Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schwalbe Kojak


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iwan89

Iwan89
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 22:30

Witam,

 

proszę o opinie na temat opony Schwalbe Kojak 700x35. Szukam opony na utwardzone ścieżki rowerowe i szosy. Opony która też wytrzyma czasem krawężnik, ale zarazem zapewni niskie opory toczenia i dobrą prędkość. Czy Schwalbe Kojak 700x35 w wersji drutowej za około 70 zł sztuka będzie dobrym wyborem? Może w tej cenie znajdzie się coś bardziej odpowiedniego? rozmiar 35 wybrałem ze względu na moje potrzeby dotyczące wytrzymałości na krawężnikach i względnego komfortu jazdy na gorszej jakości nawierzchni która zdarza się na każdej ścieżce/drodze. Proszę o porady.

 

Pozdrawiam



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:11

Szybkie są ale podobno delikatne. Sprawdź w decathlonie były czarne szerokie Micheliny chyba Dynamic w dobrej cenie.



#3 gregoru

gregoru
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:23

Mam Kojaki 700x35 (ale zwijane) w rowerze crossowym, którym dojeżdżam do pracy (pół na pół ulice i DDR-y). Prędkość, opory toczenia - bardzo OK. Krawężniki, dziury, też bez problemu. Nie miałem też żadnych problemów z przebiciami. Dwa czy trzy razy razy wbił mi się malutki kamyk/kawalek szkła centralnie w oponę, ale wkładka dała radę i nie przebiło dętki. Pod tym względem całkiem fajne opony do miasta. 

 

Jedyny minus, to trochę szybkie zużycie (ścieranie). Mają przejechane niecałe 2500 kilometrów, a tylna opona wygląda jakby było ze dwa razy tyle. Ale nie mają ze mną łatwo, ważę około 90 kg ;-)



#4 Iwan89

Iwan89
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 08:24

Te Micheliny co podałeś to akurat tne model jest chyba tylko 23 i 25 a to za wąskie. Sprawdzę w Deca wszystkie w okolicy 35 i napiszę ponownie. Pytanie zasadnicze, bo mam teraz Nylonową CST Traveller Cross 40C i czy po zmianie na przykładowo te Kojak 35 slick, to czy będzie różnica w osiągach? Generalnie czy warto zmienić czy dojechać te opony co mam bo efekt będzie niewielki?

EDIT: Jeśli Kojak się szybko zużywa (ja też waże podobnie, 85 kg) i niestety szkło to zmora na ścieżkach u mnie, to może warto jakiś inny slick? Ale coś mi się wydaję, że taka uroda slicków, że wnie wszystko wchodzi. No chyba, że jest inaczej?



#5 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:32

Daj na tył ciężką mocną grubą oponę to będzie lepiej co do zużycia.jeśli dużo ważysz.z przodu można bardziej poszaleć i kojaka bym tam jak najbardziej włożył

http://www.decathlon...id_8176404.html

widziałem takie w 32c, zobacz w decathlonie ;)



#6 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2014 - 14:24

Po Michelinie możesz spodziewać się nawet nieco większej realnej szerokości niż nominalne oznaczenie na oponie, więc Dynamic 700x32 to już kawał opony, a z pewnością będzie dużo lżejsza od CST Travellera Cross 40C.

 

Z tańszych i całkiem lekkich opon (nie żal takich zużywać) wziąłbym pod uwagę także taką Kendę:

http://allegro.pl/op...4108731790.html

 

Niektóre opony przełajowe typu semislick również mogą się nieźle sprawdzić w miejskim użytkowaniu, np. taki Continental:

 http://allegro.pl/op...4113824703.html

 

 

 

 

 

 

 

 



#7 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 15:38

Taak, Kenda gruba guma i będzie bardzo trwała. Dałbym ją na tył a przód coś lepszego. Tu może Kojaka, ale nie wiem, jeśli często atakujesz krawężniki to możesz taką delikatną gumę zniszczyć? zdarzyło się to komuś?



#8 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2014 - 15:41

Witam,

 

proszę o opinie na temat opony Schwalbe Kojak 700x35. Szukam opony na utwardzone ścieżki rowerowe i szosy. Opony która też wytrzyma czasem krawężnik, ale zarazem zapewni niskie opory toczenia i dobrą prędkość. Czy Schwalbe Kojak 700x35 w wersji drutowej za około 70 zł sztuka będzie dobrym wyborem? Może w tej cenie znajdzie się coś bardziej odpowiedniego? rozmiar 35 wybrałem ze względu na moje potrzeby dotyczące wytrzymałości na krawężnikach i względnego komfortu jazdy na gorszej jakości nawierzchni która zdarza się na każdej ścieżce/drodze. Proszę o porady.

