Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszyczek na bidon


440 odpowiedzi w tym temacie

#81 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 11 marzec 2010 - 22:52

Witam
Ja używam karbonowych koszyków firmy Zefal. Według mnie są ok. Bidon trzyma się konkretnie, nic się nie telepie. Polecam.
Pozdrawiam Brać Szosową

#82 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 11 marzec 2010 - 23:27

Jak chesz Deadhorse, to za koszty przesyłki mogę ci takiego 'Speca najtańszego' wysłać bo mam 2 i szczerze to żaden bidon do tego gówna mi nie wejdzie - tak gówno, szmata niewarte uwagi - żałuję, że wydałem na 2 40zł które mogłem przeznaczyć choćby na piwo bo byłoby to lepiej wydane 40zł...

Plastik i trzyma się tylko i wyłącznie z tego powodu że jest pseudo guma na środku... najtańszy alu będzie lepszy od tego...


piękna opinia :mrgreen:

no to całe szczęście, że moje zamówienie z owymi koszykami utknęło w CR, bo nie mieli dętek na stanie :)

zamówie dwa te http://www.centrumro...on/Produkt.aspx i bidon ;)

#83 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marzec 2010 - 23:31

Takiego shitu top nawet ja nie sprzedaje z plastykowymi mocowaniami do najtańszych rowerów, weż przestań, koszty przesyłki wart jednego koszyka :mrgreen: .

Zobacz do Bikemnana jaki ładne koszyki mają Topeaka, zobacz do Kroisa - w tym roku bardzo ładne, nawet karbonowe są , też takie będziemy mieli, albo zamów sobie Hog Fu i miej coś ładnego w tym rowerze z przeceny :lol:

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#84 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marzec 2010 - 23:35

Niedługo tu wszyscy będą wiedzieć lepiej, z jakich części zbudowany jest rower Deadhorse'a niż ich własny ;-)

#85 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 11 marzec 2010 - 23:45

zmodyfikowałem zamówienie i ostatecznie padło na http://www.centrumro...09/Produkt.aspx

10 zł które zostało dołożyłem do sztycy PRO XLT :)

#86 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 marzec 2010 - 23:52

Bardzo ładny:)

#87 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 12 marzec 2010 - 08:45

http://smud-carbon.eu/koszyczek.html bardzo dobre opinie zbiera, nie jest takim shitem jak Tune

#88 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 12 marzec 2010 - 09:03

mama, waga waga , ale probowales kiedys wyszarpnac butelke podczas zawodow , gdzie jest JEDYNY moment w koncowce gdy sie mozesz napic , bo ciagle idze 50 km/h ????

Rece sie trzesa , ledwo widzisz na oczy, tlok dookola , a Ty walczysz z bidonem....
Pamietaj , ze w tego typu koszykach bidon MUSISZ wyciagac rownolegle do ramy. Maly przekos i sie blokuje....
Najpraktyczniejsze sa "rozchylne" lub przeciete. Tam ZAWSZE wychodzi.
Ten jest dla fanow "lekkosci" . Oni w wiekszosci nie jezdza rowerem ,tylko zbijaja jego wage ;-)

#89 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 marzec 2010 - 09:13

Specialized do 2 Danger , echze , nie pasuje .

Proponuje załozyc temat - klub Chwalbipięty coby chwalić się co kupiłem, co sprzedałem i takie tam postonabijacze z automatycznym "pomógł" sam sobie :mrgreen:

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#90 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 12 marzec 2010 - 09:18

Jarku no wszystko swietnie tylko mały szczegół: wyrażenie tego typu...raczej tutaj się nie odnosi...jak już napisałem koszyczek to NIE TUNE nie jest to jedynie pętelka ....więcej do poczytania na lb. Po drugie ludziska używają w maratonach mtb Tune i bez przesady...a trochę bardziej trzęsie i więcej błotka

Spike baaaaaardzo dobry pomysł :mrgreen:

#91 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2010 - 10:00

Specialized do 2 Danger , echze , nie pasuje .

Proponuje załozyc temat - klub Chwalbipięty coby chwalić się co kupiłem, co sprzedałem i takie tam postonabijacze z automatycznym "pomógł" sam sobie :mrgreen:


Krótko i na temat :lol:

A co koszyków to Elite Patao używam w tym sezonie i to najlepsze koszyki jakie miałem, bardzo wygodne wkładanie/wyjmowanie i przy okazji ładnie wyglądają.

