Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dętki


402 odpowiedzi w tym temacie

#321 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 15 wrzesień 2016 - 13:42

Znajomy używa Lateksowych dętek 18/23 do opon 24 mm i śmiga bez problemów, moje pytanie czy można takowych również użyć do szerokości 25 mm ? W sumie to nawet nie widziałem lateksowych do szer. 25 mm 

 

można bez problemu,jakbyś miał tego użyc do 28mm to można sie zastanawiać.



#322 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2016 - 16:35

Nie wiem jak latex, ale typowe szosowe dętki butylowe Vittoria (waga około 90 g) mam założone obecnie pod opony Continental Cross Ride 700x42 (realna szerokość balona na obręczy 13C wynosi w nich około 37 mm) i wytrzymują. Jedynie przy zaworze jest lekkie wklęśnięcie, ale nie czuć tego podczas jazdy. Dętki nie poddały się nawet na kamienistych szlakach w Bieszczadach.

A latex jest podobno bardziej rozciągliwy, więc przy oponie 25 mm chyba nie ma się czego obawiać. 



#323 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 wrzesień 2016 - 12:13

długo na nich jeździsz? Raz tak zrobiłem, tak mi doradzono, założyłem dętkę 700x35/42 do MTB 2.25. Cała dętka pięknie się rozciągnęła i niby było OK ale...

Te wklęśnięcie przy zaworze (chyba twardsza/grubsza guma tam jest) spowodowało, że dętka zaczęła się poruszać wewnątrz opony, a w konsekwencji przetarła się właśnie na styku tego wklęśnięcia z resztą dętki. Zaobserwuj czy coś takiego ci się nie pojawia



#324 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 wrzesień 2016 - 12:20

Kilka lat temu, kiedy 29ery dopiero wchodził na rynek a najprostsze części do nich kosztowały krocie, mój znajomy przejeździł ponad sezon na dętkach 26-calowych (i to z serii XXlight!) w kole 29-calowym. Wszystko chodziło jak trzeba, problemów z przesuwaniem się dętki również nie było.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#325 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 01 marzec 2017 - 18:17

Czy dętki o wym. 700x25 będą pasować do opony o wym. 700x23C?

#326 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 06 marzec 2017 - 01:52

Jeżeli zakres szerokości opon dla których ta dętka jest przewidziana zaczyna się od 25c (i kończy gdzieś ponad 30) to będzie trochę zabawy z upchnięciem jej do opony 23c, ale będzie działać. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#327 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 06 marzec 2017 - 08:46

Dzięki.

#328 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 30 wrzesień 2017 - 20:01

Test michelin a1 aircomp latex - niestety nie jest najlepiej :/
Jako iż miałem do wykorzystania bon w decathlonie postanowiłem wydać go na owe dętki.
Pierwszy dzień pompuje na 9 atm, następnego dnia po 24 h jest 7.5. No nic wiadomo latex

Pompuje znowu na 9, po 12h z tyłu jest 8, z przodu.... 3

pompuje znowu do 9atm, po 5h zaglądam i co się okazuje , z tyłu flak, dziura sama z siebie, a przód trzyma, teraz minęło 12h wciąż nie zeszło do 3 jak po pierwszym pompowaniu :P
Nic z tego nie trybie. Ale jedno wiem - żadnych lateksów

#329 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 październik 2017 - 08:08

Przy lateksowych detkach trzezba bardziej uwazac.
Wiekszosc opisywanych problemow z lateksem wynika ze zlego montazu.
Uzywam detek lateksowych od wielu lat, w szytkach, jak i oponach.
Jezdzilem na wszystkich mi znanych i dostepnych lateksowych detkach i ani razu nie mialem opisanej przez ciebie sytuacji. A detka Michelina jest najciezsza i najgrubsza z nich wszystkich.
To ze z tych detek powietrze schodzi szybciej, to norma. Ten proces jest spotengowany jak uzyje sie Co2.
Lateks jest duzo bardziej elastyczny od butylu i wlezie wszedzie tam gdzie butyl nie da rady. Olbrzymia wiekszosc problemow z lateksem to wynik przyszczypniecia detki opona przy montazu.
Jak opisujesz, ze zrobila sie dziura sama z siebie, to musi cos byc na oponie, obreczy, opasce lub tasmie co spowodowalo ta dziure.
Lateks to nie jest jakis material z nieokielznanym temperamentem :)
Jak bedziesz mial np mikro szparke pomiedzy opaska a otworem w obreczy, gdzie butyl nie wejdzie, zrobi to lateks. Bedzie sie rozciagal do momentu az strzeli.
Nie polecalbym grubych opasek z ostrymi krawedziami. Ogolnie opaski maja tendencje do przesuwania sie i podwijania.
Tasmy wydaja sie byc lepszym rozwiazaniem.
Talkowanie opony i detki, to koleja procedura jaka bym polecil, bez wzgledu na rodzaj detki.
I co najwazniesze uwazny montaz. Jak sie uzywa lyzek, lepiej aby tego nie robic, trzeba to robic bardzo ostroznie.

