Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powitania Na Szosie- Jak Witamy Się Na Rowerach;)


140 odpowiedzi w tym temacie

#41 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 24 maj 2014 - 21:16

Ja mam dokładnie takie same wrażenie, jak jadę szosówką w ciuchach Teamowych to każdy ci odpowiada, a jak zdarza mi się jechać "zimówką" (góralem z błotnikami) to większość tych "Pro" udaje, ze Cię nie zauważają, moim zdaniem nie ma się co  tym przejmować, to po prostu kwestia wychowania, zdarza się przecież że komuś mówisz dzień dobry, a on udaje że nie słyszy (nawet mam takiego sąsiada). 

Pro typkom się miesza w głowie, miałem ostatnią taka sytuacje na luźny przejeździe z dziewczyną w nie teamowych ciuchach i koleś PRO z napreciwka nie machnie bo po hu#$%@$ a jak jedziesz trening to każdy cie powita na drodze. Śmioeszne to no ale nic nie poradzimy. pozdrawiam



#42 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 24 maj 2014 - 21:31

Ja tam macham, jak drugi nie machnie lub nie powie hej, cześc to przecież nie będę płakał. :P


Focus user! :-P

#43 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2014 - 21:41

Ja jestem straszny trzepak, ale macham albo kiwa głową i nie zdarzyło mi się, żeby ktoś widział i nie odpowiedział. Mnie też machają.

#44 gucio

gucio
  • Użytkownik
  • 244 postów
  • Skądśląsk

Napisano 24 maj 2014 - 21:42

Ja tam nie macham (niech młodzież się wykaże ;-) ), ale odmachuję wszystkim machającym. Nieodpowiedzenie na pozdrowienie(poza uzasadnionymi sytuacjami) to ..... , może przemilczę.



#45 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 06 czerwiec 2014 - 06:40

Ja zawsze macham ręką jak mijam się z rowerzystami ale muszę przyznać że wielu w ogóle nie wie o co kaman zwłaszcza "niedzielni".

Za to Ci bardziej zaangażowani zawsze odmachują albo pierwsi pozdrawiają.Uważam że to bardzo dobry zwyczaj i powinien być wcielany w życie .



#46 uxs

uxs
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądW-wa

Napisano 06 czerwiec 2014 - 06:42

Zauważyłem, ze im bliżej wizualnie kolarzowi do "PRO" tym kultura na niższym poziomie.


Wysłane z mojego Dołączona grafika przez Dołączona grafika

#47 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:34

Też takie wrażenie w Poznaniu mam :(

#48 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:38

Ale z niektórych to są puste buraki... Ta napinka na to, kto ma jakie ciuchy, kto wygląda jak pro, a kto nie, to ocenianie kto ZASŁUGUJE na wasze powitanie... Żałosne.



#49 uxs

uxs
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądW-wa

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:48

Przyjacielu bans, idź po bansuj po meandrach dobrego wychowania i wróć do elementarza z Reksiem bo gdzieś się zapędziłeś po wyżynach dialogu na kulturalnej płaszczyźnie. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że prędzej na powitanie odpowie Ci "niedzielny kolarz" aniżeli szosowiec wgapiony w relację z Wielkiej Pętli na swoim SRMie robiący akurat trening przed turboważnym ogórkiem o puchar Sołtysa Wsi Wypiżdżewo. Jak człowieka na rowerze ocenić inaczej niż wizualnie gdy się go nie zna... jesteś w stanie zasugerować inne metody weryfikacji czy nim coś mądrego powiesz to się udławisz jadem? Owszem to wielkie "spłaszczanie" wizerunku z mojej strony i co poniektórzy mogą się poczuć urażeni... .
 



#50 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 czerwiec 2014 - 10:33

Ale z niektórych to są puste buraki... Ta napinka na to, kto ma jakie ciuchy, kto wygląda jak pro, a kto nie, to ocenianie kto ZASŁUGUJE na wasze powitanie... Żałosne.

 

Druga sprawa kto kogo zmusza do, machania i przyjaznych gestów ? nie rozumiem, takich płaczków nie ma znaczenia, jak jedziesz ubrany i na czym nikt, nie wprowadził obowiązku machania i i norm doboru odzieży kolarskiej.


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#51 Wupe

Wupe
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 10:48

Ostatnio dogonił mnie jeden typek, nie było to trudne, bo to była końcówka trasy i już ledwo kręciłem. Przywitał się i zapytał czy długo jeżdże na szosie. Odpowiedziałem że krótko. Poinstruował mnie że na szosie wszyscy pozdrawiają się machaniem itd itp.

Po tej lekcji dobrego wychowania przyspieszył i odjechał. Szkoda że nie zaproponował żebym powiózł się trochę na kole... machnęłem na to ręką :-)



#52 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 06 czerwiec 2014 - 10:59

Szczerze to kolego po Twojej stronie, leży zapytanie czy możesz siąść na koło i dlasza jazda na kole.

Ja jak kogoś gonię, podjeżdżam do boku, pytam czy mogę siąść na koło i jadę, odpocznę to zmieniam. A zapytać się warto, bo kiedyś miałem cichego świadka i przypadkowo go osmarkałem. Nie mówiąc o tym, że jak jadę w przeświadczeniu, że nikogo za mną nie ma, to sobie pozwalam na choćby "rybki" przy omijaniu dziur.


  • uxs lubi to

#53 Wupe

Wupe
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 11:25

Szczerze, to prezentujesz podobną logikę co ten typek. Udzielić dobrej rady niezależnie czy ma ona sens i uzasadnienie...

 

Czy Ty, wyprzedzając kogoś, zwalniasz i udzielasz dobrych rad jak i kiedy trzeba machać?

 

 



#54 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 06 czerwiec 2014 - 11:58

Wyprzedzając kogoś zawsze mówię cześć. Jak stoję na światłach to zawsze z kimś zagadam.

 

Idąc dalej, Ty wyraziłeś pretensje, że nie wiem jak to określić "nie wziął Cię na koło" co już samo w sobie jest bezsensem, bo to Ty łapiesz koło i Ty masz się utrzymać, chyba, że jesteśz kumplem i prosisz, żeby zwolnił, ale raczej kogoś obcego ciężko prosić, żeby zwolnił, bo Ty puszczasz koło.

 

A na koniec ja daję radę nie tylko Tobie, ale każdemu kto przeczyta, żeby zanim siądzie na koło się przewitał, żeby uniknąć konsekwencji.


  • mikroos lubi to

#55 Wupe

Wupe
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:03

Albo niejasno opisałem, albo...

Wystarczy juz tej aktywnosci internetowej.



#56 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:05

Przyganiał kocioł garnkowi... Jano_3 dobrze prawi. Spasujcie trochę z tym marudzeniem...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#57 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:51

Czy w każdym wątku muszą zaraz powstwawać kłótnie???Potrzebny jest tutaj mod  :-D


  • emilioni lubi to

#58 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:52

Kłótni nie widzę, widzę konstruktywną dyskusję.



#59 uxs

uxs
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądW-wa

Napisano 06 czerwiec 2014 - 13:34

Oczywiście, konstruktywizm jest dobry pod warunkiem, że jesteśmy w stanie zaakceptować opinię drugiej strony unikając przy tym obrażania kogokolwiek. Zauważyłem, że wiele osób nie akceptuje na tym forum odmiennego zdania. :-)


PEACE!



#60 Ohtar

Ohtar
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 10 czerwiec 2014 - 00:08

Co do odmachnięcia na pozdrowienie: ja zauważyłem, że osoby "niedzielne" (nie piszę tego z kpiną, brak lepszej nazwy) bardzo często nie wiedzą o co chodzi i myslą że ktoś ich z kimś pomylił  ;-)  na treningu nie spotkałem się jeszcze nigdy żeby mi ktoś w stroju kolarskim (niezależnie czy na MTB czy szosie) nie odmachał. Ale machanie ludziom będącym po prostu na przejażdżce, "cywilnie"...no jak ktoś chce to czemu nie, sympatycznie, ale myślę że powinien się liczyć z brakiem zrozumienia  ;-)

A w kwestii odmachiwania bądz nieodmachiwania osób bardziej "Pro", to nie doszukiwałbym się jakichś głębszych teorii.





Dodaj odpowiedź