#92 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 12 marzec 2010 - 10:05

Maraton MTB to wycieczka . Mozna stanac i sie napic.... Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Zawody szosowe ( nie maraton ), ostanie 10 km , ogien non stop ,proby ucieczek i pie.....ol sie z takimi zabawkami jak te dziwne koszyczki. Uwierz ; wiem co pisze . W takiej sytuacji wyjecie zelka z tylnej kieszonki graniczy z cudem , a walka z bidonem w grupie kolarzy jadacych 50 km/h jest poprostu NIEBEZPIECZNA !
Nie pisze , ze jest zly , tylko NIEPRAKTYCZNY.
Popatrz zreszta na budowe 80% koszykow i zauwaz , ze sa albo "odchylane" , albo gleboko rozciete. I to nie jakis trend , tylko wygoda uzytkowania

LINK ; http://www.chainreac...?CategoryID=763

P.S Wlasnie DOMINIK ; Elite PATAO jest przykladem ergonomii i estetyki w jednym...

#93 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 marzec 2010 - 11:25

Specialized do 2 Danger , echze , nie pasuje .

Proponuje załozyc temat - klub Chwalbipięty coby chwalić się co kupiłem, co sprzedałem i takie tam postonabijacze z automatycznym "pomógł" sam sobie :mrgreen:


wiem, że lubisz mi docinać, ale w tym momencie raczej docinasz sam sobie, bo pitolisz coś od rzeczy chąc mi na siłe dowalić. Nie wiem jakie masz kompleksy, ale idź je lecz na szosie, pościgaj sie ze skuterkami to może Ci przejdzie.

Bo, gdyby nie to że zapytałem sie o ten koszyk to kupiłbym shita za 40 zł. A tak Kobrys uchronił mnie przed złym zakupem.

Spajku i lepiej tym swieć na forum, a nie ciągłymi docinkami.

a co do koszyków carbonowych to nie dość, że są stosunkowo drogie, to ich trwałość i jakość wydaje mi sie być wątpliwa. Oczywiscie mówie o wyrobach z podziemnych fabryk na dalekim wschodzie ;)

#94 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 12 marzec 2010 - 11:37

Mam 3 takie . 2 w szosie i 1 w mtb. Zero problemów.http://www.twomark.pl/index.php?s=produkt&id_prod=31159&id_kat=1347&id_typu=1

#95 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 marzec 2010 - 15:26

http://smud-carbon.eu/koszyczek.html bardzo dobre opinie zbiera, nie jest takim shitem jak Tune

Co sprawia ze bidon nie przelatuje na wylot?

Maraton MTB to wycieczka . Mozna stanac i sie napic.... Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Zawody szosowe ( nie maraton ), ostanie 10 km , ogien non stop ,proby ucieczek i pie.....ol sie z takimi zabawkami jak te dziwne koszyczki. Uwierz ; wiem co pisze . W takiej sytuacji wyjecie zelka z tylnej kieszonki graniczy z cudem , a walka z bidonem w grupie kolarzy jadacych 50 km/h jest poprostu NIEBEZPIECZNA !

Na maratonie MTB to musisz mieć koszyczek który porządnie trzyma bidon bo inaczej to go zgubisz na jakiejś dziurze, koleżanka właśnie z tego powodu przestała używać koszyczków w stylu tego speca. A co do tego że można stanąć i się napić to tylko chyba zależy od podejścia do tego sportu bo z tego co ja wiem to u nas można tak przegrać zawody. :-P

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#96 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 marzec 2010 - 20:14

mama, waga waga , ale probowales kiedys wyszarpnac butelke podczas zawodow , gdzie jest JEDYNY moment w koncowce gdy sie mozesz napic , bo ciagle idze 50 km/h ????

