Skocz do zawartości


Majorka- Wypożyczenie Roweru

wypożycznie roweru rent majorka

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Mender_*

Gosc_Mender_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2014 - 13:13

Cześć, jedziemy z znajomymi na rower właśnie na Majorkę, okolice Palma de Mallorca.

Wszystko prawie dopięte na ostatni guzik, tylko brak rowerów... 

Czy możecie polecić jakąś wypożyczalnie z tych okolic? Miał ktoś jakąś styczność z wypożyczalniami tam? 


Pozdrawiam.



#2 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 09 kwiecień 2014 - 05:45

Nie lepiej zabrac swoje? Rower z wypozyczalni to zawsze jakis kompromis. Inna geometria, siodlo, kiera, pedaly...Choc siodelko mozna zabrac ze soba bez problemu. Ja wlasnie koncze z wypozyczaniem i zaopatruje sie w solidna walizke na rower. Na Majorce nie powinniscie miec najmniejszego klopotu. Kiedy lecicie?


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#3 oley100

oley100
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:18

Myslalem, o tym i nie wiem czy nie skonczy sie na zabraniu wlasnego sprzetu, ale wyporzyczalnia daje ci mozliwosc objezdzenia roznych modeli. Wlasnie widzialem, ze jest szansa wyporzyczyc Cannondale, Cerveo, wiec mialbym szanse w warunkach bojowych pojezdzic sobie. Widzialem, ze oferuja na DiD - nigdy nie mialem okazji pojezdzic na tym osprzecie.

 

Lece 28/04 - 04/05, wiec mam nadzieje, ze jeszcze nie bede sie rozplywac i ze bedzie jeszcze troche ludzi do ktorych bedzie mozna sie podczepic.

 

 



#4 Gosc_Mender_*

Gosc_Mender_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2014 - 12:41

Znaleźliśmy kilka, które wyglądają wporządku:

http://www.bikerenta...a.com/index.php

http://www.wheelssport.net/

http://www.bicycle-holidays.com/en

 

 

Zdecydowaliśmy się na pierwszą, ale nic więcej póki co nie mogę napisać o wypożyczalni. 



#5 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:10

Dodam tylko, że w Palmie i okolicach aż roi się od wypożyczalni. Ja miałem podczas moich wakacji zrobioną rezerwację przez internet w jakiejś z tych sieciowych. Po przyjeździe okazało się, że w wiosce obok miałem wypasiony sklep z Cannondale i Scott, którego strona internetowa była tylko po hiszpańsku więc jej nawet w google nie widziałem. Skończyło się na tym, że rezerwację z internetu anulowałem, a rower wypożyczyłem na poczekaniu - lepszy i tańszy niż się początkowo spodziewałem.

 

Faktycznie, można za całkiem rozsądne pieniądze pożyczyć sobie rower na innym osprzęcie i o innej geometrii, można nawet zagadać w wypożyczalni jeśli jest blisko i przetestować w kilka dni parę różnych rowerów.  Ja to widzę jako zaletę, nie wadę wypożyczalni.



#6 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 10 kwiecień 2014 - 06:06

Ja tam po roznych doswiadczeniach wole jednak smigac na swoim sprzecie. Szkoda, ze nie lecicie tak po 03.05. Moze wlasnei wtedy tez sie tam wybiore.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#7 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:11

czyli trzeba liczyc kolo 600zl za wypozyczenie roweru na tydz?qrde troche duzo tez sie wybieram w maju prawdopodobnie na Majorke.A jak wyglada sprawa z transportem wlasnego roweru w samolocie?jaki to moze byc koszt?



#8 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 kwiecień 2014 - 08:24

Różne linie, różne ceny. Najprościej, sprawdź ile zika liczy sobie przewoźnik z jakim się zabierasz.

#9 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2014 - 09:10

dla przykładu w Wizz Air koszt przewozu roweru na trasie Paryż-Poznań to 30 euro. :)



#10 oley100

oley100
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 10:20

Dzieki za porady.

 

Chyba jednak zdecyduje sie na wypozyczenie i potestowanie.

Czy ktos z was smigal w okolicach Palmy i moglby polecic jakas konkretna trase ?

 



#11 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 10 kwiecień 2014 - 12:35

Gdziekolwiek nie pojedziesz na północ i wschód, nie będziesz żałował. Warto moim zdaniem pojechać do Soller – z Palmy w te i z powrotem jakieś 80 km (można jechać do Soller najpierw na północny-wschód, a wracać najkrótszą trasą, na południe). Dłuższa wycieczka – Puig Major, a stamtąd zjazd do Sa Calobra http://veloviewer.com/segments/842307/. Już chyba niedawno pisałem o zjeździe do Sa Calobra w innym temacie. Nie da się tego opisać słowami, ale polecam, wręcz zalecam, zamiast jechać tam z Palmy i zjeżdżać w tłoku z setkami innych rowerzystów, samochodów i autobusów, pojechać gdzieś niedaleko autem i zjechać o 8 rano, gdy jeszcze jest zupełnie pusto. Nieziemskie przeżycie, a po 10 rano robi się tam niestety straszny tłok i jest do d...  

