Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#21 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 22 styczeń 2007 - 18:46

..a jeszcze jedno, Rieper, mój kask ma jeszcze jedna zalete w porównaniu do twojego oprócz "ogromnej' róznicy 5g ;-) kosztował okolo 60-70zł a nie 400 ...

Oprócz ceny, wagi, wyglądu i dopasowania do głowy warto zwrócić jeszcze uwagę na atesty i normy z jakimi wykonano kask (mówią o tym wewnętrzne nalepki), oraz na ilość otworów zapewniających odpowiednią wentylację (im więcej tym lepiej)

pozdro horny

#22 Rieper

Rieper
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 22 styczeń 2007 - 19:00

Ilość otworów wentylacyjnych jest ważna a rozwijając temat dodam, że niektóre kaski posiadają specjalną siateczkę, która zapobiega wpadaniu owadów przez otwory. Nie będę udawał, że coś na ten temat wiem, nie potrafię nawet podać konkretnego modelu kasku z taką siatką. Powiem tylko, że ja takiej siatki nie mam i też specjalnie na jej brak nie narzekam. Pozdrawiam :-) :-) :-)

#23 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 styczeń 2007 - 19:21

met ippogrifo, uvex wings rs.. m in te kaski posiadaja siatke. ;-)
kask z siatka postanowilem kupic dopiero po tym jak na jednym z maratonow zostalem dziabniety w glowe przez ose(prawdopodobnie).

#24 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 22 styczeń 2007 - 19:58

zapewne za cos sie placi tą kase, wiec na pewno mają lepsze materiały, a i siateczka pewnie tez jest przydatna o ilości otworów nie wspominając.
Ja niedługo sie pozegnam z tym authorem i bede jezdzil przynajmniej przez jakis czas w jakims takim starym kasku bezfirmowym, ale zapewne tez wrazie co ochroni łepetynke:-)
a pozniej pewnie sobie kupie jakis nowy ladny (to też ma troszke znaczenia:P) (bo te stare kaski to strasznie"grzybowate" są)
podobaja mnie sie MET i GIRO wiec pewnie cos z tych firm, jakiś jeden z tańszych modeli
pozdro!

#25 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2007 - 21:43

http://www.rower.com.pl/rowery-akceroria/3393.html&zenid=1e25c831626d7df62acec03e5498be39 ) podaje 250-265g (zależnie od rozmiaru), a po zważeniu na wadze wyszedł wynik 282g ...
pozdro horny

Ladny kask. Mam nadzieje ze ten daszek da sie zdjac. Daszek w kasku to dedykacja dla MTB. Proba jazdy szosowej w kasku z daszkiem zle sie moze skonczyc, oczywiscie w dolnym uchwycie kierownicy. :-)

Pzdr
Stas

#26 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 22 styczeń 2007 - 21:47

... Mam nadzieje ze ten daszek da sie zdjac....

Oczywiście, że daszek mam zdjęty i pewnie dlatego wynik ważenia kasku wyszedł nieco mniejszy niż waga podana na nalepce.

pozdro horny

#27 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2007 - 09:37

... (chociaż jak kiedyś gadałem z pewnym kolarzem turystą, to mówił że daaaawno temu nosił kask jakis taki gumowy;-) ....


Zobaczcie, takie kiedys byly kaski: http://www.allegro.p...k_1958_rok.html

Pzdr
Stas

#28 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 27 styczeń 2007 - 15:45

taa,mój tatuś się w takim scigał xD Za dobra ochrona to to nie była... :roll:

#29 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 08 luty 2007 - 23:50

w sumie to na każdym gramie to mi tak nie zależy, mam Met'a Predatore. 3,5 stówki, ale nie jest źle, wentylacja ok, kształt w porządku...

http://www.copenhage...re_titanium.jpg

;-)

#30 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2007 - 08:24

Wiadomo, ze kryterium wyboru kasku to przede wszystkim bezpieczenstwo. Jaki by ten kask nie byl zawsze lepiej jak jest niz jak go nie ma. Ale idac w szczegoly, nie jest dla mnie bez znaczenie wyglad takiego kasku. Sa kaski "twarzowe" - tak to nazwe i sa takie jak ktos kiedys nazwal to na grupie kaski "telewizory". Twarzowe sa zgrabne male i dobrze leza na glowie, telewizory sa potezne i czlowiek wyglada w nich jakby mial kwietnik na glowie.

