Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurtka Przeciwwiatrowa


63 odpowiedzi w tym temacie

#61 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 luty 2017 - 15:49

Nalezy dodać do "coś za coś", że Gamex świetnie oddycha, kosztem większego przepuszczania wiatru. Dobra kurtka, ale w związku z tym i ze względu na krój, raczej do MTB



#62 Gosc_oversol_*

Gosc_oversol_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2017 - 00:32

Nalezy dodać do "coś za coś", że Gamex świetnie oddycha, kosztem większego przepuszczania wiatru. Dobra kurtka, ale w związku z tym i ze względu na krój, raczej do MTB

Chyba nie do końca  to  ''raczej'' do MTB ,bo są normalne szosowe ,kurtki i całe sety chociaż na downhill  też jest kolekcja .Napisałem o kroju npdst .swoich odczuć w rozmiarze .Ktoś założy M-kę i będzie kilka kilogramów miał więcej ,i ciuch leży jak ulał.To nie są przecież rzeczy szyte na miarę. Większość firm ma swoje preferencje sylwetek,na chudzielców, na małych ,dużych ,długorękich itp i rozmiar rozmiarowi nie równy jest..Co do przepuszczania wiatru ,to zgoda (i chwała za to ) ,ale pod tym względem wolę założyć jeszcze jedną ,albo grubszą bieliznę termiczną,lub starszą koszulkę ,i mam komfort ,a nie termos i kipieluchę pod nylonem, ''oddychającą membraną'' czy innym softshelem .Jeździłem w styczniu przy -15 to już nie w wiatrówce jednej czy drugiej ,tylko już membrana i pod spodem szmat na bogato ,ale niestety i na mokro .Wydaje mi się że zasady są takie ;masz na grzbiecie sucho łatwiej uzyskasz komfort cieplny ,masz mokro i staniesz  z musu na chwilę na mrozie - tragedia potem się dogrzać .



#63 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 25 luty 2017 - 06:26

Może Danielo zerowind? Dobrze leży, nie puszcza wiatru i dobrze pakuje się do kieszonki.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


  • Tom6 lubi to

#64 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 luty 2017 - 10:28

@oversol, masz rację, co do użytkowania, ale jeśli chodzi o krój, ja zdecydowanie nie mam budowy typowego szosowego "przecinka" i te kurtki BCM Nowatex z Gamexu mają luźny, workowany krój, na szosę nie "aero" ;) Chyba że mają jakieś inne modele niewidoczne na stronie



Dodaj odpowiedź