Tak na marginesie, pompujesz opony na 9 bar/130psi?
To albo jezdzisz po super rownych asfaltach albo masz konkretna trzepanke na tak nabitych oponach (?).


#330 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 październik 2017 - 18:39

Robi trasy po 12h więc pompuje na zaś te latexy ;)

#331 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2017 - 20:11

Pompuje do 9, no fakt jest trzepanka, tymbardziej że oponki realnie mają 22mm :P raz jechałem na 5 , fakt wygodniej, ale to już wyraźnie czuć opory.
Co do asfaltów to tak generalnie 35% mogłoby nosic nazwę "zemsta Stalina" ale cóż zrobić. "Europa":P

#332 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 październik 2017 - 10:59

Dawaj śmiało na ~110 PSI (7,6bar), tyle w zupełności wystarcza nawet przy takich oponach. Kiedyś też tyle waliłem w 23mm, ale w końcu się przemogłem i zszedłem w dół. Na prędkości nie straciłem, a przyczepność i komfort w górę. 25mm ładuję na 100p/105-110t i wystarcza.



#333 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 09:49

Cześć,

chciałbym zakupić na niezapowiedziane awarie dętkę do mojej szosy. Jako nowicjusz za bardzo nie wiem jaką kupić.

Moje opony to Vittoria Zaffiro 700x25c.

 

Widziałem jakieś dętki z różnych firm, natomiast nie wiem na czym się skupić, czy długość wentyla ma znaczenie?

 

Czy taka będzie dobra: https://www.centrumr...086/?v_Id=37878

Czy może lepiej taka: https://www.decathlo...id_8243100.html

 

I jeszcze pytanko czy są jakieś łatki to zaklejenia opony? Pytam, ponieważ mojemu znajomemu ostatnio tak przecięło oponę, że prawie się przerwała i dziura była spora.

Z góry dziękuję za informację smile.png

 



#334 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 13:30

Jeżdżę na decathlonowych i są ok. Długość presty 50mm, do niskoprofilówej i niskich stozków będzie ok. W przypadku uszkodzenia oplotu opona nadaje się do wyrzucenia, chyba że dziura jest mała a przeciecie jest z boku to mozna uzyc np kawałka starej wkładki antyprzebiciowej, starej opony itp.


CykloOpole !!! :)


#335 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 18:06

Mierząc tak jak na zdjęciu wyszło 60mm. Czy odpowiednio to zmierzyłem? Czy dętka z wentylem 60mm będzie w porządku?eb16ab6da8fc5605e0a7787cecee6ef8.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 



#336 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:47

Nabyłem drogą zakupu dwie dętki Continental Race Race 28, waga 105 g i w obydwu zrobiły się małe dziurki po drugiej stronie wentyla (idealnie tak samo), w obu przypadkach nie było nic w oponie. :)

I nie wiem czy to czasem taka jakość tych dętek. :)

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#337 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 23 luty 2019 - 17:44

Siema! :D
 

Szybkie pytanie - dętka 18-25C Conti, a opona 28C - będzie działać? :)

 



#338 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 luty 2019 - 18:36

Serio będziesz żałował 15 zł? ;)

 

Działać będzie, ale może szybciej puszczać powietrze.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#339 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 23 luty 2019 - 18:39

Serio będziesz żałował 15 zł? ;)

 

Działać będzie, ale może szybciej puszczać powietrze.

Nie żałuję, tylko kupiłem nowe opony bez zastanowienia nad dętkami, a problem w tym, że mam 6 takich dętek :D
No nic, oponki wymienię na 25C i będzie git ;)
 



#340 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2019 - 09:58

Cześć .... wróciłem po szytkach do opon i dętek, no i zaczeły się tradycyjne problemy z dętkami, czy ktoś ma pomysł co to może być? Przyszczypnięcie? Sparciała guma? Otarcie wewnętrzne o coś tam? To już druga dętka.......

 

IMG5261JP_qarswxx.jpg





Dodaj odpowiedź