Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grand Prix Drużyny Szpiku 2014


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 16 marzec 2014 - 21:06

W tym roku zamiast jednorazowej imprezy mistrzowskiej postanowiliśmy popularyzować naszą ideę w inny sposób.

 

Po licznych rozmowach, dyskusjach i spotkaniu roboczym, przy akceptacji Pani Prezes, postanowiliśmy w miejsce mistrzostw zorganizować całoroczne Grand Prix Drużyny Szpiku w Kolarstwie Szosowym i MTB.

 

Pamiętając, że w tym wszystkim chodzi o główny cel, jakim jest propagowanie dawstwa szpiku, między innymi przez popularyzowanie Drużyny, głównie przez naszą liczną obecność na wielu, a nie tylko jednej imprezie, uznaliśmy, że formuła w której liczyć się będzie liczba startów w wielu imprezach jest, z punktu widzenia Drużny, najwłaściwsza. Pamiętajmy, że członkowie KDS są dla Drużyny, a nie odwrotnie, stąd punktacja Grand Prix oparta będzie na prostej zasadzie - nagradzamy za aktywność (za starty) i ewentualnie za podium. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Klucz doboru imprez - popularność, dostępność (różne regiony kraju), imprezy dla szosowców i MTB skonsultowane z LKK i KGHM. Lista imprez liczonych do Grand Prix w roku 2014 w załączonym pliku.

Bezpiecznej i dobrej zabawy na trasach!

Załączone pliki



#2 MaciejBrace

MaciejBrace
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marzec 2014 - 22:13

Witam

 

Irimi kiedy te konsultacje i na jakiej platformie były ?

Zdaję sobie sprawę, że jestem jedynakiem na polu MTB w Drużynie Szpiku ( z okolic Poznania)  i sobie olewacie tą drobną grupę - bo osób starujących MTB zmieści się na jednej dłoni, ale jakieś info o pomyśle by się przydało - bo ja nic nie znalzłem, a nawet nie wiedziałem.

 

Moim zdaniem brakuje imprez imprez:

W serii Bike cross Maraton - brakuje kilku miesjcówek, dlaczego ?

Powerade Volvo MTB - http://www.mtbmarathon.com/ (chociażdy 3 miejscówki - Murowana Goślina, Karpacz, Złoty Stok)

Etapówki - Beskidy MTB Trophy oraz Sudety MTB Challenge

Marathon Michałki - Wieleń

 

Czy jest szansa na dodanie imprez ?

 

MaciejB.

 

W tym roku zamiast jednorazowej imprezy mistrzowskiej postanowiliśmy popularyzować naszą ideę w inny sposób.

 

Po licznych rozmowach, dyskusjach i spotkaniu roboczym, przy akceptacji Pani Prezes, postanowiliśmy w miejsce mistrzostw zorganizować całoroczne Grand Prix Drużyny Szpiku w Kolarstwie Szosowym i MTB.

 

Pamiętając, że w tym wszystkim chodzi o główny cel, jakim jest propagowanie dawstwa szpiku, między innymi przez popularyzowanie Drużyny, głównie przez naszą liczną obecność na wielu, a nie tylko jednej imprezie, uznaliśmy, że formuła w której liczyć się będzie liczba startów w wielu imprezach jest, z punktu widzenia Drużny, najwłaściwsza. Pamiętajmy, że członkowie KDS są dla Drużyny, a nie odwrotnie, stąd punktacja Grand Prix oparta będzie na prostej zasadzie - nagradzamy za aktywność (za starty) i ewentualnie za podium. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Klucz doboru imprez - popularność, dostępność (różne regiony kraju), imprezy dla szosowców i MTB skonsultowane z LKK i KGHM. Lista imprez liczonych do Grand Prix w roku 2014 w załączonym pliku.

Bezpiecznej i dobrej zabawy na trasach!

 


 



#3 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 16 marzec 2014 - 23:07

No cóż, powiem tak: WIEDZIAŁEM ŻE TAK BĘDZIE...

Ale na spokojnie.

Wyobraź sobie sytuację, że robimy publiczną dyskusję. I co? Lista imprez taka jak lista osób! Ten chce to, tamten owo. Kto to potem ogarnie? Nikt! Regulamin? To samo. Tyle pomysłów ilu piszących. Kto to ogarnie? Dlatego jedna z pierwszych decyzji - żadnych dyskusji publicznych, bo nigdy nic z tego nie będzie! Popatrz jak wyglądają dyskusje na forum. Nie tylko tym...

