Skocz do zawartości


Zdjęcie

trzaski przy mocniejszym depnieciu


284 odpowiedzi w tym temacie

#1 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 09 czerwiec 2007 - 19:43

heja
Trzaski pojawiaja sie przy stawaniu na pedalach obojenie na jakim biegu,wykluczylem pedaly.Trzaski wydobywaja sie jakby z okolic korby,osprzet moj to sora.Przebieg 1800km.Macie moze jakeis pomysly co to jest?denerwuje niemilosiernie

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 czerwiec 2007 - 20:07

1. pedaly - je wykluczyles, ale warto przesmarowac gwinty i dobrze dokrecic (ale bez przesady).
2. srodek suportu - jesli to nowy rower, albo srodek byl niedawno zakladany prawodpodobnie to on pyka/strzela/trzaska/blabla. mozna w bardzo latwy sposob sprawdzic czy miski suportu sa luzne. opierasz rower o sciane etc. ustawiasz korby na godzinie 6:00 (w klinowcach czasem wychodzilo za piec szosta :D :mrgreen:) lapiesz korby przy pedalach i jedna strone pchasz a druga ciagniesz i tak pare razy raz w jedna i raz w druga strone. podczas tego manewru powinienes czuc w rekach jakies trzaski, luzy etc. i przy okazji powinno byc to slychac.


3. sprawdz czy sruby mocujace tarcze w korbie sa podokrecane
4. ... cdn jesli to co wyzej nie przyniesie efektow ;-)

#3 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 09 czerwiec 2007 - 20:19

Chyba wszyscy przez to przechodzą :-P
Miałem całkiem niedawno to samo. Zamieniłem suport, przeszło,... ale stary suport wydawał mi sie lepszy,... założyłem spowrotem i jest OK.
Moja rada:, zanim cokolwiek wymienisz na nowe,... rozebrać, wyczyścić, poskręcać. To, że odgłosy sugerują na suport, korbę nie musi być prawdą. Koła, piasty też radzę sprawdzić (niesie po ramie).

pozdro horny

#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 czerwiec 2007 - 20:54

horny widzu, ze poszedl nieco dalej.. no to smarujemy..

4. zacisk tylnego kola - czasem jak jest za luzno zapiety, kolo delikatnie pracuje i slychac trzaski.
5. szprychy - kiedy szprychy sa za luzne podczas stawania "w korby" slychac trzaski, jednak je slychac wyraznie z tylu, a nie z okolic srodka ;-)
6. piasta - luzy na lozyskach, uszkodzony/suchy bebenek tez moga byc przyczyna trzaskow.
7. pekajaca rama ;-) ostatecznosc ;-)

#5 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 09 czerwiec 2007 - 21:50

sprawdzam wszystko i nie moge tego znalezc:(sprawdzalem tym sposobem ze sciskaniem ramion korby i cisza,sam nie rozbiore korby i saportu wiec pewnie sie tylko serwis klania...

#6 Patrykl85

Patrykl85
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKostrzyn nad Odrą

Napisano 10 czerwiec 2007 - 09:32

Mój koles ma cos takiego w rowerze gorskim. Wyczyścił korbe, łożyska, wszystkie śrubki i tarcze, przesmarował pedały, rozkręcił tylna piastę, wyczyścił przesmarował (bębenk tez) i dalej strzela, zostaje jeszcze łańcuch który nie długo zmieni (zobaczymy)....
pozdro

#7 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 10 czerwiec 2007 - 13:36

ja polecam wykręcić wkład suportu i ponownie wkręcić go na smar. w 99% nowych rowerów jest on wkręcony na sucho(i bardzo słabo) i to jest głównie przyczyną wkur....zających dźwięków...

#8 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2007 - 20:08

Panowie mialem podobny problem, okazalo sie ze to zadna z wymienionych przez Was rzeczy, ale... stery :). Nie twierdze, ze w tym przypadku nie macie racji, ale radzilbym tez zwrocic uwage na ten element. Podczas jazdy na siedzaco nic nie stukalo, ale przy jezdzie w korbach sily dzialaly na przod i zaczynalo strzelac. Mysle ze moznaby to sprawdzic

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 czerwiec 2007 - 20:26

no tak.. tylko jak cos dobiega z okolic suportu to ciezko zeby to byly stery.
jak bedzie trzeba to moge opisac wszelkie mozliwe opcje stukajacych/trzeszczacych/piszczacych elementow. (i cos podobnego moze sie znajdzie w faq).

