Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rose Pro Sl - Twoja Pierwsza Kolarzówka

pierwsza szosa rower szosowy Rose PRO SL tania kolarzówka

117 odpowiedzi w tym temacie

#81 przemasso

przemasso
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 05 maj 2017 - 19:34

zzwvu9B.png

 

Trochę się waga różni od 7,95kg. 



#82 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 06 maj 2017 - 09:34

Waga 7,95 kg jest podawana dla rozmiaru 57 cm, a testowano mniejszy rozmiar, który teoretycznie powinien lżejszy niż 7,95 kg, a wyszło 8,7 kg. 

Czyli różnica między wagą deklarowaną, a rzeczywistą jest kolosalna.

Ciekawe jak jest w przypadku innych modeli.

 



#83 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 06 maj 2017 - 09:48

Przepraszam, dubel.

 



#84 michals1010

michals1010
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 maj 2017 - 20:14

Witam forowiczów.

 

Chciałbym zapytać czy znalazłby się może jakiś użytkownik modelu PRO SL 2000 z Warszawy, który byłby w stanie pomóc mi w podjęciu decyzji o zakupie roweru poprzez umożliwienie mi pokazania roweru "na żywo" i ewentualnej przymiarki (mój sugerowany rozmiar 55-57)? Ewentualnie czy może orientuje się ktoś czy jest w Warszawie miejsce, w którym można obejrzeć model PRO SL 2000?

 

Pozdrawiam Michał



#85 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 12 maj 2017 - 20:19

Proszę przesłać na priva swoje wymiary, pomożemy z doborem wielkości ramy. Oto podpowiedź jak się właściwie zmierzyć:

https://www.rosebike...ar/jak-zmierzy/



#86 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 maj 2017 - 12:07

Trochę patologia z doborem ramy na podstawie tylko długości nóg, które przecież dla osób o tym samym wzroście mogą się różnić o nawet 3 rozmiary.


  • Dari lubi to

#87 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 maj 2017 - 21:34

Przecież wzrost jeszcze bierzesz pod uwagę, to jak 3 rożne rozmiary Ci wyjdą ? Co najwyżej granica między 2 rozmiarami


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#88 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 15 maj 2017 - 06:42

Trochę patologia z doborem ramy na podstawie tylko długości nóg, które przecież dla osób o tym samym wzroście mogą się różnić o nawet 3 rozmiary.

 

Jeśli ma Pan zamiar kupić nasz rower i pojawiają się wątpliwości co do właściwego rozmiaru proszę o kontakt na priva i pomogę w wyborze odpowiedniego rozmiaru.

Gwoli wyjaśnienia: od kilku dekad sprzedajemy rowery wysyłkowo. Wypracowaliśmy przez lata własne sposoby doboru wielkości ram, a setki tysiący zadowolonych klientów raczej potwierdzają słuszność naszej filozofii. Nazwanie tego patologią jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Niewielkie różnice pojawiają się na pewno, ale u dość nielicznej grupy osób i wtedy bierzemy pod uwagę także inne rozmiary. Częściej występują różnice w długości tułowia w dość wąskim przedziale, ale to możemy skorygować długością mostka.  

Do wyboru jest aż 9 rozmiarów ram zatem udaje nam się dopasować odpowiednio rowery pod rozmiary klientów. Przy jakiekolwiek pomyłce traci nasza firma, bo do 30 dni klient ma prawo zwrócić rower, a my ponosimy związane z tym koszty i nie sprzedamy już tego egzemplarza kolejnej osobie w pełnej cenie.



#89 barciewicz

barciewicz
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWro

Napisano 04 czerwiec 2017 - 08:25

Hej,

Jakie maksymalnie opony wejda do Pro Sl disc 2000?

#90 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:31

Montujemy z oponami 28 mm i takie maksymalnie można zamontować.  



#91 barciewicz

barciewicz
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądWro

Napisano 04 czerwiec 2017 - 21:59

Dzieki za odpowiedz. A czy do wersji Pro Sl 1000 lub 2000 bez tarczowek zmiesci sie opona 28mm?

#92 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:45

Niestety nie ze względu na ograniczoną przestrzeń pomiędzy szczękami hamulców. Można zamontować opony 25 mm Continentala po zużyciu się opon OEM Mavica. Conti mają rzeczywisty rozmiar 27 mm (OEMy Mavika 25 mm).



#93 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:54

Wiele osób pyta czy można konfigurować PRO SL 2000. Niestety nie można, ale jeśli celuje się w rower o wygodnej geometrii to korzystając z wyprzedaży i dokładając 100 euro można kupić model TEAM GF:

https://www.rosebike...-105/aid:818966

Za 100 euro więcej (wyprzedaż) dostajemy karbonową sztycę, lepsze koła, lepsze opony, żelową owijkę, bardzo wygodną i możliwość doboru reszty komponentów wg uznania w tym min przełożeń. Model ten ma wyższą główkę ramy, ale przy zastosowaniu nakładki 20 mm i ustawieniu mostka w pozycji sport zyskuje się wygodną geometrię do długiej jazdy w dolnym chwycie.

Ilość ram ograniczona (model wychodzi z produkcji) więc trzeba się spieszyć.

 



#94 TFQ8

TFQ8
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 21:19

Witam.

Mam takie jedno pytanie natury technicznej .

Czy linki przerzutek w środku ramy (dolna rura) są poprowadzone lużno czy jest tam jakaś mała rurka przez którą bez problemu przeprowadzę linki.

Oczywiście chodzi o Rose Pro Sl.



#95 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:25

Luźno. Przed wymiana linki, na stara naciagasz koszulke termokurczliwą 2mm tak zeby wylazła przez otwór przy główce. Dopiero teraz wyciągasz zużytą linkę. Teraz przeciągasz nową, wyciagasz koszulkę i po temacie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


  • TFQ8 lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#96 TFQ8

TFQ8
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 18:47

Luźno. Przed wymiana linki, na stara naciagasz koszulke termokurczliwą 2mm tak zeby wylazła przez otwór przy główce. Dopiero teraz wyciągasz zużytą linkę. Teraz przeciągasz nową, wyciagasz koszulkę i po temacie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Dziękuje za podsunięcie tego pomysłu o którym gdzieś już słyszałem,tylko jest taki problem,że w ten otwór w główce ramy nie wejdzie nic oprócz linki ponieważ jest taki mały.

Wygląda to tak jak by był w środku już jakiś pancerz czy rurka która jest tam na stałe ,natomiast na dole przy suporcie wychodzą rurki (osłony) które tez ciężko ruszyć.

I mam takie złudzenie że ta rurka czy coś podobnego jest przeciągnięta prze ramę .
 



#97 TFQ8

TFQ8
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 19:47

Dodaje  zdjęcie.

 

Załączony plik  26695470_1440947132700369_1253922582_o.jpg   75,6 KB   16 Ilość pobrań

 

 

 



#98 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 06 styczeń 2018 - 22:41

Wygląda na to że plastikowa osłona która wychodzi koło suportu biegnie przez całą długość dolnej rury. Dziwne, bo u mnie tak nie było i osłony jest z 10 cm. Żeby ją "ruszyć"  to musisz odkręcić śrubę na ślizgu koło suportu i wtedy będziesz mógł ja wypchnąć przez otwór koło główki. Dalej już z górki.


  • paulsen lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#99 TFQ8

TFQ8
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 13:54

Wygląda na to że plastikowa osłona która wychodzi koło suportu biegnie przez całą długość dolnej rury. Dziwne, bo u mnie tak nie było i osłony jest z 10 cm. Żeby ją "ruszyć"  to musisz odkręcić śrubę na ślizgu koło suportu i wtedy będziesz mógł ja wypchnąć przez otwór koło główki. Dalej już z górki.

 

No i okazało się że ta rurka (osłona) poprowadzona jest przez całość ramy,także wymiana linki jest bardzo prosta.

 

Dziękuję za wszystkie rady HarveyDent.

 


  • paulsen lubi to

#100 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 16:44

Zastanawiam się nad zakupem pro sl i oczywiście mam wątpliwości co do rozmiaru.Według rose  przy moich gabarytach (noga 82 wzrost 179 cm ) byłoby to 55 cm.Zastanawiam się czy aby taki  rower nie będzie dla mnie zbyt krótki.Wcześniej pojeździłem trochę na emondzie,domane (oba w rozmiarze 56 ) i sculturze 400 (54) i było ok.Najbardziej pasowało mi domane którego odpowiednikiem byłby pro sl w rozmiarze 57.Od roku odkładam na nowy rower i nie chciałbym wtopić :)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pierwsza szosa, rower szosowy, Rose PRO SL, tania kolarzówka