Skocz do zawartości


Zdjęcie

trzaski przy mocniejszym depnieciu


284 odpowiedzi w tym temacie

#41 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 31 sierpień 2009 - 19:17

czerkaw88, Kolego patrz i płacz http://www.sklep.bik...roducts_id=1635
PS. Właściwie wystarczy wykręcić korbę i miski.

#42 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 31 sierpień 2009 - 19:51

Kubano dzięki za podpowiedź.Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem czy po mojej "interwencji" nie będzie gorzej. :mrgreen:

u3181y2018v3.gif


#43 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 sierpień 2009 - 20:10

gr3gory daj znać jak się uporasz z tymi trzaskami.mam podobnie.sam klucz do HT2 kosztuje 61 zł plus koszta przesyłki.do tego trzeba wiedzieć jak się zabrać za to.chyba pozostanie mi serwis ale to dopiero po sezonie. :mrgreen:w ogóle to dziwi mnie że rower po niespełna 4tys.km zaczyna się sypać. :-/ narazie jeżdżę ze słuchawkami w uszach żeby tego nie słyszeć. 8-)


Dobry serwisowy klucz tulejowy sprzedawałem po niecałe 40 zł, nie wiem gdzie kupujecie , ale chyba zdeka za drogo, nie polecam Shimanowskiego bo sie uślizguje i kanceruje miski.
Jakby ktos takiego klucza szukał to zagladnę do hurt, czy mają jeszcze , bo nie wiem, ewentualnie na PW.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#44 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 31 sierpień 2009 - 20:39

Shimano też robi nasadowy, TL-FC33 sie to nazywa i kosztuje tylko dyche więcej w tym sklepie co Kubano zalinkował, a są też tańsze jak pisze SPIKE np. tajwańskie.

#45 aled¿et

aled¿et
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:11

Cześć.

Piszę, bo jestem kolejną ofiarą zgrzytów, chrobotania w okolicach suportu.
Przeczytałem całe forum i proszę o pomoc, bo zastosowanie udzielonych rad nie pomogło. Kilka dni temu odebrałem rower z renomowanego serwisu. Wymieniono wkład suportu, łańcuch i kasetę z wolnobiegiem. Poza tym standardowy przegląd "zerowy". Dopiero dziś miałem okazję wypróbować maszynę. Początkowo szło jak po maśle, po około 10 km poczułem jakby zgrzytanie, chrobotanie, ostre tarcie. Jak lewa noga była na dole to tak jakby na prawej korbie były drgania, i na odwrót: prawa korba na dole - lewą cisnąć, to czuć skrobanie, drgania. Metodami omówionymi na forum sprawdzałem "luzy" w suporcie i mocowaniu korb. Nie wyczułem nic!!! Łącznie przejechałem 30 km, bo więcej nie dało rady, te "drgania" skutecznie psuły zabawę. Planuję jechać do serwisu na rozmowę. Nie chcę wyjść na marudę, któremu coś się uroniło. Chociaż widzę, że nie ja jeden mam ten sam problem.

P.S. Wymieniając suport wymienili śruby mocujące, stare nie pasowały, a te są niby "magiczne" z wypełnieniem uszczelniającym. To podpowiedź.

Pozdrawiam.

#46 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:23

Dlatego właśnie nie chodze do serwisów, szmery-bajery, magiczne śrubki a problem jak był tak jest.
Jaki masz sposób połączenia ramion korby z osią i jaki suport Ci wstawili?

#47 aled¿et

aled¿et
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:41

Ha! Dobre pytanie.
Osprzęt oryginalny był Shimano Sora.
"Zrobimy tak, żeby było dobrze" - taki suport wstawili.
Nie pomyślałem i się nie dowiedziałem.

#48 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:44

aledżet nie uwierzysz co mi pomogło.co prawda objawy miałem ciut inne ale mniejsza z tym.przy mocniejszym naciskaniu na lewy pedał "coś" tam trzeszczało.sprawdziłem chyba wszystko co udało mi się na forum dowiedzieć w tej materii.mimo to nie było poprawy.dziś WD-40 w łapę i spryskałem okolice suportu od lewej(tej chorej) strony.po kilku godzinach jazda próbna i jak ręką odjął.ciekawe na jak długo. ;-) jutro dłuższy wypad więc zobaczymy czy "choroba" nawróci. :mrgreen:

u3181y2018v3.gif


#49 aled¿et

aled¿et
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:48

Dzięki czerkaw. Spróbuję. Obawiam się, że może nie pomóc, ale nadzieja umiera ostatnia. To tak się zachowuje, jakby coś się tam tarło, docierało. Może powinienem zacisnąć zęby i przejechać 200 km, tak na "dotarcie"?


Co do WD40, słyszałem kiedyś opinię, której się od 4 lat trzymam, że WD40 do roweru lepiej nie stosować. Myślę, że zmienię przyzwyczajenia.

#50 gr3gory

gr3gory
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 19:55

SPIKE, to prawda,. Zakupilem wlasnie taki za 35 zl. Zauwazylem, ze niszczy miski. Robia sie wgniecenia. Zabki na kluczu nie sa rowne i to jest blad Shimano. Mozna szmate podlozyc, zeby ciasniej siedzialo. Tak czesto tego nie bedzie sie odkrecalo, tylko w przypadku awarii czy sezonowego smarowania.

#51 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2009 - 06:32

aledżet nie uwierzysz co mi pomogło.co prawda objawy miałem ciut inne ale mniejsza z tym.przy mocniejszym naciskaniu na lewy pedał "coś" tam trzeszczało.sprawdziłem chyba wszystko co udało mi się na forum dowiedzieć w tej materii.mimo to nie było poprawy.dziś WD-40 w łapę i spryskałem okolice suportu od lewej(tej chorej) strony.po kilku godzinach jazda próbna i jak ręką odjął.ciekawe na jak długo. ;-) jutro dłuższy wypad więc zobaczymy czy "choroba" nawróci. :mrgreen:


Oj Maruś a ja Ci o tym kiedyś nie opowiadałem, że też tak miałem i co wówczas zrobiłem? Ponadto też niedawno pisałem tu na ten temat. Wpsikaj jeszcze tego WD w rurę podsiodłową i gwarantuję, że "choroba" nie wróci szybko. Ja mam spokój od 2003 roku.
Ps. A tajemnicą wielką przeca nie jest iż czym sprzęt z wyższej półki to wymaga on poświęcenia więcej czasu na przeglądy i konserwację. ;-)

#52 Plejstocen

Plejstocen
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • SkądSilesia

Napisano 02 wrzesień 2009 - 14:33

Ps. A tajemnicą wielką przeca nie jest iż czym sprzęt z wyższej półki to wymaga on poświęcenia więcej czasu na przeglądy i konserwację. ;-)

A powinno być dokładnie odwrotnie. Korby jak stukały tak stukają, a zakichani producenci zamiast rzetelnie przeanalizować problem to wypuszczają coraz to nowsze systemy które powielają błędu poprzedników. A wszystko za kupe kasy. Wtłaczane miski miały być przełomem i co? Malik raportuje że mimo wklejania są jakieś trzaski. Porażka, nieźle nas dymają(właściwie Was, bo ja mam suport klasyczny na kwadrat :-P).

#53 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 wrzesień 2009 - 15:30

Korby jak stukały tak stukają, a zakichani producenci zamiast rzetelnie przeanalizować problem to wypuszczają coraz to nowsze systemy które powielają błędu poprzedników.

Mnie drażni tylko to że te oszołomy mają takie wielkie zaplecza, tylu inżynierków/monterków i żaden nie sprawdził czy przypadkiem podczas napier... w korby coś nie trzeszczy.
Od razu powinni dawać do takich ram sprawdzony klej czy inny środek zapobiegający trzeszczeniu.

A wszystko za kupe kasy. Wtłaczane miski miały być przełomem i co? Malik raportuje że mimo wklejania są jakieś trzaski. Porażka, nieźle nas dymają(właściwie Was, bo ja mam suport klasyczny na kwadrat :-P).

Moja rama jest już po drugim klejeniu i po pierwszej przejażdżce.. znowu trzeszczy. :evil:

Ch.. mnie strzela. Jutro wykręcam korbę i zaleje to ravenolem. Dobrze smaruje, dobrze penetruje. A jak i to nie zda egzaminu to ... nie wiem.. chyba to zaspawam w pizdu.

#54 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2009 - 15:46

Po kiego grzyba kleicie ramy - są z plastiku czy co. Ja tam na gwint miski suportu nawijam trochę taśmy teflonowej i smaruję wierzch odrobiną smaru. Taśma spasuje lepiej gwinty, do tego uszczelnia przed wodą.

jakby ktoś chciał skorzystać z mojego patentu to taśmę nawija się na gwint w przeciwnym kierunku w którym wkręca się miskę.

#55 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 wrzesień 2009 - 17:58

Po kiego grzyba kleimy? A no może dlatego, że w moją ramę miski się WCISKA/WBIJA, a nie wkręca!!!

#56 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2009 - 18:58

Rower z miskami wbijanymi oddałem parę lat temu za darmo Malik na jakiej padlinie jeździsz. w ogóle co to za pomysł, może lepiej wrócić do korb na klin we współczesnych konstrukcjach.

No rzeczywiście pozostaje w gniazdo suportu wcisnąć kapelusz grzyba najlepiej ze ślimakami do tego troche pajęczyn i potem wbić miskę - będzie lepsze od smarów i klejów :-P

#57 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 wrzesień 2009 - 19:34

No co zrobić, kupiłem karbonowego TCR'a.. to ci dopiero padlina.

#58 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2009 - 19:45

to taśmę nawija się na gwint w przeciwnym kierunku w którym wkręca się miskę

nieprawdopodobne :shock: :mrgreen:
Ps. No wiem, to info dla tych dla, których ta oczywista oczywistość jest oczywiście niezbyt oczywista. ;-)

#59 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 wrzesień 2009 - 19:54

Rower z miskami wbijanymi oddałem parę lat temu za darmo Malik na jakiej padlinie jeździsz. w ogóle co to za pomysł, może lepiej wrócić do korb na klin we współczesnych konstrukcjach.

Ale wynurzenie. Zanurz się w opisy nowych standardów suportów.

#60 leslaw

leslaw
  • Użytkownik
  • 239 postów
  • Skądłódzkie

Napisano 02 wrzesień 2009 - 20:29

Ale jak widać, te nowe, "wciskane" standardy są do d... Stare wbijane miski do składaków nie trzeszczały;)



Dodaj odpowiedź