Pzdr
Stas

#31 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 09 luty 2007 - 11:06

Ja mam kask firmy Ventura waga to 272g. ma siateczkę i kosztował mnie 90 zł. .Trochę wygląd nie za bardzo i zapięcie mnie denerwuje, ponieważ jak schylam głowę w dół to pasek mnie dusi .Pozdrawiam

#32 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 07 czerwiec 2007 - 16:02

Mój kask to Met Estro . Wtedy kosztował ok 320zł. Dzisiaj jest o jakies 40zł tańszy. Kask naprawdę doby, leciutki (waży 280g), z dobrą wentylacją. W przednich otworach niestety nie ma siatki. Na szczęście wpadały mi do tego kasku jedynie muchy, a nie pszczoły. Drugim minusem są wkładki, poduszki, gąbki (jak zwał tak zwał, wiadomo o czym mowa). Mało rzepów które by je trzymały w jednym mądrym miejscu. Generalnie wygodniej jest jeździć bez nich. Mimo wszystko kask jest bardzo dobry.
Jeśli ktoś miałby zamiar się w tym kasku ścigać to na czasówkę proponuję zakleić przynajmniej przednie otwory. Są one dosyć duże i "głębokie" (kask ma dosyć grube ścianki). Ja czuję wyraźną różnicę. Na dodatek jest troszke ciszej, a w zimę trochę cieplej. :)

#33 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2007 - 17:01

a tak w ogóle , prawnie, to czy kask jest obowiązkowy w wyposarzeniu rowerzysty. Bo ja jakoś tak żle się czuję z nim na głowie

#34 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2007 - 17:11

Wedle prawa nie jest, ale wyobraź sobie że przy 40 na godzinę wywracasz się i walisz głową o krawężnik...nie mając kasku...pęknięcie czaski gwarantowane, a tak kask przejmuje uderzenie. Dlatego wybór dyskomfort (do kasku można się przyzwyczaić) czy bezpieczeństwo nie powinien mieć miejsca, bo odpowiedź jest chyba oczywista.

#35 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 07 czerwiec 2007 - 17:13

jakieś dwa tygodnie temu kupiłem nowy kask-Giro Atmos malowany w barwy Disovery. jest to najlepszy kask jaki kiedykolwiek miałem( a kilka mi sie już popsuło ;-) ).....świetna wentylacja, rewelacyjne wkładki, super wygoda i czadowy wygląd-jak dla mnie ideał :-D

#36 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2007 - 17:18

A co do kasków to ja jeżdżę w Bell Slant (jak widac na zdjęciu). Generalnie średnio jestem zadowolony bo kask ma kiepskie chłodzenie z przodu i jak się patrzy to jest duży. Fakt faktem jest to bardziej kask do MTB niż szosy, ale kupując go nie miałem jeszcze wyrobionego zdania. Pewnie jak będę miał fundusze to zmienię na inny, barzdiej przewiewny... Myślałem o kasku Limar...

#37 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 czerwiec 2007 - 11:06

Atmos, taa. I tak bym nie przeżył gdybym rozwalił kask za 700 zł.
Ja się skuszę na Selev'a Matrix'a. Nie jest zbyt ładny, szczególnie z przodu, ale jest za to bardzo wygodny jak na moją głowę i lekki. Równie wygodny jest Rudy Ayron, ale cięższy i droższy.

#38 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 08 czerwiec 2007 - 12:21

A ja marzę o GIRO lub o trochę tańszym BELL. Uwielbiam czasówki.... :mrgreen: :mrgreen:
Ale kaski niestety bardzo drogie.. :-/

#39 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 08 czerwiec 2007 - 13:40

i co, na codzien bys w nim smigal?

#40 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 08 czerwiec 2007 - 16:29

Atmos, taa. I tak bym nie przeżył gdybym rozwalił kask za 700 zł.
Ja się skuszę na Selev'a Matrix'a. Nie jest zbyt ładny, szczególnie z przodu, ale jest za to bardzo wygodny jak na moją głowę i lekki. Równie wygodny jest Rudy Ayron, ale cięższy i droższy.


a kto powiedział, że dałem za niego 700 zł?? :->



Dodaj odpowiedź