Skocz do zawartości


Zdjęcie

trzaski przy mocniejszym depnieciu


284 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:13

Chodziło mi o kasetę :lol: U mnie też ten biały smar zrobił się czarny - wytarłem go i dałem taki specjalny rzadszy - trzask powstaje dlatego, że te zapadki pieski wyskakują z gniazd jak jedziesz na luzie i potem zaciągasz korbą i muszą wskoczyć na swoje miejsce i stąd ten zgrzyt (wszystko to wina zbyt gęstego smaru).

Grafitowego nie dawaj, już lepszy będzie chyba ten Rolchof do łańcucha.

#22 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:17

kormoran, Wiem jak działa sprzęgło/wolnobieg. Czyli że, nie zdążają końca wskoczyć?

#23 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2009 - 19:23

No powiedzmy - po prostu smar stracił już swoje właściwości i zapadki kleją się do tego wieńca zębatego (np. jak jedziesz z góry bez pedałowania) i nieco wyskakują z tych zagłębień , potem chcesz kręcić i trach - no ale nie bedę szerzył teraz teorii - jeśli przesmarujesz ten element i trzaskanie zniknie to ok.
Na żywo to moment bym to zdiagnozował bo u siebie przyjrzałem się dokładnie temu zjawisku, no a tak to i byków się narobi przy pisaniu :lol:

#24 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2009 - 21:13

ok panowie czytam i czytam bo mam podobne problemy.

Po pierwsze primo oddałam rower we wtorek do serwis z powodu wyczuwalnych trzasków przy mocnym pedałowaniu (korba/support) oraz ogólnej potrzeby przesmarowania piast i takich tam.

Po drugie primo odebrałam rower następnego dnia i dzisiaj zauważam ze z piast wydostaje się to opisane przez Was "białe badziewie" i przy mocnym nadepnięciu znowu słychać trzaski w supporcie. Dostaje już kręćka, bo miało być tak pięknie... jeżeli podjade jutro na ten warsztat to co mam kolesiowi powiedziec? że mi białym badziewiem łożyska przesmarował??

#25 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 02 lipiec 2009 - 22:12

niech białe badziewie zostawi do innych zastosowań ;-) , a niech lepiej rozkrci suport, bo być może tam tkwi problem ( o ile, że nie był ruszany)

Jakby nie patrzeć, łożyska (w piastach, suport i w zasadzie stery) to chyba jedyna miejsca gdzie rodzą sie różne stuki.

#26 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2009 - 22:20

no to co? "oszukali mnie banda decydentów"? co to jest do cholery ten biały środek, na który jest tu taka nagonka i w czym on może zaszkodzić mojemu rowerowi?

chyba wreszcie przyszedł czas na zakup narzędzi do rozkręcania korby i wkładu supportu na HII. Zobaczymy co mi z tego mojego grzebania przy rowerze wyjdzie :|:|

#27 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 02 lipiec 2009 - 23:25

Oj warto zaglądać, warto... można wiele ciekawych rzeczy zobaczyć, np. dwie odkręcone miski suportowe, z którymi przebyłem z dobre 1000 km :)

#28 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 03 lipiec 2009 - 11:15

Deadhorse, Szczególnie żeby dokręcić :mrgreen:

#29 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 03 lipiec 2009 - 15:13

Dziś mam zamiar wyruszyć na test dokręconego i nasmarowanego suportu :) ciekawe co z tego wyjdzie :>

#30 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 21 sierpień 2009 - 20:32

Tak czytam ten temat i jak byk mam ten sam problem! Dziwne trzaski/stukanie przy pedalowaniu. Jest to zauwazalne na kazdym przelozeniu. Im mocniej nacisne na pedaly tym dzwiek jest wyrazniejszy. Jest jeszcze pare istotnych szczegolow, ktore zauwazylem. Mianowicie trzaski/stukanie pojawiaja sie tylko przy naciskaniu na pedal a nie ciagnieciu do gory. Takze teraz czesto ciagne stope do gory. Zauwazylem tez, ze wystepuje to przy lewej stronie.

W tamtym roku mialem podobny problem ale okazalo sie, ze byly to stery. Takze stery odpadaja bo juz przesmarowane. Czekam teraz na klucz HTII do mojego suportu bo ciezko u mnie dostac. Sprobuje rozebrac tez lewy pedal.

Ktos ma jeszcze jakis pomysl ?

#31 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 sierpień 2009 - 06:36

Na razie pedał zostaw w spokoju, najpierw rozkręć korbę i wkład, przesmaruj, złóż i sprawdź czy to pomogło.

#32 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 23 sierpień 2009 - 23:07

Trzeba zaczynać od najprymitywniejszych możliwych przyczyn. Może wpierw sprawdź, czy masz śruby korb dokręcone. Miałem identyczny problem i okazało się, że śruby musiałem podociągać. Ale smarowanie suportu może okazać się konieczne. Weź czymś cienkim wejdź w te łożyska suportowe (o ile nie masz nierozbieralnego pakietu) i spróbuj wyciągnąć nieco smaru stamtąd.
Ogólnie z tym smarem w rowerze są dziwne rzeczy. U mnie jeden pedał miał suchutko, a okazało się to dopiero, gdy go rozebrałem (bo mi strzykał). Jednak winna była ta ramka zewnętrzna przykręcana do korpusu, ale opłacało się zajrzeć do łożyskowania. ;-)

