Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1681 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 maj 2017 - 08:34

Jak cie ma cos zabic, to cie zabije. W kasku z mipsem bedziesz roslinka :)

Pasów też nie zapinasz?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1682 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 maj 2017 - 09:05

Zapinam, bo by mi spodnie spadaly :)
Do tego wszystkiego mam glowe z ktorej staram sie korzystac, np czytajac rozne rzeczy, niekoniecznie marketimgowe ulotki.

Jak juz ktos sie rzuca na mips, to oprocz bycia dumnym z posiadania widocznego loga MIPS, byloby dobrze wiedziec co to jest i jakie sa konsekwencje zastosowania tego patentu w kaskach rowerowych.
A porownywanie kasku z mips do tego bez, odnoszac sie do zapinania pasow lub nie, jest conajmniej smieszne i swiadczy, ze oprocz marketingowej papki nie ma sie pojecia o czym sie mowi.
Np.
http://www.bhsi.org/mips.htm

#1683 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 26 maj 2017 - 09:21

Ciekawi mnie jeszcze, czemu nie wszyscy producenci mają to w ofercie, skoro technologia jest dostępna od kilku lat.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1684 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 maj 2017 - 10:08

 

Duuużo gadania, a wyników badań jakoś mało. Z czego najbardziej krytyczna opinia pochodzi od Snell, który dziwnym trafem - o ile dobrze patrzę na listę - współpracuje z producentami, którzy MIPS nie oferują :D Równie cenne są słowa profesora, który wypowiedział się w 2005 r. i albo zmanipulowano jego słowa, albo usiłował przewidzieć przyszłość, bo MIPS jeszcze wtedy nie istniał.

 

Tymczasem FFWD do współczesności i porządne badania naukowe zamiast czczej gadaniny: https://www.ncbi.nlm...pubmed/23770518

 

Compared to standard helmets, AIM helmets resulted in a 14% reduction in peak linear acceleration (p<0.001), a 34% reduction in peak angular acceleration (p<0.001), and a 22-32% reduction in neck loading (p<0.001). Computational results predicted that AIM helmets reduced the risk of concussion and DAI by 27% and 44%, respectively.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1685 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 01 czerwiec 2017 - 20:40

Witam, doszedłem do wniosku że wartałoby zacząć jeździć w kasku (lepiej późno niż wcale).

 

Myślałem nad takim:

 

https://olimpius.pl/...duplikat-3.html

 

Polecacie czy odradzacie?



#1686 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 czerwiec 2017 - 20:53

Jeśli chcesz być oryginalny i powodować odwracanie głowy u mijanych osób to zdecydowanie polecamy. :)

330g, czyli jest dość ciężki. Typowe kaski mają w okolicach 250g i tę różnicę można już odczuć na głowie przy dłuższych jazdach.

#1687 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:11

Ja już i tak jestem "oryginalny" z wagą koło 96kg i w długich włosach na pewno się wyróżniam. Do tego jeżdżę na niespotykanym w małym miasteczku rowerze aero na "dziwnych" karbonowych kołach przez co ludzie i tak się odwracają. Także przywykłem. Ale chodzi Ci głównie o tą zintegrowaną szybkę tak? Zawsze ją można ściągnąć i kask wiele nie różni się od typowo szosowego, ale mi akurat pasuje szybka bo przynajmniej okularów nie zgubię no i mam dwa w jednym :P

 

Co do wagi dolicz do "typowego" jeszcze okulary które ten kask ma zintegrowane. Ale tak czy siak przy sporej masie własnej na pewno poczuje te kilkadziesiąt gramów więcej? Raczej szyję mam dość mocną nie pytaj od czego :P



#1688 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:24

I bez szyby moim zdaniem wygląda dość nietypowo, a z szybą to już kosmita. :)

 

Jeżeli te 330g to z szybą, to jest całkiem ok. Oksy ważą koło 30g. Miałbym wątpliwości czy to na pewno waga samego kasku, bo wygląda na dość zabudowany.

 

W każdym razie jeżeli się podoba i przede wszystkim pasuje na głowę to brać.



#1689 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:25

mikroos, badania mozesz sobie wlozyc pomiedzy wieczorne bajanie. Wystarczy wzi±æ do reki jeden czy drugi kask i widzisz w jaki sposob mips jest zaimplementowany.
Dodaj do tego, ze jest mniej miejsca, ze jest pogorszona wentylacja i wtedy z tego napompowanego marketingowego balonu, zostanie nam banka mydlana.
To nie jes zaden game changer i warto troche z chlodna glowa podchodzic do tematu.
Bo ten sam dobry i wygodny kask, z mipsem juz nie musi byc tak dobry.

#1690 Coroner666

Coroner666
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Skądz daleka

Napisano 01 czerwiec 2017 - 21:30

I bez szyby moim zdaniem wygląda dość nietypowo, a z szybą to już kosmita. :)

 

Jeżeli te 330g to z szybą, to jest całkiem ok. Oksy ważą koło 30g. Miałbym wątpliwości czy to na pewno waga samego kasku, bo wygląda na dość zabudowany.

 

W każdym razie jeżeli się podoba i przede wszystkim pasuje na głowę to brać.

 

Zapytam w sklepie ile faktycznie waży z szybką w rozmiarze L o ile będą to wiedzieć heh.

 

Ogólnie lubię nietypowe rzeczy ;]



#1691 Swordfish

Swordfish
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:36

Jeździ ktoś w MET Rivale HES albo Limar Ultralight+ ? Jak w wygodą? 


Scapin Blake, Force, Fulcrum.


#1692 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 czerwiec 2017 - 20:44

Zdarzyło się komuś, podczas wyjmowania wkładek oderwać rzepy przyklejone do wnętrza kasku  ?

 

Mi się to zdarzyło po raz pierwszy (kiedyś musi być ten pierwszy raz  :D ) i nie wiem jakim klejem najlepiej je przykleić, żeby nie odpadały w jak by nie było w wilgotnym środowisku, no i żeby klej nie capił ... klejem.

 

Korci mnie użyć kleju do łatek, czyli butaprenem, ale chyba będzie capiło. A może jakimś kontaktowym, cyjanopanowym ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1693 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 25 czerwiec 2017 - 20:54

Z cyjanopanem bym uważał, może rozpuścić styropian.



#1694 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 20:59

Ja bym kleił polimerowym, np. uniwersalnym z Dragona. 
Zwykły cyjanopan żre styro i podobne tworzywa, tak że raczej nie polecam.



#1695 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 25 czerwiec 2017 - 20:59

Ja bym dał mocną taśmę dwustronną

#1696 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 21:02

Klej z taśmy potrafi się upłynnić w wysokich temperaturach, i tak naprawdę on nigdy nie zmienia swojej postaci czyli będzie się już kleił praktycznie zawsze. Np. do włosów.

Polimer jak już zwiąże to przestaje być klejący.



#1697 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 czerwiec 2017 - 21:06

Polimerowy - czyli jakiś epoksydowy, dwuskładnikowy ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1698 Kumi

Kumi
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 21:07

Nie, jednoskładnikowy, transparentny, o takie coś - http://www.dragon.co...ukt.html?id=191



#1699 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 czerwiec 2017 - 21:12

Super, dzięki - zacząłem trochę czytać i trafiłem na klej do ociepleń (styropianu) . Myślałem, że będę musiał kupić jakąś tubę 310 ml co najmniej  :) .


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1700 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 czerwiec 2017 - 21:12

Jest jeszcze taki: http://www.dragon.co...ukt.html?id=201 - myślę, że podobny, a szybciej wiąże. Może być ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź