Skocz do zawartości


Widelec karbonowy


329 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2009 - 03:53

Witam wszystkich ;-)

Prosze o porade na tem wyboru nowego widelca do szosy. W tej chwili mam seryjnego bontragera alu-carbon. Nic z nim nie jest, oprocz tego ze wazy 584g... :shock: Chce zakupic cos lzejszego :mrgreen: . Mam na oku takie widelczyki:

Reynolds Ouzo Pro - (ok375g) cena ok 450zl
http://www.roadbiker...25_2492crx.aspx

Easton EC90 slx - (ok300g) cena ok 650-700zl
http://www.roadbiker...83_2492crx.aspx

Ritchey Pro Carbon - (ok360g) ok 550zl
http://www.bikeradar...rbon-fork-10050

Deda Dedacciai Black Magic - (ok 375g) ok 450zl
http://cgi.ebay.co.u...ItemQQimsx... -

Hassa full carbon - (ok340g) ok 300zl


Co wybrac? :roll: Jesli macie jakies inne propozycje, to piszcie. Glowne wymagania: waga ponizej 380g, i wystarczajaca sztywnosc dla 76kg kolarza :-P (max cena 700zl, ale im mniej tym lepiej :lol: . Jestem teraz w stanach wiec mozecie zapodawaj jakimis linkami z tutejszych sklepow)


Pozdrawiam Mateusz ;-)

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 czerwiec 2009 - 07:49

Hase odrzuć od razu.
EC90 SLX nie grzeszy sztywnoscią.
Tanio tego Reynolds'a masz. Jest świetny. Ritchey Pro też super, z karbonową sterówką - wygląda na aero i jest wykończony UD.
Ja bym wziął Reynolds'a.

#3 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2009 - 23:22

dzieki karbon za odp. Jestem teraz w stanch i widelec kupie na ebay'u. Stoja po ok 140$ :-P
Mam jeszcze jedno pytanie, czy za bardzo nie zmini mi geometri wymiana widelca? Mam rame trek 1500 z seryjnym widelcem bontragera (alu-carbon). Jaki moze miec rake ten widelec? Ktos wie? :roll:

#4 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 25 czerwiec 2009 - 00:48

Hehe, ja właśnie zakupiłem tego reynoldsa niedawno za 250zł z uk ;) :mrgreen:

Ale nie wypowiem się na jego temat gdyż jeszcze z poczty nie odebrałem ;)

Ja bym wybierał między richtey-em a reynoldsem, lub easton, ale jak carbon mówi że mało sztywny to odpada ;)

Ale ja się nie znam, tak po firmie i wyglądzie obstawiam :mrgreen: :lol:

Tyle że z tego linku da się wyczytać że są z ouzo ptro jakies problemy przy większych szybkościach i że nie jest za sztywny... :-/ Troche lipa. Mam nadzieję że to nie prawda...

#5 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2009 - 01:04

Bartosz, to jak cos pojezdzisz na nim to daj znac jak sprawa wyglada z sztywnoscia. Kusi mnie ten widelec :-P Daj tez zdjecie jak bedziesz mial go w rowerze zamontowanego, jestem ciekaw jak sie bedzie prezentowac ;-)

#6 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 25 czerwiec 2009 - 01:29

zawodowiec_;), no spoko, ale to najwcześniej w przyszłym tygodniu będzie. Co do recenzji to raczej nie jestem kompetentny w tych sprawach, to będzie mój pierwszy carbo widelec ;)

#7 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2009 - 01:59

Bartosz, spoko. Kazda opinia sie przyda! ;-) ja na zakup tego widelca mam jeszcze 1,5 miecha, wiec czasu troche jeszcze jest :mrgreen:

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 czerwiec 2009 - 21:12

Zwróć uwagę na wyprzedzenie widelca. Najbardziej neutralne to 43 mm. Porównaj też średnice koron widelców (zaraz pod dolnym łożyskiem sterowym), co by głupio nie wyglądało.

#9 raja86

raja86
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwiec 2009 - 18:37

witam serdecznie! mam problem z kupnem widelca... do wydania 350 zł. wiem, że kwota nie jest powalająca. Zastanawiam się nad accent race alu za 219 zł i reszta kasy w brakujące graty albo RDX carbon-alu za 310 z wysyłką. Ciężko jest znaleźć alternatywę....
Na rowerze robię maks 200-250km tygodniowo, także nie potrzebuję sprzętu klasy pro. czy warta dokładać tą kasę do RDX i czy odczuję różnice na tyle sensowną, że warto będzie dołożyć. liczę na pomoc bo nie jestem fachowcem w tej kwestii :mrgreen:
pozdrawiam!

#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 czerwiec 2009 - 12:01

Witam !
Mam w szosie karbonowo-aluminiowego RDX-a. Jeżdżę na nim już 3-ci sezon i byłem z niego zadowolony, ale od pewnego czasu słyszę z okolic widelca dziwne odgłosy - jakby coś rezonowało. Szczególnie kiedy jadę po bardzo zniszczonym asfalcie (tarka). Starałem się wyeliminować czy odgłosy te nie pochodzą od innych elementów roweru (linki, manetki, łańcuch) i wychdzi mi, że to jednak widelec.
Moje pytanie:
Czy rozpadający się karbonon strzega zanim się rozpadnie ?
Na oko nie widzę żadnych uszkodzeń, rys pęknięć itp., a oglądałem go bardzo dokładnie kilka razy. Nie przypominam sobie też żadnych zdarzeń, które mogłyby go uszkodzić. Czy w serwisie mogą zdiagnozować uszkodzony element karbonowy ? A może karbon po pewnym przebiegi należy profilaktycznie wymienić i mój widelec właśnie kończy żywot ?
Proszę o fachowe opinie, bo to sprawa bezpieczeństwa.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 30 czerwiec 2009 - 14:11

raja86, RDX to nie karbon tylko alu pokryte nie wiadomo czym(ponoć włókno węglowe) . W Accencie też nie warto bo to jest to samo tyle że to jest jasno napisane. Napisz może do pana Jarka bo one ten widelec (rdx) cioł piłą, więc wie z czego jest.

#12 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 30 czerwiec 2009 - 14:16

Więc uważacie że oferta tego sklepu http://sporting-good...d=p3911.c0.m282 jest z ''niewiadomoczego'' a nie z carbonu ?

#13 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2009 - 15:01

Mam ramę z tego linka: http://cgi.ebay.com/...:0|293:1|294:50
Jest z karbonu, elementy aluminiowe to: tylne haki, okolice suportu, połączenie tylnych widełek z rurą górną i pod siodłową, oraz góra i dół główki ramy ścięte pod kątem 45* pod stery zintegrowane.
Wątpię aby było więcej elementów aluminiowych, przy wadze 1150g i dużych profilach rurek. Co do reszty się nie wypowiem, ale jakim cudem widelec rdx ważący po docięciu 360g ma mieć ramiona z alu? Nie za lekki jest na to? Sam bym pociął swój z ciekawości, ale wolę go sprzedać z ramą...

#14 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 czerwiec 2009 - 15:04

RDX to nie karbon tylko alu pokryte nie wiadomo czym(ponoć włókno węglowe)

Widelec jest karbonowo-aluminiowy, a więc rurę sterową, koronę z górnymi częściami goleni i haki powinien mieć aluminiowe pokryte karbonem. Natomiast golenie powinny być karbonowe. Sugerujesz, że golenie na całej długości mają w środku aluminium ?

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#15 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 czerwiec 2009 - 15:21

Z tego co pamiętam to RDX nie był wcale aluminiowy w środku, on był zrobiony z włókna szklanego pokrytego tylko warstwą ozdobną z włókna węglowego, ale nie pamiętam dokładnie.

#16 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 lipiec 2009 - 06:17

Jeszcze raz pytam o mojego RDX-a.
Czy rozpadający się karbonon ostrzega zanim się rozleci ?
Czy odgłosy rezonującego plastiku świadczą, że dzieje się coś złego i może się w każdej chwili złamać ?

#17 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 lipiec 2009 - 07:41

Jeśli odgłosy pochodzą z widelca, a szczególnie z RDXa to...ja bym się bał :D

#18 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipiec 2009 - 07:59

Jeśli części wydają dziwne odgłosy lub mają widoczne ubytki to powinno się je wymienić.

#19 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 03 lipiec 2009 - 08:55

Na naszych drogach takie odgłosy to żaden dziw. pozdr

#20 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 lipiec 2009 - 10:01

A czy są jakieś metody diagnozowania elementów karbonowych ?
Z drugiej strony słyszałem, że zawodnicy (czytaj - nie płacący za części), profilaktycznie wymieniają elementy karbonowe roweru, np kierownice - szczególnie te bardzo wycieniowane.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź