Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1601 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:23

Rozmiarówka 99% kasków uwzględnia możliwość założenia cienkiej, typowo kolarskiej czapki (także zimowej) pod spód.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1602 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:25

Teoretycznie... Mam 62 cm obwodu. Kupując kask (kilka przymierzyłem w sklepach) np. 56-62 skazuję się na wielkie cierpienia - pierwszy raz podczas nabijania kasku na głowę, a drugi raz przy zdejmowaniu. O samej jeździe nie chcę nawet myśleć ;)



#1603 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:44

Met zawsze mieli duże rozmiary.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1604 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 styczeń 2017 - 14:36

Teoretycznie... Mam 62 cm obwodu. Kupując kask (kilka przymierzyłem w sklepach) np. 56-62 skazuję się na wielkie cierpienia - pierwszy raz podczas nabijania kasku na głowę, a drugi raz przy zdejmowaniu. O samej jeździe nie chcę nawet myśleć ;)

 

Nie bierz za ciasnego. Miałem MINIMALNIE przyciasny kask w skroniach, taki na styk, że jak założyłem to po chwili nie czułem tej ciasnoty i niby było ok... Po godzinie jednak zawsze mnie bolała głowa, po dwóch naprawdę napieprzała. Zmieniłem kask na większy, komfortowy i problem zniknął.



#1605 amator_13

amator_13
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 23:39

Co powiecie o kaskach scotta na 2017r
ARX Plus 260g 450zł
https://www.scott.pl.../Kask-ARX-Plus/
Kask Centric Plus 250g 839zł
https://www.scott.pl...k-Centric-Plus/

Mam szosę scotta i chciałbym kask pasujący do roweru kolorystycznie jak te scotta.

#1606 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:29

Użytkuje na szosie ARX (bez plus), bo pasował idealnie na głowę. Wygodny, lekki (waga 240g którą czuć na plus) i nie kosztujący majątku - 300zł. Reszta rzeczy poprawna (paski, wentylacja), dobrze wykonany, trzyma się dzielnie już dwa sezony. 



#1607 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:51

Ja mam i mogę polecić ten: http://www.lazerspor.../o2-matte-black



#1608 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 09 luty 2017 - 10:28

Miesiąc już minął od zakupu kasku Rudy Project Sterling, więc można napisać kilka słów. 

Wygoda super, wykonanie też, siatka też myślę że się przyda bo w tamtym roku coś mnie dziabnęło w głowę :)

Fajny jest ten system do zaczepiania okularów, okulary zakłada się intuicyjnie i nic się nie przesuwa, trzyma dobrze i pewnie. 

Leży bardzo dobrze i co najważniejsze nadal bardzo mi się podoba :), mam w malowaniu Cannondale liquigas. 

Dla mnie ten ostatni punkt jest najważniejszy bo mam jakąś kwadratową głowę i mało który kask mi przypasował, a przymierzyłem pewnie z 50 różnych. Ten od razu leżał dobrze i czułem że się polubimy ;) 

Generalnie jestem bardzo zadowolony i polecam!

 



#1609 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2017 - 15:11

Witam, szukam kasku dość głęboko wchodzącego na głowę, możecie coś polecić?

 

Przymierzałem się do Lazer Blade który w miarę mi pasował ale nie podoba mi się pokrętło na górze i go sobie odpuściłem.
Podobają mi się kaski MET Rivale lub jego tańszy odpowiednik MET Idolo, fajny jest też Giro Foray ale nie mam możliwości przymiarki - w lokalnych sklepach ich nie mają...



#1610 Colin

Colin
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 13:48

Witam, szukam kasku dość głęboko wchodzącego na głowę, możecie coś polecić?

 

Przymierzałem się do Lazer Blade który w miarę mi pasował ale nie podoba mi się pokrętło na górze i go sobie odpuściłem.
Podobają mi się kaski MET Rivale lub jego tańszy odpowiednik MET Idolo, fajny jest też Giro Foray ale nie mam możliwości przymiarki - w lokalnych sklepach ich nie mają...

Z tych, które mierzyłem Giro były najbardziej głębokie. Mam właśnie Foray-a.



#1611 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 14:10

A mierzyłeś jakiś kask MET?



#1612 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 12 marzec 2017 - 17:34

Witam, szukam kasku dość głęboko wchodzącego na głowę, możecie coś polecić?

 

Kupiłem małemu jeszcze w zeszłym roku takie coś https://www.bike24.c...44]=1;orderby=2    rozmiar 54-58 .Jakaś niby promocja , to było  prawie max ile jestem w stanie przeznaczyć na kask.

 

 

Fajny lekki   przymierzyłem , na mnie ciut za mały ale przynajmniej nie było kłopotu z dobraniem rozmiaru, centymetra i tego typu cyrków  więc kupiłem także sobie tym razem rozmiar 58-61 ( wolę czapkę ale od czasu do czasu kask konieczny Fondo itd.  a stary Decathlonowski  15 lat albo lepiej to trochę puszka, przeszkadzała mi )  -40 euro nie majątek , jechałem przez Dresden to odebrałem osobiście , zawsze 15 euro w kieszeni.

 

Nie mam doświadczenia z kaskami, także nie wiem co to znaczy głęboko wchodzi - ale jedno co jest pewne - nie czuję, że mam go na głowie= nie przeszkadza- zobaczymy jak będzie w lecie na podjazdach kiedy + 30  ale na razie co najmniej OK.



#1613 Colin

Colin
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 17:49

A mierzyłeś jakiś kask MET?

 

Nie, MET-a nie mierzyłem. Giro wydaje mi się wręcz za głębokie. Teraz wziąłbym Speca Prevail.
 



#1614 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 17:53

Możesz podać jaki masz rozmiar i ile waży Twój Foray? Bo potrzebuję właśnie taki głęboki kask na moją wielką głowę :P

#1615 Colin

Colin
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 18:02

Możesz podać jaki masz rozmiar i ile waży Twój Foray? Bo potrzebuję właśnie taki głęboki kask na moją wielką głowę :P

Mam rozmiar L (59-63 cm) waga podana przez producenta 301g. Przed chwilą ważyłem, ma dokładnie tyle. :-D



#1616 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 18:49

Super, dzięki za info ;)



#1617 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 14:56

Czy można gdzieś dostać Lazer Blade w wersji MIPS? Na stronie producenta są ale w sklepach w sieci praktycznie tylko wersje zwykłe. Warto w ogóle zawracać sobie głowę tym dodatkowym elementem?

Mam dylemat między Blade a O2.

Rozmiarę sprawdziłem i przy zmierzonej głowie, 55cm pasuje mi raczej M.



#1618 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marzec 2017 - 15:16

kto wie, mam, ale mam nandzieję, że się nie będę miał okazji sprawdzić jak działa. Nie kierowałem się tym na pewno przy kupnie.



#1619 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 03:14

Przeglądam oferty kasków Lazer i tak się zastanawiam, bo rozrzut cenowy jest ogromny mimo, że ten sam model czyli Blade, ale ceny potrafią się różnić naprawdę sporo. Chociażby patrząc na popularny serwis aukcyjny, a zarazem nie widze po zdjęciach ani opisach żadnych różnic.

Nie ma wyszczególnione z jakiej daty produkcji jest egzemplarz, czy najnowszy czy też sprzed lat.
Zatem czy Lazer w ogóle ulepszał swoje kaski jakoś i może się okazać, że kupię model starszy Blade?

Wersje MIPS praktycznie nie do znalezienia. Czy MIPS weszły w 2016?

I jeszcze jedno pytanie, czy Lazer Blade różni się jakość na swoją korzyść w stosunku do Lazer O2? Z tego co widzę to O2 jest cięższy. Który w ogólnym rozrachunku jest kaskiem lepszym?



#1620 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:50

Witam, planuje wymianę swojego leciwego kasku i dzisiaj byłem w paru sklepach posprawdzać co jest na stanie i jak pasuje na moją głowę. Wstępnie chciałem Rudy Project Steerling, ale wybitnie na mnie nie pasuje - jest jakby za płytki. Przymierzyłem pewnie z 30 kasków i w sumie tylko dwa modele Giro (Savant i Aeon) oraz Botrager Circiut pasowały. Idealny był niestety jedynie Giro Aeon, a jego cena na razie jest poza moim budżetem, który ustaliłem na 500 zł. Z racji, że nie pali mi się, czy można oczekiwać promocji w sezonie na ten kask?





Dodaj odpowiedź