Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przełaj Canyon Vs Ridley

ridley canyon

5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Przełaj Canyon Vs Ridley (14 użytkowników oddało głos)

Jaki rower?

  1. Głosowano Canyon Inflite AL 9.0 Ultegra (5 głosów [35.71%])

    Procent z głosów: 35.71%

  2. Głosowano Ridley X-Ride 10 (8 głosów [57.14%])

    Procent z głosów: 57.14%

  3. Inny - podam w komentarzu (1 głosów [7.14%])

    Procent z głosów: 7.14%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 JJ

JJ
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2014 - 18:42

Hej,

 

mój ojciec poszukuje nowego roweru przełajowego. Do tej pory jeździł na 2Danger Crossroad Comp na Ultegrze. Rozmiar ramy 62 (tutaj geometria: http://www.boc24.de/.../geo_158692.jpg). Będzie to rower całoroczny, więc mam kilka pytań:

 

-canti czy tarcze?

-opłaca się inwestować w karbon? Np. X-Fire, X-Night (on jest na szytkach?)

-jaki rozmiar ramy, bo wiem, że Ridley wypada dość duży

 

Aktualnie na oku mam:

http://www.bike4race...B-Ultegra-.html

http://www.canyon.co...199#tab-reiter2

 

Może jednak inny?



#2 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 28 kwiecień 2014 - 19:46

Ten Canyon jest w całości rozmiarówki wyprzedany (poza XS). Ridley pewnie też, dowiadywałeś się o dostępność? Jest już po sezonie CX.

 



#3 Gosc_gargamel2013_*

Gosc_gargamel2013_*
  • Gość

Napisano 28 kwiecień 2014 - 19:53

Hej 

 

Ad1 Ja mam canti i spokojnie dają radę, mam odniesienie do szczękowych ultegry na drugiej szosie, kwestia dobrych klocków.

 

Ad2 w tej cenie carbon, ale tylko jeśli przejeżdza rocznie przynajmniej 5 000 km, inaczej dobre alu jest jak najbardziej ok

 

Kwestia gustu stawiałbym na ridley-a. Czekamy na koleine opinie.

 



#4 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 28 kwiecień 2014 - 21:00

Z tych dwóch stawiałbym na Ridleya, ale popatrz jeszcze na ofertę Rose.



#5 JJ

JJ
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwiecień 2014 - 09:51

Hej,

ojciec robi ~10k km/rok, tylko nie wiem jak karbon będzie się sprawdzał w ciężkich warunkach jak będzie np -20stopni C. Po drugie przy kolizjach, po trzecie jaka jest przewaga X-Fire od X-Ride (na wadzę widzę 200g, co przy rozmiarze dla ojca nie będzie jakąś wielką przewagą), a X-Night jest chyba na szytkach, do tego karbonowe stożki - nie wiem jak po polskich drogach dadzą radę [;)] .

Jeżeli chodzi o dostępność, to racja. Zaraz się dowiem jak to wygląda w Ridleyu oraz sprawdzę ofertę Rose.

PS: Ktoś ma doświadczenie z DI2? Jak wygląda obsługa, awaryjność, jazda w ciężkiej zimie? Może Sram? Tylko ojciec już jest przyzwyczajony do Shimano i nie wiem czy doceni inny osprzęt.



#6 MichalD

MichalD
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 maj 2014 - 20:39

Mam X-Ride na Ultegra Disc. Gdybym miał wybierać ponownie wybrał bym X-Fire lub X-RIde na Canti i 105. 

 

105 to bardzo przyzwoita grupa, wszystko działa jak należy. Tarczówki są lepsze gdy jest błoto lub woda, w innym przypadku siła hamowania jest podobna.

 

Shimano jest cięższe od sram to fakt, ale czy dla amatora ta różnica ma jakieś ogromne znaczenie. Ważniejsze moim zdaniem jest bezawaryjności i płynne działanie. 

 

Ile twój tata waży ? 

 

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ridley, canyon