Rece sie trzesa , ledwo widzisz na oczy, tlok dookola , a Ty walczysz z bidonem....
Pamietaj , ze w tego typu koszykach bidon MUSISZ wyciagac rownolegle do ramy. Maly przekos i sie blokuje....
Najpraktyczniejsze sa "rozchylne" lub przeciete. Tam ZAWSZE wychodzi.
Ten jest dla fanow "lekkosci" . Oni w wiekszosci nie jezdza rowerem ,tylko zbijaja jego wage ;-)

Jak zwykle racja.
Chętnie się pozbędę mojego Tune'a. Lekki, dobrze trzyma, ale ja lubię prawie wyrywać bidon z koszyka - szybko wyjąć, jeden łyk, wsadzić bidon do koszyka. W przypadku Tune'a trzeba wykonać nadgarstkiem ruch skrętny, aby bidon wykręcić. Gdy się jedzie samemu to ten koszyk sprawdza się bardzo dobrze, ale gdy w grupie to w ferworze walki można wyjąć bidon razem z koszykiem...resztkami koszyka.
Większość koszyków karbonowych uważam za śmieci. Record kosztuje tyle co 5 dobrych koszyków, Elite, NewUltimate też nie. Ideałami są dla mnie Arundel Mandible (i tani) oraz Emporelli, ale ten drugi jest za drogi.

#97 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 marzec 2010 - 21:20

Specialized do 2 Danger , echze , nie pasuje .

Proponuje załozyc temat - klub Chwalbipięty coby chwalić się co kupiłem, co sprzedałem i takie tam postonabijacze z automatycznym "pomógł" sam sobie :mrgreen:


wiem, że lubisz mi docinać, ale w tym momencie raczej docinasz sam sobie, bo pitolisz coś od rzeczy chąc mi na siłe dowalić. Nie wiem jakie masz kompleksy, ale idź je lecz na szosie, pościgaj sie ze skuterkami to może Ci przejdzie.

Bo, gdyby nie to że zapytałem sie o ten koszyk to kupiłbym shita za 40 zł. A tak Kobrys uchronił mnie przed złym zakupem.

Spajku i lepiej tym swieć na forum, a nie ciągłymi docinkami.

a co do koszyków carbonowych to nie dość, że są stosunkowo drogie, to ich trwałość i jakość wydaje mi sie być wątpliwa. Oczywiscie mówie o wyrobach z podziemnych fabryk na dalekim wschodzie ;)


Nie masz pojęcia o żartach jak i wielu ludzi w tym szarym kraju.
O wyrobach z podziemia także, czy myślisz e szpeja z napisami produkuje inny Chińczyk niż te bez napisów ???

Chcesz koszyk wyśle Ci po cenie zakupu Zeffala Spring, gratis przesyłka , najlepsze jakie miałem, w błocie, sniegu, lesie, piwnicy , bidon wychodzi lekko i swobodnie, chłopaki montują je specjalnie na błotne trasy co by sie nie szarpać.
Nie ma mmożiwosci szarpania bo jest sprężysty.
Są czarne, białe,

A ztego co wiem to kolarze na ostatnich km raczej sie próbuja już bez bidonów.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#98 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 13 marzec 2010 - 23:06

SPIKE, a gdzie ja napisalem , ze jestem KOLARZEM :mrgreen: ????

[ Dodano: 2010-03-13, 23:10 ]
Karbon, bez takich tekstow prosze ;-)
Akurat z bidonem moze mam racje , bo juz niejedna ku..a poszla , przy moim starym "ciasnym" koszyku.Pozniej kraza jakies dziwne mysli , ze gdybym tego lyka stzrlil , to nie bylbym 3 , ale moze ....
Teraz mam moje EASTONY i one sa "wyciete" na calej dlugosci. Trzymaja dobrze , a wyjmowanie i wkladanie to bajka ! Nie sa to na 100% najlepsze koszyki na swiecie , ale jak wiecie jestem oddanym fanem EASTONA, a oni poza widelcami :-D robia ZAJ........STE komponenty.

http://www.chainreac...x?ModelID=28508

Pozdrawiam

#99 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 marzec 2010 - 23:17

Kolarz zawsze będzie zawsze kolarzem :mrgreen: , przeciez to nie obraza, a wrecz dumnie brzmi jak za czasów Szurkowskiego , jak ich się przyjemnie oglądało :lol:

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#100 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 13 marzec 2010 - 23:23

Ja zamówiłem sobie takie koszyki karbonowe z Chin:

http://dgxtkj.en.ali...ottle_cage.html

http://dgxtkj.en.ali...ottle_cage.html

Jak przyjda to sie podziele wrażeniami



Dodaj odpowiedź