Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1561 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 październik 2016 - 20:24

Tak, to sztuczna skóra, ald wracając do tematu... co jeszcze powinienem rozważyć?

#1562 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 październik 2016 - 21:08

Speca. Dla mnie Evade wygląda dużo lepiej niż Ballista. Nie powinno też być problemu z przymierzeniem. O Rudy Project też nie można zapominać.

 

Kask Protone też jest super, ale cena zaporowa.



#1563 tybero

tybero
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 październik 2016 - 22:25

Nie miałem okazji przymierzyć Protone, ale patrząc na użytkowników, to wygląda na bardzo twarzowy ;)

No i wybór kolorów spory.

Przymierzył bym sie do niego.... 



#1564 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 06 październik 2016 - 22:48

Może kask ABUS In-Vizz???
Kask zintegrowany razem z okularami. Mierzyłem - dobre materiały,mimo swoich 300 gram dla mnie Ok.

CASCO Speedairo też miałem na głowie. W ręcach - "Super", "Wow", "Aero" I "Pro" - mówie biorę - pomimo ceny.
Jak przymierzyłem, żona skomentowała krótko "Wyglądasz jak ALIEN" oraz "STAR WARS w kinach już się skończyło".
Oddałem grzecznie I podziękowałem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#1565 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 październik 2016 - 10:30

@sirkozi

 

Evade i Protone w cenach dziwnych są na allegro, zastanawiam się, czy to nie podróbki. W sumie jest pudełko i metki... ale Protone za 400ziko? 

 

Bontrager zły nie jest :) Evade z drugiej strony też jest spoko. W opcji białej oba mi się podobają, jednak wszystkie testy jakie czytałem stawiają ballistę nad evade ze względu na wentylację.

 

2.jpg

 

@Renton 

 

Abus nie dla mnie jednak. Casco pomimo swojego wyglądu ma pewne cechy które go wyróżniają wśród konkurencji. Ale wygląd ma mega pro, i chyba nie jestem dostarczająco pro aby w tym jeździć :( Z drugiej strony kask powinien podobać się przede wszystkim użytkownikowi :)

 

kurde, a pomyśleć, że kiedyś stradivarius był dla mnie szczytem marzeń :P

 

tak swoją drogą, drążąc Internety dowiedziałem się, że pomiary w tunelu pokazują, że dobry aero szosowy kask zaoszczędza 50% tego co dobre koła aero! Złapałem też się na tym, że jeżeli kask mi zaoszczędzi 20sek na 30min jeździe, to jest to bez wątpienia warte zachodu.



#1566 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2016 - 07:32

żona skomentowała krótko [...] "STAR WARS w kinach już się skończyło".
 

 

Nie zna się, zostały jeszcze 2 filmy z kolejnej trylogii (VII-IX, ciekawe na którym numerku finalnie to się zakończy?), pomiędzy nimi filmy z ciągu "A Star Wars Story" (Rogue One to pierwszy i nie jedyny), dojdą jeszcze filmy Hana Solo, o animowanych Rebeliantach nie wspomnę ;). SW nie skończą się, dopóki Disney będzie z tego mógł czerpać kasę. Myszka Mickey istnieje do dziś :). Tak więc wracaj po kask, naklejaj symbol rebelii i niech moc będzie z Tobą :)


  • Tytanowy_Andrzej lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1567 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 10 październik 2016 - 10:45

Mam nowego Lazera Z1 na sprzedaż jakby co

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#1568 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 10 październik 2016 - 14:43

Ktoś jeździ w kaskach LUIS GARNEAU? Model Course mnie interesuje.

Jakieś opinie?



#1569 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 10 październik 2016 - 16:14

 Tak więc wracaj po kask, naklejaj symbol rebelii i niech moc będzie z Tobą :)

 

OK. wszystko pięknie , ładnie - tylko kto mnie wtedy dogoni, jak wtym kasku osiągnę kosmiczną prędkość :D



#1570 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 11 październik 2016 - 14:09

Po kilku latach postanowiłem zmienić kask na coś nowszego. Budżet 350 +/- 50zł. Jak na razie wpadły mi w oko kaski Giro

Savant i Foray i z sentymentu do marki Bontrager Starvor. Kask będę zmawiał przez neta i trochę niepokoją mnie negatywne opinie na temat jakości wykonania kasków Giro. Może jeszcze coś dodać do listy ?



#1571 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 październik 2016 - 15:46

Met forte?