Dlatego konsultacje robiliśmy w gronie osób, które biorą udział w organizowaniu tego wszystkiego> Karol, Maciej, Wigor, Rozmiar, ja. Dyskusje, regulaminy, zasady, lista imprez... Początkowo miał to być tylko puchar szosowy, bo akurat te imprezy znamy. Poprosiliśmy (jak napisałem we wcześniejszym poście) o podanie imprez MTB przez KGHM i LKK, bo tam jest gro MTBowców, wbrew temu co piszesz o garstce. Takie imprezy MTB podali - takie uwzględniliśmy. Twoja uwaga, że "olewamy sobie tę grupę" - nie, nie olewamy, ale żeby ogarnąć temat coś trzeba było zrobić. Nie zakładaj zatem a priori, że mamy coś w poważaniu, bo tak nie jest i ta opinia nas, którzy poświęciliśmy na to kupę czasu, zwyczajnie krzywdzi. Uwierz, sporo myśleliśmy o tym by zrobić to dość właściwie. Tak - brakuje pewnie kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt (!!!) imprez zarówno szosowych jak i MTB. Ale od czegoś trzeba zacząć. To pierwszy rok pucharu - po roku zobaczymy co zmienić w regulaminie i liście. Wtedy ewentualnie listę zmienimy - powiększymy, albo... odejmiemy imprezy. Będziesz chętny do dyskusji przed kolejnym sezonem - ok, konsultacje z ludźmi MTB i stworzenie skondensowanej listy imprez możemy ci powierzyć. Pamiętaj, że ktoś musi po każdym weekendzie usiąść i sprawdzić listy wyników w necie(!). Zobacz ile jest tych imprez i jak to praca i odpowiedzialność (!). Jak to potem wychodzi w praktyce,z deklaracjami "ja to mogę robić" - wiemy. Wystarczy zobaczyć ile ukazuje się relacji z imprez na FB, na stronie, na tym forum... Dlatego my musimy wziąć za to odpowiedzialność - te osoby, które na ten pomysł wpadły i nad nim pracowały.

 

Co więcej dodać? Nic. Zachęcam do startów, a po roku zobaczymy... Coś tracicie? Nie, zatem startujcie, bawcie się.



#4 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 16 marzec 2014 - 23:34

Aaaa! Oczywiście, jeśli chcecie wziąć udział w liczeniu punktów, sprawdzaniu list wyników i miejsc na pudłach, to serdecznie zapraszamy. Roboty nie zabraknie!



#5 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 17 marzec 2014 - 11:19

Witam

 

Irimi kiedy te konsultacje i na jakiej platformie były ?

 olewacie tą drobną grupę - bo osób starujących MTB zmieści się na jednej dłoni, ale jakieś info o pomyśle by się przydało - bo ja nic nie znalzłem, a nawet nie wiedziałem.

 

Moim zdaniem brakuje imprez imprez:

 dlaczego ?

Czy jest szansa na dodanie imprez ?

 

MaciejB.

 

 

 

 

Serio : I za to właśnie podziwiam Waszą niezłomną wolę do organizowania czegokolwiek...Charles ,Rafał , Wigor ,Maciej , Rozmiar i INNI - szacun  za wolę i włożoną pracę

Mniej serio : P.S. To i ja plunę jadem a co , :-D Macie cegiełkę ode mnie : a dlaczego nie ma BB Tour , maratonu we Włocławku itd. ??? Uzupełnić mnie to i to na ten tychmiast  :-D  :-D  :-D bo siem obrażem i nie pojadę  :-D



#6 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 17 marzec 2014 - 19:56

Ci ciulnę w Kluczborku, ty  :-P  ;-)



#7 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 15 maj 2014 - 17:22

Kto ze szpików startował w Świnoujściu? Nie ma nigdzie - ani na listach startowych, ani w wynikach, przynależności teamowej. Nie jesteśmy w stanie punktować tej imprezy do Grand Prix. Pisałem do organizatorów, ale ciągle czekam na jakieś info. Póki co, cisza. Rozsyłajcie wici kto tam startował, niech się zgłasza, bo cienko to widzę...  :-/



#8 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 16 maj 2014 - 20:50

https://plus.google....766815930747129

 

Marras startował i ukończył nawet.... :-D GIGA , widać  na fotce powyżej ( chyba sie nie obrazisz Brachu ,że wrzuciłem ;)) :-P  co prawda jak wsuwa paszę ,ale  na 100% startował w barwach DS, ekipa z Leszna też licznie brała udział



#9 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 18 maj 2014 - 12:22

Tak, Marasa wyczaiłem na liście startowej, ale reszty nie wyczaję :-/



#10 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 18 maj 2014 - 12:44

Link do listy startowej:

http://formularz.ult...l/237/wypis.php

Jeśli możecie, pomóżcie wyłapać "naszych"!



#11 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 24 kwiecień 2015 - 11:01

Odgrzewam kotleta...
Mieliśmy z tym kupę roboty - samo przeglądanie list - masakra. Pomijając to, część organizatorów w wynikach nie podawała przynależności drużynowej (!). Zdobywanie tych danych czasem kazało się możliwe, czasem nie. Było z tym naprawdę kupe roboty. Koniec końców postanowiliśmy z Karolem podliczyć zebrane przez nas dane. Sprawdzaliśmy kilkakrotnie i wyszło nam, że mamy dwóch zwycięzców, którzy zdobyli po 13 punktów za starty i podia.

Zwycięzcy:
1. miejsce - Puchar GP 2014 i dyplom: Marek Raciborski i Sławomira Glapiak. (oboje po 13 pkt.)

2. miejsce - dyplom: Natalia Przybylak (12 pkt.) 

3. miejsce - dyplom: Barbara Kwaśniewska (11 pkt.)

Gratulujemy!

 

Najprawdopodobniej nagrody wręczymy podczas maratonu w Lesznie, 6-tego czerwca, jeśli oczywiście osoby te będą tam startować i jeśli na wykorzystanie pudła zgodzą się organizatorzy.


  • ROZMIAR lubi to



Dodaj odpowiedź