Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dętki


402 odpowiedzi w tym temacie

#41 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:33

ależ oczywiscie , tyle że Pan nie masz autoryzaji hehehehe do wykonywania testów.

a propo w zeszłym roku było załamanie klimatu i pewnie takie były wyniki a nie inne, w sumie dętka to dętka , ale i tak wole lekkie i pompować codziennie sprawdzając ciśnienie, taki nawyk , przynajmniej snaków nie mam.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#42 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:42

Także pompuję za każdym razem, też taki nawyk. Test zrobiłem bo zastanawiałem się czy powietrze ucieka wentylem czy porami w dętce;p


#43 Jakob

Jakob
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądBrzeg Dolny

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:42

Moje to Schwalbe SV 15. Miałem kiedyś Vittorie, popruła się po 50 km, od założenia.

#44 tr

tr
  • Użytkownik
  • 214 postów
  • SkądW-wa

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:53

Ucieka zdecydowanie z dętki szosowej Fossa, ale ona waży 60 g. Tak, że warto przed jazdą podłączyć pompkę, tak jak przy np maxisach 50 gramowych.
Ogólnie ta dętka fossa jest chyba dość ... specyficzna, z powodu śniegu jeszcze nie miałem okazji nabijać km konkretnie, ale na wiosnę postaram się porównać je ze zwykłymi dętkami. To o czym piszę to... jakby inna amortyzacja, co dziwne przy wbiciu 8 atmosfer, tylne koło przy oponie deteonator, ale jak wspomniałem - to może być efekt niskich temperatur.. będzie czas - przetestuję... Możliwe że to dlatego że cały czas regularnie jeżdżę na szytkach po parkiecie i po prostu muszę zrestartować swoje odczucia dętkowe... a może ktoś jeszcze je nabył to się na wiosnę przekonamy ile są warte. Dla mnie atrakcyjne jest to naprawianie zapalniczką ( w teorii przynajmniej)

#45 czegevara

czegevara
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądKobyłka

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:17

Czyli te lecichne dęteczki tak kieprawo trzymają?? Zakupiłem Conti Race Supersonic (50g) do oponek Ultremo R.1. Jeździł ktoś na tych dętkach? Też tak szybko puszczają??

#46 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 luty 2011 - 19:18

Osiołkowi w żłobie dano ..... Kenda Ultra Lite vs. Continental Race Lgiht

Oba wentyle 42mm, różnica jest taka, że Kenda ma zaworki "gołe", a Conti gwintowane na całej długości i z nakrętką.

Ja już je mam, tylko nie mogę się zdecydować, które dać na pierwszy montaż.
Może ktoś ułatwi mi podjęcie decyzji ?

#47 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2011 - 19:20

Nigdy więcej nie będę brał żadnych ultra/super/mega LIGHT..

Miałem takie na początku i łapałem gumę za gumą.. Były takie mega wylajtowane i wycieniowane ,że nie mogłem nadążyć ich kupować..

ps. bierz z nakrętką jak już LIGHT ;-)

#48 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 luty 2011 - 19:22

i łapałem gumę za gumą.

to najczęściej wina ... opon ;-)

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#49 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2011 - 19:24

zmieniłem później dętki - nie opony - i poskutkowało :->

#50 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 12 luty 2011 - 19:32

robo, albo użytkownika, jak nie chce mu się dopompować ;)

#51 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 luty 2011 - 19:41

Ja jeździłem na MAXXIS ULTRALIGHT, Michelin AIRCOMP Latex i nic się zazwyczaj nie działo.
Jak zacząłem łapać kapcie, to zmieniałem opony ;-) i pomagało.

Albo po pierwszym kapciu coś zostawało w oponie i dziurawiło dętkę przy następnym wyjeździe.

#52 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 12 luty 2011 - 21:26

Ostatnio kupiłem w Decatlonie 2 dętki za 10zł. Nic dziwnego się na razie nie dzieje wiec po co przepłacać ;-) .

#53 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 12 luty 2011 - 21:49

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#54 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 luty 2011 - 14:41

GrzegorzP, testy dotyczą MTB. Myślę że mają niewielkie przełożenie na specyfikę opony szosowej, która ma szerokość 23mm i w której panuje ciśnienie nierzadko rzędu 10 bar...

