Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzwignia hamulca


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 jasiuko

jasiuko
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądkatowice

Napisano 28 czerwiec 2009 - 22:52

witam
dostalem kiere merckxa z otworami.i nie wiem jakie klamki hamulca do niej pasuja,gdyz uzywam obecnie starych,takich z ktorych linka wychodzi gora ?
dzieki za pomoc

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 czerwiec 2009 - 07:19

Każda kiera ma taką sama średnicę (oprócz miejsca gdzie przychodzi mostek), a więc każde klamki będą pasować.

#3 jasiuko

jasiuko
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądkatowice

Napisano 29 czerwiec 2009 - 22:58

moze zle sprecyzowalem pytanie.ale chodzilo mi o to zeby schowac pancerze w kierze a te ktore mam chyba sie do tego nie nadaja.

#4 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:00

pasować będzie każda ale linki idą wewnątrz w dźwigniach nowego typu... jak np. te: http://shimano-polsk...ra-ace_di2.html

#5 jasiuko

jasiuko
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądkatowice

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:12

i to mialem na mysli.a moze cos tanszego ?oldschoolowego ? bo mam stary rower z lat 70-tych..

#6 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:17

i to mialem na mysli.a moze cos tanszego ?oldschoolowego ? bo mam stary rower z lat 70-tych..


jak coś to mam akurat na sprzedaż klamki z takiego właśnie starego roweru, clb ze satrego peugeota, miałem je zostawiać ale udało mi sie tanio klamkomanetki kupić, więc tych sie pozbywam ;) Jak bys byl zainteresowany to daj znać. Są mega lekkie.

#7 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:20

oldschoolowego to nie wiem czy znajdziesz coś z takim rozwiązaniem ale tańsze sa np http://shimano-polsk...pe-st_road.html poszukaj w necie i na allegro może coś trafisz okazyjnie

#8 jasiuko

jasiuko
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądkatowice

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:27

dzieki adson...chyba puszcze pancerze normalnie,czyli gora..

#9 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:36

no niestety takie są ceny klamkomanetek...

#10 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 29 czerwiec 2009 - 23:41

klamki hamulca

ja przez to rozumiem zwyczajne klamki hamulca, a nie klamkomanetki. Adson_:D, ale jak kto woli czytać ...

#11 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 30 czerwiec 2009 - 00:02

faktycznie masz rację... z rozpędu tak napisałem....

#12 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 30 czerwiec 2009 - 00:03

witam
dostalem kiere merckxa z otworami.i nie wiem jakie klamki hamulca do niej pasuja,gdyz uzywam obecnie starych,takich z ktorych linka wychodzi gora ?
dzieki za pomoc


Pasują klamki Campagnolo - tu linka/pancerz nie wychodzi górą jak w Shitmano.
Albo takie --> http://www.allegro.p..._aero_nowe.html
"Wyjście linki hamulca pod owijką kierownicy." - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nie miał sobie poprowadzic pancerza w kierownicy, skoro masz już w niej otwory.

#13 jasiuko

jasiuko
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Skądkatowice

Napisano 30 czerwiec 2009 - 00:09

travisb..a nad tym sie nie zastanawialem.przecierz sa te dziury...ale jak to bedzie wygladac..musze sprobowac..te tektro calkiem calkiem..i przystepna cena

#14 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 czerwiec 2009 - 01:13

travisb..a nad tym sie nie zastanawialem.przecierz sa te dziury...ale jak to bedzie wygladac..musze sprobowac..te tektro calkiem calkiem..i przystepna cena


No jak się nie zastanawiałeś jak temat jest o tym jak je przez te dziury przeciagnąć. Przekładarz linke przez kierownice i wyjmujesz dziura i tyle.

Co do klamek to przecież mówię że mam na zbyciu właśnie takie aby przez dziury w kierownicy przełożyć, no chyba że wolisz nowe... :roll:

#15 Marco665

Marco665
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • SkądWarszawa / Koszalin

Napisano 30 czerwiec 2009 - 11:18

Z klamek z linką idącą pod owijką (czyli domyślam się - pasujących do tej kierownicy) powinna zdać egzamin stara 105tka Shimano - na alledrogo są za ok 30-50pln.



Dodaj odpowiedź