#10 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 11 czerwiec 2007 - 08:17

i niech się znajdzie...

#11 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2007 - 09:58

Coż i mnie coś trzeszczało...po pewnym czasie doszedłem że trzaski pojawiają się jak mocno naciskam na pedłay...ale...w pozycji siedzącej. Nadstawiałem ucho i wszystko wskazywało na to że dźwięki dochodzą ze strony suportu, a tu się okazuje że jarzmo siodełka było całe w piasku i to ono strzelało.

#12 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2007 - 04:26

Chłopaki. Mam identyczny problem. I to od kilku tyś km. :/
Ostatnio przypadkowo podkręciłem śrubkę do regulacji wypięcia w pedałach Looka i.... przeszło- na jedną jazdę. Później próbowałem dokręcać, ale było już dokręcone na maxa i tylko ukręciłem śrubkę ( swoją drogą to bardzo "delikatną"). No i już sam nie wiem czy to support czy pedały. Strasznie mnie to denerwuję. Nie mam niestety narzędzi abym sam sobie z tym poradził.

#13 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 czerwiec 2007 - 06:02

podjedz do dobrego serwisu i tyle.

#14 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 12 czerwiec 2007 - 06:12

Ja miałem podobny problem w góralu , tylko u mnie trzeba było dokręcać korby co jakiś czas robił się luz i trzaski przeważnie jak stawałem na korby

#15 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 czerwiec 2007 - 10:38

U mnie najczęściej strzelała/strzela sztyca. Ale - jako Malik rzecze - strzelać może wszystko zwłaszcza połączenia "coś w czymś".
BTW: zwykle diagnostyka jest żmudna i mało efektywna. Dajesz sobie głowę uciąć, że to suport - okazuje się - sztyca, masz pewność, że strzela kierownica w mostku, a to korba. Najlepsza metoda - eliminacji, ale nie zawsze się da zastosować.

#16 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 12 czerwiec 2007 - 10:54

u mnie gosc z serwisu stwierdzil ze to prawdopodobnie suport,bede w przyszlym tygodniu robil to,dzieki za pomoc wszystkim

#17 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2007 - 20:48

Ale kierownicy chyba bym nie czuł "na nogach" jakby trzaskała prawda ? Dziś odkręciłem pedały i chyba na szczęście to nie one trzepią. Zdaję się, że support.

#18 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 02 lipiec 2009 - 18:41

No i na mnie przyszedł czas z tymi głupimi trzaskami. Jak staje na pedałach (np. jadąc pod górkę) to mi strzela tak jakbym szprychy w kole na krzyżach przesuwał taki zgrzyt. Nie wiem co ale podejrzewam piastę Novatec (1,5k km). Co o tym myślicie. Mam support HT2 więc może łożyska siadają (czytałem artykuł jak ktoś wymieniał to widział napisa Sun Hill czy jakaś nie znana china).

#19 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:02

Jeśli jest to trzask przy ruszaniu to obstawiam zapadki w bębenku - trzeba nasmarować - ja tak miałem w novatecu - dali jakiś gęsty biały smar - wytarłem ten badziew i dałem przekładniowy od wykaszarki i działa miodzio. Pieski teraz są na swoim miejscu i trzasku brak.

Możesz spróbować poruszać kastetą do tyłu a potem do przodu - jeśli usłyszysz trzsaki to na 100% nowy świeży smar.

#20 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:07

Możesz spróbować poruszać ka

Co to znaczy bo nie mogę rozszyfrować?

Już dwa razy rozbierałem tylną piastę i zauważyłem taki wodnisty smar który już się zrobił czarny. Wymienię smar i zobaczę jak będzie tylko nie wiem jaki dać mam trzy samary: Rohllof'a, Od wuja puszkę grafitowanego i do łożyszk tocznych.



Dodaj odpowiedź