 

Na nieco bardziej luźny dzień polecam wycieczkę linią brzegową w kierunku zachodnim, potem odbijasz na północ w kierunku Llucmajor, kilkanaście minut za Llucmajor jest Puig de Randa http://veloviewer.co...gments/5046461/ – można po takim płaskim dniu najpierw podjechać sobie na całkiem wymagającą górę (najfajniejszy podjazd jest od strony południowej), a później zjeść lunch w świetnej restauracji na szczycie. Polecam szczególnie taki zapiekany chleb - pa amb oli. Tam chyba widziałem najbardziej pokaźne pajdy na całej Majorce.


  • oley100 lubi to

#12 oley100

oley100
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 15:48

Jeszcze raz dzieki Koniuln. Po Twoich opisach juz sie nie moge doczekac.

 

Pozdrawiam



#13 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 11 kwiecień 2014 - 05:39

Nie wiem jak ceny na Majorce ale na Kanarach fajna szosa potrafi kosztowac 100 Euro na tydzien czyli dokladnie tyle samo co Opel Astra w najwiekszej sieci wypozyczalni.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#14 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2014 - 10:57

Niby dużo, ale to w sumie i tak chyba lepsza opcja niż lot z własnym. Musisz kupić porządna torbę/case, zapłacić za dodatkowy bagaż, a na koniec stresować się czy i w jakim stanie sprzęt dotrze na miejsce. Torba spełniająca min. wymogi bezpieczeństwa to wydatek min. ok. 400PLN, czyli tyle co tydzień jazdy, a dochodzi jeszcze koszt nadania bagażu...

#15 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 11 kwiecień 2014 - 13:17

Zakladajac latanie z rowerem pare razy w roku wybieram latanie ze swoim, nawet jesli bedzie troszke drozej w sumie. Mysle, ze inwestycja w dobra walizke rowerowa zwroci sie w moim przypadku po kilku sezonach a jazda na swoim jest nieporownywalnie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza niz na sprzecie z wypozyczalni.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#16 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:59

Nie wiem jak ceny na Majorce ale na Kanarach fajna szosa potrafi kosztowac 100 Euro na tydzien czyli dokladnie tyle samo co Opel Astra w najwiekszej sieci wypozyczalni.

 

Gdzie wypożyczasz tak tanio samochody? Poważnie pytam i byłbym wdzięczny za wskazówki, może być na pm. Ja zazwyczaj płacę sporo więcej (Hiszpania/Portugalia mają porównywalne ceny, klasa Astry to min 250 eur/tydzień...)



#17 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 14 kwiecień 2014 - 05:45

Cabrera Medina. Taka byla cena w zeszla zime. To najwieksza wypozyczalnia smochodow na Kanarach. maja bardzo dobra baze i szeroki wybor samochodow od Corsy po ciekawe 4x4 i np. Volvo C70 :)

 

Ps. Paliwo na Kanarach bylo troszke tansze niz u nas. Kanary generalnie zaskakuja pozytywnie cenami. Maja inne przepisy podatkowe.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#18 cichydon

cichydon
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 11 październik 2014 - 09:07

Ja mogę polecić wypożyczalnię Embat Ciclos w Can Pastilla (blisko Palma de Mallorca) - wypożyczaliśmy rowery na tydzień i byliśmy bardzo zadowoleni. Szczegóły naszej wyprawy rowerowej po Majorce opisaliśmy tutaj: http://m2ontour.blog...po-majorce.html. Może komuś się przyda lub go zainspiruje :)



#19 PaWeell

PaWeell
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 10:54

cześć,

Ponieważ bylem na Majorce w kwietniu bieżącego roku, także dodam swoja krótką relacje,

 - wypozyczylismy rowery w Embat Ciclos w Can Pastilla (ok 7km od Palma de Mallorca)

za Massi full carbon/ ultegra,brand new bike na 6 dni zaplacilem 114 eur + 10 za jego czyszcenie ( oplata pobierana niezależnie od stanu roweru) oraz 100 Euro zwrotnego depozytu pobieranego w dniu odbioru roweru,

rowerek byl wyposażony w 2 koszyki, pompeczke i dentke,

 

Co do ilosci wypozyczalni- przygotowując sie do wyjazdu spodziewalem sie ze bedzie mozna dostać sprzęt niemal na każdym rogu (opierając się na postach) w samej Palmie widzialem 2 lub 3 w centrum- lecz robiąc rozeznanie na miesiac przed wyjazdem rozsylalem maile i sprzetu juz nie mieli (!), latwiej o rower w Can Pastilli - czy na polnocy wyspy.. ale polecam zaklepac via internet.

 

Do Embat Ciclos z Palmy dojechac mozna autobusem lini 30 za 1,5 eur/os - przystanek jest prawie pod dzwiami. ( na lotnisko jezdzi 1-ka za ok 3 Eur /os)

 

----

z ulicy natomiast wypożyczyliśmy samochod vw polo - 39 eur +8 ubespieczenie na 24h 

----

zalozenia treningowe:

 

Najbardziej przypadly mi do gustu- trasa na Cap Formentor - pojechalismy pociagiem do Sa Pobla, Alcudia, Port de Pollenca ( bilet w jedna strone ok 4,2 eur/os, w ND pociagi jezdą co godz,w tyg 20 min)

 

oraz słynny zjazd do Port de Sa Calobra - 10 km zjazd nad morze ( a pozniej 700m uphill )

pociagiem do Inca- Lluc- Sa Calobra, wyjechalem "bladym switem" wiec zdazylem przed autobusami, samochodami itp..

 

 

 

Pozdrawiam Wszystkich,

 

 

 

 

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypożycznie roweru, rent, majorka