 

Pozdrawiam

 

Przed chwilą Łukasz z Rowerowych Porad napisał kilka zdań właśnie o Kojakach, może znajdziesz jakieś interesujące informacje dla siebie: http://www.rowerowe-...lugodystansowy/


fs-userbar-blog-white.png


#9 Iwan89

Iwan89
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 15:56

Super dzięki wielkie, to tylko mnie utwierdza w Kojakach, wolałbym dwie takie same opony. Pytanie czy zmieniać już teraz czy po zmianie z CST nie będzie wyraźnej, odczówalnej różnicy?



#10 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 16:11

to bierz 2 takie same, zobaczysz jak się spiszą



#11 Iwan89

Iwan89
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 17:06

Chodzi mi o to, że mam dwie nowe opony CST, nie mam jeszcze jako takiej potrzeby wymiany. Chciałbym wymienić ale tylko w sytuacji w której faktycznie wymiana poprawi osiągi. Pytanie do bardziej zaawansowanych szosowców, czy przy zmianie można spodziewać się odczówalnych efektów? Bo Kojaki w wersji drutowej z nowymi owijkami na felge to koszt ponad 160 zl i wolałbym za to mieć jakiś efekt. Innymi słowy, warto zmieniać? czy poczekać aż CST się zużyją?



#12 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:08

CST to wiele niższa marka i na pewno coś odczujesz

ja bym zmienił przynajmniej przód, tył zostaw grubszą tak jak pisałem



#13 Iwan89

Iwan89
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:28

A grubszą z tyłu ze względu na większe zużycie podczas jazdy czy ze względu na wytrzymałość na krawężnikach etc.? bo generalnie ja na wszystkich przeszkodach podrzucam koło i wstaje z siodełka żeby rozłożyć ciężar także pod tym względem staram się dbać. Wspomne jeszcze tylko o Michelin Dynamic Plus które są w Decathlonie, byłem, widziałem dobra cena, fajnie wyglądają, guma wydaje się dobrej jakości, ale.. trochę chyba jednak za wąskie. Te 1,5 cala to jednak minimum przy zachowaniu względnego komfortu jazdy u mnie w mieście.



#14 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:34

obydwie sprawy, szybko kojaka zużyjesz/przebijesz

przy takiej wadze to komfort schodzi na dalszy plan (z tyłu nie odczujesz bo musisz mieć wyższe ciśnienie żeby nie łapać snejków)



#15 Iwan89

Iwan89
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:44

Ok, zarzuce jeszcze jedną oponą która spokoju mi nie daje:

 

http://rowertour.com...-28-x-1-35.html

 

Czy ona nie będzie lepszym wyborem? w związku z bieżnikiem na pewno lepsza na deszcz a zgodnie z klasyfikacją Szwable jest równie szybka jak Kojak, przy czym ma bieżnik i jest cięższa, także trochę dziwne. Ktoś używa?



#16 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 kwiecień 2014 - 19:10

ja używam, bardzo dobra opona. naprawdę ok się toczy, grubsza guma, dobry bieżnik

jak chcesz czegoś bardziej trwałego i z bieżnikiem to wybierz ją zamiast Kojaków



#17 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 kwiecień 2016 - 13:54

Pytanie trochę techniczne. Obręcz o szerokości wewnętrznej 25mm, czy da radę do niej założyć oponę 32x622? Próbnie zakładałem 37x622 i całkiem spoko wychodzi choć nie jechałem na tym. Pytam, bo szukam czegoś lekkiego tak jak tytułowe Schwalbe Kojak, ale cena lekko mnie odstrasza od tego modelu. Są opony równie lekkie, tańsze, ale niestety tylko 32 szerokie i nie wiem czy czasem nie spadnie z tej obręczy? Co radzicie, może jakiś model mniej znany którego nie znalazłem o wadze ok. 350/400g, gładki slik i 37x622?



#18 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwiecień 2016 - 14:32

Teoretycznie jeśli na obręczy o szerokości zewnętrznej 24mm dobrze działają opony 25mm, to tutaj też powinno zadziałać.



#19 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 kwiecień 2016 - 16:27

24 to pewnie 19 w środku, różnica 6mm by wychodziła. 32-25 to niby 7mm, ale...

#20 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 22 kwiecień 2016 - 21:05

Ok, zarzuce jeszcze jedną oponą która spokoju mi nie daje:

 

http://rowertour.com...-28-x-1-35.html

 

Czy ona nie będzie lepszym wyborem? w związku z bieżnikiem na pewno lepsza na deszcz a zgodnie z klasyfikacją Szwable jest równie szybka jak Kojak, przy czym ma bieżnik i jest cięższa, także trochę dziwne. Ktoś używa?

Ja również używałem - jest świetna i na pewno nieporównywalnie trwalsza od Kojaków. Choć opony z serii Marathon do lekkich nie należą, to Racer z nich najlżejsza.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź