Skocz do zawartości


Widelec karbonowy


329 odpowiedzi w tym temacie

#321 Wojtek_DW

Wojtek_DW
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 21:18

Witam Panowie,

 

 

po wygraniu aukcji okazało się, że tych widelcy force nie ma na magazynie i są do ściągnięcia dopiero na koniec lipca...

 

Tak samo wygląda to z nimi w innych sklepach.

 

 

Tutaj chciałbym się Was poradzić, co sądzicie o tym:

 

http://allegro.pl/de...6310398289.html

 

Martwi mnie, że korona widelca ma 44mm, a moja główka ramy 50mm tzn będzie nieco odstawać... 

 

 

 

A może lepiej kupić np taką używkę Eastona EC90:

 

http://olx.pl/oferta...html#e09b474ab6

 

Tylko nie wiem jak to z wytrzymałością używanych widelcy - zakładając, że nigdzie nie są peknięte...?

 

 

 

Jest jeszcze z mojego miasta Ritchey WCS używka, o taki:

 

http://olx.pl/oferta...html#e09b474ab6

 

 

 

Co sądzicie? A może ktoś jest w stanie polecić fajny wideł nowy carbon do max 700zł?

 

 

Dzięki za pomoc, czas leci a mój stary wideł pękł :( 

 

Pozdrawiam



#322 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2016 - 22:40

Easton nie wygląda źle, nie sądzę żeby jakoś super odstawał od dwóch pozostałych a różnica w cenie spora.


  • Wojtek_DW lubi to

#323 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipiec 2016 - 04:43

 

Martwi mnie, że korona widelca ma 44mm, a moja główka ramy 50mm tzn będzie nieco odstawać... 

 

 

 

Nie jest to problem użytkowy, co najwyżej estetyczny, niemniej różnica 6mm nie jest jakaś zauważalna.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#324 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:43

A właśnie że te 6mm robi różnice :) Kiedyś nie zwróciłem przy zakupie widelca uwagi  na tą średnicę i wyglądało to fatalnie. Średnica główki ramy powinna raczej pokrywać się z z widelcem, do tego u mnie jeszcze łożysko było na wierzchu i piasek się dam dostawał.

 

A używane widelce o ile nie pochodzą z pewnego źródła to bym sobie raczej odpuścił. Może to być bolesne.



#325 Wojtek_DW

Wojtek_DW
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 10:29

No z drugiej strony różnica jest 6 mm czyli po 3 mm z każdej strony, raczej nie powinno to być aż tak zauważalne?

 

To duża oszczędność w cenie... Sam nie wiem co brać, rama / rower to Cannondale Caad 8.

 

Czy używany widelec szosowy nie mający żadnych pęknięć ma takie same właściwości jak nówka (poza wizualnymi?).

Ten Easton jest sprowadzony ze Szwajcarii, dużo rzeczy stamtąd można kupić. 

 

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam



#326 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 05 lipiec 2016 - 16:07

"Uplastycznienie" się włókna węglowego jest obecne w komponentach, jednak fakt ten nie powinien wpływać w najmniejszym stopniu na sztywność czy inne właściwości. 

6mm to chyba jednak norma, sterówka nie może przecież wejść Ci idealnie, bo inaczej kiera by Ci się zacinała. 

pozdr


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#327 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipiec 2016 - 17:28

A właśnie że te 6mm robi różnice :) Kiedyś nie zwróciłem przy zakupie widelca uwagi  na tą średnicę i wyglądało to fatalnie. Średnica główki ramy powinna raczej pokrywać się z z widelcem, do tego u mnie jeszcze łożysko było na wierzchu i piasek się dam dostawał.

 

A używane widelce o ile nie pochodzą z pewnego źródła to bym sobie raczej odpuścił. Może to być bolesne.

A ja z kolei zwróciłem uwagę na średnicę przy zakupie i nie "wygląda to fatalnie" :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#328 tygrysek

tygrysek
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 23 maj 2019 - 20:03

Cześć. To mój pierwszy post tutaj.

Mam nadzieję, że nie wyśmiejecie mnie na tym forum. :mellow:

Mam rower Triban 100, dopiero wkręcam sie w kolarstwo i jeżdzę coraz wiecej. Wiem, że to nie jest jakiś super rower, ale bardzo go polubiłem i przejechałem na nim już prawie 3000 km w ciagu roku od zakupu. Widelec jest na hamulcach szczękowych i są w nim założone opony 32 mm.

W tym rowerze jest stalowy widelec który waży 1250-1300 g. Zastanawiam sie czy dałoby sie go wymienić na coś lżejszego.

Czytałem różne fora i ludzie doradzają kupno widelców z aliexpress lub używanych z allegro.

Trochę pomierzyłem mój widelec i od tzw. korony do miejsca gdzie wchodzi szybkozamykacz ma 360-365 mm, odległosc między wypustkami gdzie zakłada się oś to 100 mm a w miejscu gdzie oba ramiona wchodzą  w ramę jest jakies 45 mm.

 

Chciałbym kupić widelec podobny do tego który mam obecnie (chodzi głownie mi o to, żeby weszła oponka 32 mm) ale lżejszy.  Nie wiem czy warto kupować z aliexpress, boje sie że kupię coś co złamie mi sie w trakcie jazdy. Myślałem raczej o kupieniu czegoś używanego na allegro, ale też nie wiem na co mam ewentualnie zwracać uwagę.

Pozdrawiam

 



#329 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 23 maj 2019 - 20:14

Udaj się na forum Szajbajka, tam jest super obszerny wątek dot. Tribana 100.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#330 tygrysek

tygrysek
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 23 maj 2019 - 20:52

Udaj się na forum Szajbajka, tam jest super obszerny wątek dot. Tribana 100.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Hej, właśnie ja jestem dyskutantem na tamtym forum

Chciałem uzyskać wiedzę z innego zródła. :)





Dodaj odpowiedź