mowią ze nie ma jakiegoś towaru ja juz nie raz tak miałem ;]

#5 Gosc_hartigan02_*

Gosc_hartigan02_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2009 - 19:28

no najwidoczniej próbują mnie naciągnąć... bo na karteczce z potwierdzeniem złożeni koła mi 30 zł napisał!!! z tego co czytałem centrowanie kosztuje 15/20 zł! Na dodatek gościu mi powiedział że obręcz jest strasznie pokrzywiona i nie wie czy da radę to wyprostować, natomiast bicie było góra dół nie więcej niż 2 mm pionowo i 1m w bok...

skoro serwisy tak naciągają ludzi to gdzie powinienem wycentrować koło (sam nie umiem a szkoda mi koła na nauke ;])

#6 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 22 maj 2009 - 19:31

powiem tak ja do serwisu nie jezdze ale koła centruje u ludzi którzy maja własny warsztat w domu np. i japłaciłem dyszke za koło i jestem naprawde zdowolony poszukaj moze w swojej miejscowosci jakiegos nieduzego mechanika ze sie tak wyraze i wycentruj

#7 Gosc_hartigan02_*

Gosc_hartigan02_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2009 - 09:06

Szukałem płasich szprych na allegro,ale niestety nie ma żadnych:

http://allegro.pl/16...er=t&view=gtext

są jakieś sklepy internetowe w których je sprzedają?

#8 michasozo

michasozo
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądŁdz

Napisano 23 maj 2009 - 09:17

Np. tu

http://195.205.132.2...e-o_l_1897.html

Tylko weż pod uwagę ze są zdania podzielone na temat kół ze szprychami okrągłymi a płaskimi ale jak Ci lepiej sie jezdzi na płaskich to dobrze :)
w googlach mozesz poszukać sklepów rowerowych a powinno byc ich wiecej jak chcesz to Ci poszukam.



Dodaj odpowiedź