#1572 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 11 październik 2016 - 16:34

@sirkozi

 

 

Bontrager zły nie jest :) Evade z drugiej strony też jest spoko. W opcji białej oba mi się podobają, jednak wszystkie testy jakie czytałem stawiają ballistę nad evade ze względu na wentylację.

 

 

(...)

 

tak swoją drogą, drążąc Internety dowiedziałem się, że pomiary w tunelu pokazują, że dobry aero szosowy kask zaoszczędza 50% tego co dobre koła aero! Złapałem też się na tym, że jeżeli kask mi zaoszczędzi 20sek na 30min jeździe, to jest to bez wątpienia warte zachodu.

 

Mam Evade i co do wentylacji to uznałbym ją za bardzo słabą. Mi się głowa 'zagrzewa' w nim bardzo często, nawet jak nie ma jakiś wyjątkowych upałów.

 

Co do korzyści z kasku aero, wydaje mi się, że nie są one aż tak duże (chociaż zależy w jakim tempie jedziesz te 30 min). Oglądałem kiedyś taki obszerny filmik (poszukam jutro i jak znajdę to podrzucę link) gdzie na torze porównywali jakie czasy osiąga się na rowerze w różnych konfiguracjach - koła aero, dysk, kask aero, kombinezon aero, rama aero i coś tam jeszcze było wszystko vs. tradycyjne rozwiązanie. I z tego co kojarzę to koła dawały +/- 3 razy tyle co kask (przy takiej samej prędkości i innych rzeczach nie zmiennych). Wiem że jak zrobiłem sobie po tym filmiku ranking to kupiłem najpierw kask bo cena do zysków wypadała najlepiej, a następnie koła aero, bo zysk był największy. Obcisły ciuch już miałem ;). Do ramy aero się przymierzam, bo zysk z tego był niewielki, a zysk do kosztów najmniejszy.



#1573 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 październik 2016 - 18:25

widziałem mnóstwo filmików i wniosek jest prosty, jak nie jeździsz w górach to aero > waga. A kask jest dość istotny. No właśnie na temat evade takie opinie czytałem, i tu ballista dużo lepiej wypada.



#1574 SebastianzPoznania

SebastianzPoznania
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 11 październik 2016 - 21:06

Ktoś jest w stanie polecić tani i podobny kask do Giro air attack? Szukam kask czasowy krótki do jazd na czas. Chętnie też przyjmę wasze propozycje.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1575 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 12 październik 2016 - 06:15

Force miał chyba coś podobnego do Giro AA poniżej 400 zł

#1576 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 12 październik 2016 - 08:18

A jeździ ktoś może w kasku Met Rivale ? Waga wg katalogu w rozmiarze L-250g, ceny modelu z 2016 380-400 zł. Jestem ciekawy jak ten kask sprawdza się w codziennej jeździe, w szczególności latem.



#1577 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 12 październik 2016 - 09:24

widziałem mnóstwo filmików i wniosek jest prosty, jak nie jeździsz w górach to aero > waga. A kask jest dość istotny. No właśnie na temat evade takie opinie czytałem, i tu ballista dużo lepiej wypada.

 

Dokładnie tak. I to w przypadku każdego elementu roweru/stroju.



#1578 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 02 listopad 2016 - 21:42

Kupiłem dzisiaj Kellys Rocket. Po reklamie w Szosie.

 Najgorsze jest to, że sam nie wiem czy mi pasuje. Wcześniej miałem między innymi Giro, które są bardzo szerokie. Wychodzi wielka bania. 

Ten jest mały i wąski .  Bardzo podobny do kasków Ekoi. Cena śmieszna 300 zł waga niska. Co dziwne zawsze kupowałem L a tu pasuje S//m.

Może ktoś jeździ i coś powie w tym temacie.



#1579 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 listopad 2016 - 22:44

Jak już kupiłeś, to raczej Ty nam coś powiesz.  pozdr


  • Greek lubi to

#1580 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 03 listopad 2016 - 11:26

Tak jak pisałem. Nie wiem co mam powiedzieć. Wychodzi na to, że poprzedni miałem za duży. Ten "opina mi głowę" i nie mogę się przyzwyczaić.

Nie wiem jak się sprawdzi w czasie jazdy bo:

-pogoda syfska (w sobotę będzie wiało jak cholera w porywach do 90 km/h)

-ropocząłem zabiegi na kolano i wskazana jest krótka przerwa.





Dodaj odpowiedź