Niektóre dętki MTB ważą tyle, co opony szosowe :-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#55 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 22 marzec 2011 - 21:13

zmieniłem później dętki - nie opony - i poskutkowało

Wyjaśnić to można tak:
Dętki light mają dwa razy cieńsze ścianki od normalnych/zwykłych dętek, np. Maxxis Welter Weight 0,9 mm a Flyweight 0,45 mm, w oponie była drobina która dziurawiła tą dętkę wycieniowaną a na normalnej już nie robiła wrażenia.
Dlatego prze lightach trzeba szczególnie uważać na wszelkie drobiny i macać namiętnie oponę z każdej strony.
Mam teraz pod oponą dętki Ultremo 45 gram sztuka i fika bezproblemowo. Należy pamiętać że lekkie dętki stosujemy z lekkimi oponami inaczej mija się to celem.
No i najważniejsza rzecz:
Jeśli łapiemy często gume to zmieniamy opony, najlepiej na takie z porządną wkładką anty-przebiciową ( np z vectranu) a nie kombinujemy z dętkami które nie odgrywają w tej kwestii żadnej roli.

#56 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 19 kwiecień 2011 - 21:34

Mam teraz pod oponą dętki Ultremo 45 gram sztuka i fika bezproblemowo

Aż do dzisiaj :cry: :-? Szczęście trwało 1kkm i nastąpiło przegięcie pałki, a było to tak:
Wybieram się na trening a tu nie ma luftu w tylnym kole, lekkie zdziwienie ale zabieram się za naprawę dętki, dziurka jak po szpilce od wewnętrznej strony (od felgi), myślę może się przekręciła.
Łatam, zakładam, za chwile syczenie, takie samo przebicie 10cm dalej, ciśnienie mi podskoczyło. Macam opaski, felge, opone i nic, wszystko gładkie jak dupcia niemowlaka.
Łatam drugi raz, zakładam tak starannie że zajmuje mi to 10min, zmieniam opone, pompuje 3atm!, za chwile syczenie, kolejna dziura...
Wszystkie trzy przebicia w jednej linii kilkanaście centymetrów od siebie, na prawde nie potrafie sobie tego wytłumaczyć dlaczego.
A teraz najlepsze:
Zakładam nową dętkę, tym razem maxxis ultralight, pompuje 7atm i za chwile huk jak z granatu, wycisnęła oponę i ją rozerwało, z tych nerwów musiałem ją źle ułożyć pod oponą :-| Najlepsze jest to, że eksplozja była tak mocna że koło ma lekkie bicie.
Dołączona grafika
Ma ktoś tak dużą łatkę?

Bilans dnia:
Przejechany dystans - 0m
2 dętki zmarnowane

Wyleczyłem się z superlightów, na pocieszenie została mi świadomość że kupiłem je za pół ceny (druga sztuka w przednim kole spisuje się bez zarzutu).

Podsumowując, na dzień dzisiejszy najlepsze butylowe dętki cena/jakość/waga to Maxxis Ultralight, jedyny ich minus to krótki wentyl.

#57 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 kwiecień 2011 - 06:22

Mam 1 pytanie odnośnie dętki Maxxisa, która pękła wzdłuż łączenia. Czy był to model Flyweight czy Ultralight?

#58 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 20 kwiecień 2011 - 10:13

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Samo pęknięcie nie jest wynikiem felernej dętki, tylko złego ułożenia pod oponą, miałem wcześniej tą dętke założoną i wszystko było ok.

#59 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 kwiecień 2011 - 14:11

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Samo pęknięcie nie jest wynikiem felernej dętki, tylko złego ułożenia pod oponą, miałem wcześniej tą dętke założoną i wszystko było ok.


Pytam się dlatego, że mimo bardzo dużej wady dętki, jaką jest pęknięcie na długości kilku centymetrów podsumowujesz ją jako:

najlepsze butylowe dętki cena/jakość/waga to Maxxis Ultralight, jedyny ich minus to krótki wentyl.

Skoro dętka pęka to krótki wentyl nie jest jej jedynym minusem. Tym bardziej, że mój kolega miał identyczny przypadek z identyczną dętką. Ja jeszcze nie miałem z nią żadnych problemów, podobnie jak 2 innych moich kolegów.

#60 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 20 kwiecień 2011 - 14:16

Tom'ek mi się z Maxxisem UL to samo działo co Tobie z Ultermo.

A co do tego Maxxisa, to mi się stało to samo z dętką Kendy. Tylko moja jak pękła, to obręcz cała rozerwana..



Dodaj odpowiedź