Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka Przeciwwiatrowa


63 odpowiedzi w tym temacie

#1 pine

pine
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 21:30

Hej

 

 

 

Ostatnio po krótkiej przejażdżce myślałem, że odpadną mi ramiona, przy szybkiej jeździe było strasznie zimno.

 

Mam same cienkie ciuchy a ubieranie kilku warstw przy mocnym i zimnym wietrze się nie sprawdza więc muszę kupić grubszą bluzę albo kurtkę przeciwwiatrową. 

 

 

budżet, 200/250 zł max ale wolałbym mniej, chociaż znając mnie i tak przekroczę budżet :/

 

Myślałem o 

 

Endura Pakajak

Kurtka Gamex od BCM

 

Co jeszcze możecie polecić za takie pieniądze? 



#2 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2014 - 21:46

Ja kupiłem jakiś czas temu w Decathlonie za niecałą stowke. Kupowałem z ciekawości i z założeniem że zaraz ją oddam, bo się pewnie rozleci, a okazało się że to super kurteczka. Przed wiatrem i deszczem chroni idealnie-obie opcje sprawdzone, a do tego po złożeniu zajmuje w zasadzie nie wiele miejsca od dętki. Tak mi się spodobała, że dokupilem identyczny bezrękawnik.
Nazywa się B'twin Ultra Light, taka biało-przezroczysta.

#3 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 19 kwiecień 2014 - 02:22

Altura robi dobrej jakości kurtki za nieduże pieniądze.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2014 - 13:16

Pakajaka nie polecam, ze względu na słabe wykonanie i materiał.



#5 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 19 kwiecień 2014 - 18:41

Jeżeli mogę coś doradzić z praktyki : zwróć uwagę aby kurtka była dopasowana , swego czasu kupiłem deszczówkę pearl izumi i wszystko byłoby super gdyby nie to , że w czasie jazdy nadyma się tak , że wyglądam jak ludzik michelina. Wkurza to i przeszkadza niemiłosiernie beznadzieja ... ale od 3 dni mam gore xenon 2.0 AS ,o takie coś :

 

 http://www.zalando.p...0140419174041:s

 

i po przetestowaniu mogę powiedzieć że jest rewelacyjna jak zresztą większość wyrobów tej firmy



#6 dormario

dormario
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 10:12

Jeżeli mogę coś doradzić z praktyki : zwróć uwagę aby kurtka była dopasowana , swego czasu kupiłem deszczówkę pearl izumi i wszystko byłoby super gdyby nie to , że w czasie jazdy nadyma się tak , że wyglądam jak ludzik michelina. Wkurza to i przeszkadza niemiłosiernie beznadzieja ... ale od 3 dni mam gore xenon 2.0 AS ,o takie coś :

 

 http://www.zalando.p...0140419174041:s

 

i po przetestowaniu mogę powiedzieć że jest rewelacyjna jak zresztą większość wyrobów tej firmy

Czy tę kurtkę da się schować do tylnej kieszeni w razie jakby mi zrobiło się za ciepło?



#7 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 21 kwiecień 2014 - 20:02

Tak , jest bardzo lekka i po złożeniu zajmuje niewiele miejsca , aż dziw bierze , że tak cienka tkanina ma takie właściwości ....stąd też pewnie ta cena...

 



#8 pine

pine
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 07 maj 2014 - 09:34

 

Altura robi dobrej jakości kurtki za nieduże pieniądze.

 

problem w tym, że w polsce praktycznie nie dostępne

 

 

Jeżeli mogę coś doradzić z praktyki : zwróć uwagę aby kurtka była dopasowana , swego czasu kupiłem deszczówkę pearl izumi i wszystko byłoby super gdyby nie to , że w czasie jazdy nadyma się tak , że wyglądam jak ludzik michelina. Wkurza to i przeszkadza niemiłosiernie beznadzieja ... ale od 3 dni mam gore xenon 2.0 AS ,o takie coś :

 

 http://www.zalando.p...0140419174041:s

 

i po przetestowaniu mogę powiedzieć że jest rewelacyjna jak zresztą większość wyrobów tej firmy

 

pewnie i dobra ale zdecydowanie za droga,



#9 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 08 październik 2015 - 00:16

Witam, poszukuje dobrej wiatrówki w cenie do 350 zł.
Z początku zastanwiałem się nad Montane Velo, ale ostatnio zauważyłem promocję na kurtkę Santini Ultima:

http://www.bobshop.c...onowozolta.html

 

Czy ktoś używa tego modelu lub chociaż podobnej kurtki na membranie Gore Active Shell? 