#33 olotal

olotal
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądMilówka/Kraków

Napisano 25 sierpień 2009 - 09:26

Miałem podobny problem z każdym rowerem na jakim dłużej jeździłem. Robił mi się po prostu luz na korbie (taki niewyczuwalny) który powodował strzelanie przy mocniejszym depnięciu. U mnie problem pojawiał się systematycznie nawet jak mocno dokręcałem korby i chyba brał się ze zbyt agresywnej jazdy. W końcu wkręciłem śruby na kleju do gwintów i problem znikł bezpowrotnie. :-)
Pozdrawiam

#34 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:06

A u mnie w ramie TCR Advanced znów słychać trzaski z okolic suportu.
Niestety miski OS to średnio dobre rozwiązanie.
Najpierw miski smarowałem zwykłym smarem, ale niestety sam smar nie wystarczał. W końcu zastosowałem klej locktite 648 i nareszcie mogłem się cieszyć ciszą podczas deptania w korby... do czasu. Niestety trzaski wróciły po ponad 2 miesiącach. Trochę mnie to dziwi bo klej, który zastosowałem jest cholernie mocny. Teoretycznie miski zostały wklejone na amen.
Ech.. i znów czeka mnie klejenie ;-)
Dla mnie najlepiej jakby gniazda na łożyska były już zintegrowane z ramą. Nie miałoby wtedy co trzeszczeć.

#35 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:18

Zintegrowanie całej bieżni zewnętrznej łożysk z ramą? Przecież po ich zużyciu miałbyś ramę do wyrzucenia lub wiercenia i gwintowania. :-D Na pewno dobrze suport skręcasz i z odpowiednią siłą? Wspomóż się przedłużką, powinno pomóc. Młotka nie polecam. Ewentualny sposób dokręcania to "pa ruskij": mosiężny przecinak i młotek, jeśli posiadasz nakrętki z wcięciami. 8-)

#36 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:34

iedziela, 5 lipiec 2009
Naprawa ramy carbonowej - gniazda łożysk suportu / TREK MADONE
http://luxtech-carbo...t.blogspot.com/


W tym TREKU MADONE 5,2/6,9
szosowym wyrobiły się
gniazda łożysk suportu
które bezpośrednio są wyrobione
w węźle suportowym carbonowej ramy.
Jest to chyba najnowszy system
suportowy bez jakich kolwiek misek alu - 90mm szer.mufa suportowa
gdzie bezpośrednio
przychodzą łożyska toczne.
Jarek-LT
606-163-922
[email protected]
LUXTECH.
Autor: Jarek-LT o 11:02 0 komentarze
środa, 1 lipiec 2009

#37 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:54

Zintegrowanie całej bieżni zewnętrznej łożysk z ramą? Przecież po ich zużyciu miałbyś ramę do wyrzucenia lub wiercenia i gwintowania. :-D

A wiesz jak wygląda system łożysk campagnolo? Łożyska są częścią korby, a nie jak w shimano częścią misek. Na dodatek to jest system OS.

Na pewno dobrze suport skręcasz i z odpowiednią siłą?

U mnie suportu się nie skręca, a wciska.

Wspomóż się przedłużką, powinno pomóc.


Tak, nie ma nic lepszego jak dokręcanie czegokolwiek w rowerze za kilkanaście tyś na chama. Z pewnością jest to rozsądna metoda.

Młotka nie polecam. Ewentualny sposób dokręcania to "pa ruskij": mosiężny przecinak i młotek, jeśli posiadasz nakrętki z wcięciami. 8-)

:shock:
Jeszcze raz to napiszę. System OS jest wciskany, a nie wkręcany.
Młotek owszem przydaje się do wbijania misek. W tym systemie niestety nie mam wpływu jak mocno są osadzone miski w ramie. Jedyne teraz co mogę zrobić aby to nie trzeszczało to ponowne klejenie loctitem.
System shimanowski pewnie nie ma takich problemów, bo kitajce zrobiły miski z tworzywa.

#38 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 25 sierpień 2009 - 19:35

Mea culpa. Posiadam shimanowski suport oczywiście całkowicie rozbieralny, nie wkład, więc to moja niewiedza. Można wywalić moje posty - to żadne porady na suport typu Campagnolo.

#39 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 30 sierpień 2009 - 20:03

Po dlugich poszukiwaniach we Wroclawiu, wreszcie znalazlem klucz do suportu HT II. Wszytko ladnie rozebralem, przesmarowalem i zlozylem. Problem trzaskow przy korbie po czesci zniknal. Okazuje sie, ze byly najwyrazniej dwa problemy w jednym. Zniknal najbardziej z uciazliwych problemow trzaskow przy normalnym pedalowaniu. Zostal problem trzaskow przy mocnym pedalaniu stojac. Jest zauwazalne przy lewej korbie. Teraz zastanawiam sie co to moze byc ?!

#40 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:36

gr3gory daj znać jak się uporasz z tymi trzaskami.mam podobnie.sam klucz do HT2 kosztuje 61 zł plus koszta przesyłki.do tego trzeba wiedzieć jak się zabrać za to.chyba pozostanie mi serwis ale to dopiero po sezonie. :mrgreen:w ogóle to dziwi mnie że rower po niespełna 4tys.km zaczyna się sypać. :-/ narazie jeżdżę ze słuchawkami w uszach żeby tego nie słyszeć. 8-)

u3181y2018v3.gif




Dodaj odpowiedź