#10 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 08 październik 2015 - 07:39

Od siebie mogę polecić tą kurtkę:

http://allegro.pl/ku...5542838719.html

 

Jest to jedno z tych ubrań, które ma u mnie całoroczne zastosowanie. Kurtkę zdarza mi się zakładać i latem i zimą. 

Dobrze chroni od wiatru, sprawdzi się też w lekkim deszczu. Lekka, mieści się w kieszonce. Krój semi-fit - spokojnie można coś założyć pod spód, nie krępuje ruchów, nie robi się spadochron. 

 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#11 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 08 październik 2015 - 17:09

Jak wygląda jej oddychalność? Stosunkowo tani produkt jeśli weźmiemy pod uwagę dobrą ochronę od wiatru, lekkiego deszczu i dodatkowo małe gabaryty. 



#12 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 październik 2015 - 17:18

Jak wygląda jej oddychalność? Stosunkowo tani produkt jeśli weźmiemy pod uwagę dobrą ochronę od wiatru, lekkiego deszczu i dodatkowo małe gabaryty. 

Oddychalność takiej ceraty/peleryny jest równa zero. Zobacz z czego jest zrobiona - 100% poliester.
Wiatrówki oddychające to inny koszt, rozejrzyj się za Castelli Sottile lub bardzo chwalonymi produktami firmy JMP.



#13 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 08 październik 2015 - 18:30

Zauważ, że doskonała większość tego typu kurtek jest w 100% z poliestru. Wspomniana przez Ciebie kurtka Castelli, jest z poliamidu, który po za tym że jest droższy w produkcji nie posiada znacząco różnych właściwości. To będzie taka sama cerata jak każda inna. 

 

Wracając do kurtki. Przy obecnej pogodzie (10-12stopni) zakładam krótką potówkę, koszulkę, rękawki i wracam suchy. 

 

 

 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#14 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 08 październik 2015 - 20:56

Oddychalność takiej ceraty/peleryny jest równa zero. Zobacz z czego jest zrobiona - 100% poliester.
Wiatrówki oddychające to inny koszt, rozejrzyj się za Castelli Sottile lub bardzo chwalonymi produktami firmy JMP.

 

Dlatego też pytam. Założyłem większy budżet, ale nie musi być przecież spełniony w całości. Ważne, żebym nie musiał kupować innej. Jeżeli chodzi o Castelli Sottile, to wg oznaczeń Castelli jest kurtką o słabej oddychalności...

 

 

Zauważ, że doskonała większość tego typu kurtek jest w 100% z poliestru. Wspomniana przez Ciebie kurtka Castelli, jest z poliamidu, który po za tym że jest droższy w produkcji nie posiada znacząco różnych właściwości. To będzie taka sama cerata jak każda inna. 

 

Wracając do kurtki. Przy obecnej pogodzie (10-12stopni) zakładam krótką potówkę, koszulkę, rękawki i wracam suchy. 

 

Testowałeś ją na minusowych temperaturach? Chciałem kupić coś w stylu rowerowego graala, czyli wiatrówki, w której będę mógł jeździć także w minusowych temperaturach. Wiatroszczelność i duża oddychalność jest dla mnie priorytemem nawet ze szkodą dla wielkości.



#15 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 08 październik 2015 - 21:29

Używam tej kurtki cały rok. Zakładałem ją również przy ujemnych temperaturach, ale ze względu na to, że jest wiatrówka wymaga ciepłego stroju pod spód. Na zimę zdecydowanie bardziej sprawdzi się jakaś solidna kurtka, a tą można traktować jako uzupełnienie przy mocniejszym wietrze. Ja tej używam właśnie w ten sposób. Zakładam tylko wtedy kiedy mocno wieje, w zimę również.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#16 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 październik 2015 - 14:46

Jak już bardzo chcesz tanią ceratę, to przejedz się do Gosport i kup kurtkę Kross'a - kosztuje chyba 109 zł, jest w różnych kolorach i rozmiarach.



#17 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 09 październik 2015 - 18:29

^jak ma kupić kurtkę krossa to niech lepiej kupi podróbe castelli od chinczyków. ciuchy krossa to chinszczyzna w najtanszym wydaniu  opakowana kolorowo


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#18 ratek

ratek
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 październik 2015 - 20:16

^jak ma kupić kurtkę krossa to niech lepiej kupi podróbe castelli od chinczyków.

:o szok



#19 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2015 - 11:52

Dlaczego jesteś zszokowany?



#20 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 10 październik 2015 - 16:07

Co cię tak dziwi? Jakościowo to będzie to samo. Cenowo taniej. Jeżeli rażą słowa "podróba" i "castelli" to niech to będzie każda inna wiatrówka z aliexpresu. 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 




Dodaj odpowiedź