Skocz do zawartości


Zdjęcie

Annogórski Klasyk 2014 - Leśnica 07.06.2014


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 maj 2014 - 09:10

Czy mógłbym prosić o informację, jaki będzie ostatecznie dystans tego maratonu, bo z tego co rozumiem w regulaminie jest, że 100 km, a w projekcie trasy 68 km, a to jednak spora różnica...



#2 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 22 maj 2014 - 12:42

Czy mógłbym prosić o informację, jaki będzie ostatecznie dystans tego maratonu, bo z tego co rozumiem w regulaminie jest, że 100 km, a w projekcie trasy 68 km, a to jednak spora różnica...

 

Czekamy ciągle na ostateczne decyzje i zgody ze strony urzędów - policji, a z tym jest wyjątkowo pod górkę.

 

Ostatnie wieści to trasa na rundzie ok 46 km x 2 lub 3 okrążenia.

 

Link do rundy



#3 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 maj 2014 - 13:09

A jeśli chodzi o czasówke drużynową? Wiadomo już co do trasy? A przede wszystkim - czy udałoby się zrobić tak aby podjazd nie był na początku tak jak rok temu? Przecież tu nie ma potrzeby rozbijania grupy....



#4 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 22 maj 2014 - 13:36

A jeśli chodzi o czasówke drużynową? Wiadomo już co do trasy? A przede wszystkim - czy udałoby się zrobić tak aby podjazd nie był na początku tak jak rok temu? Przecież tu nie ma potrzeby rozbijania grupy....

 

Mam oczywiście świadomość co do specyfiki czasówki, zwłaszcza drużynowej. Niestety jednak mundurowi urzędnicy (nie wymieniam z nazwy, wiadomo o kogo chodzi) maja zupełnie inne priorytety i myślenie o kolarstwie amatorskim w tej części kraju. Nie rozpisuję się dalej w temacie, ale krótko trasa będzie taka na jaką POZWOLĄ. Oby nie odbiegała zbyt daleko od naszych wspólnych oczekiwań.

 

Na bieżąco będę informował na stronie.



#5 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 22 maj 2014 - 20:22

Cóż, ja mam wieści od drugiej strony i nieciekawie to wygląda, aczkolwiek mam nadzieję że impreza dojdzie do skutku. 



#6 Qbuss

Qbuss
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 maj 2014 - 16:42

Cóż, ja mam wieści od drugiej strony i nieciekawie to wygląda, aczkolwiek mam nadzieję że impreza dojdzie do skutku. 

 

Może trochę więcej na ten temat? Do Leśnicy zostały tylko 2 tygodnie, jest aż tak niedobrze, że może się nie odbyć?



#7 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 26 maj 2014 - 20:52

Może trochę więcej na ten temat? Do Leśnicy zostały tylko 2 tygodnie, jest aż tak niedobrze, że może się nie odbyć?

 

Papiery złożone dużo przed czasem. Gmina super przygotowana, my także. Czekamy na decyzję Policji - wyjątkowo ciężko idą ustalenia szczegółowe ale jestem dobrej myśli ;-)

 

Trasa drużynówki będzie na pewno taka sama jak wyścigu: tylko w innej kolejności po starcie: z Leśnicy prosto na Lichynię, Czarnocin itd.

 

Apeluję: zróbmy wszystko i pozytywnie, aby impreza sie odbyła! Początki bywaja trudne ale potem już z górki ;-)



#8 Karol_R

Karol_R
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:14

Już wiadomo ile rund jedziemy?



#9 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 czerwiec 2014 - 12:24

Już wiadomo ile rund jedziemy?

Tak, jest to już na stronie: http://www.roadmarat.../trasa_wyscigu/



#10 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 czerwiec 2014 - 16:51

A moze mete z pomiarem czasu lepiej zrobic na szczycie Gorze Sw Anny, tak wzorem Rajczy ?

 

*przepraszam za brak polskich znakow ale komp mi padl



#11 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwiec 2014 - 20:04

Lepiej będzie się pozabijać na zjeździe. Będzie ciekawiej :D



#12 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 03 czerwiec 2014 - 07:30

Meta / punkt kontrolny jest na lekkim podjeździe w centrum Leśnicy - na życzenie gminy, współorganizatora imprezy.

Droga jest zamknięta dla ruchu samochodów i jest tam bezpiecznie.



#13 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 15:45

Zrobiłem dzisiaj rekonesans trasy, bo to w sumie moje tereny treningowe, ale w pewnych rejonach od dawna nie byłem. Niestety Czarnocin to jedna wielka dziura, a odcinek Lichynia -> Czarnocin to już pewnik niezadowolenia dla przybyszy z daleka. Co prawda dzisiaj trzech panów uwijało się z łataniem dziur, lecz jeżeli nie zostanie uprzątnięte błoto z 'tunelu drzew' za Lichynią, to będzie tam nieciekawie.
Całą trasa jest jednak bardzo ciekawa, tylko trzeba uważać na dziury. Nigdy nie jechałem w imprezie RM, ale mam nadzieję, że w peletonie i grupkach ostrzega się o niespodziankach w nawierzchni  ;)



#14 WojtekDJ

WojtekDJ
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2014 - 16:09

Mam Dwa wolne miejsca z warszawy:) ewentualnie chętnie się z kims zabiorę
Szczegóły 516 48 66 74



#15 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwiec 2014 - 13:53

Mam wolne 1 miejsce (rower w środku) lub ewentualnie 2 miejsca (rowery na dachu) w samochodzie z Poznania - w zamian za drobną zrzutę na paliwo. Wyjeżdżam z Poznania ok. godz. 6:00. Kontakt 692 495 864.


http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#16 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 08 czerwiec 2014 - 10:41

Jestem ciekaw, od kiedy było wiadomo, że trasa będzie puszczona tym Odcinkiem Specjalnym?



#17 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 13:25

Od kilku dni trasa była dostępna na stronie, w środę robiłem jej zwiad o czym wyżej pisałem. Droga przez Zalesie nie jest wiele lepsza, coś w stylu tego co było od wyjazdu z wąwozu do zabudowań, tyle że przez 3-4 kilometry.

Dzięki za świetny wyścig i organizację. Może i były zgrzyty (fajna mi runda honorowa ;) ), ale całość naprawdę na poziomie. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim z grupy która jechała jakieś 20 minut za czołówką. Już czekam na przyszły rok (:



#18 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 08 czerwiec 2014 - 19:05

Wypadałoby jednak poinformować (w komunikacie technicznym czy gdzieś), że jest taki a taki odcinek. Kratery momentami były takie, że rower połamać, a niejeden na karbonowych kołach z pewnością zgrzytał zębami i żałował, że nie wziął innego zestawu. Błotem mogły się zająć ochotnicze straże pożarne, to był przecież odcinek zaledwie 50 metrów. 5 chłopa z łopatami i miotłami by się uwinęło w chwilę. 

 

Co do wyścigu, bardzo mi się podobało. Runda honorowa też trochę mnie zaskoczyła, ale z mastersami i tak bym się zbytnio nie pościgał, więc wielkiej różnicy mi to nie robiło. Koszulka bardzo fajna, a i zestaw startowy porządny jak na 40 zł. Ogólnie duży plus!

 

A tak w ogóle, jakieś foty, ktoś, coś?



#19 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:10

Organizacja byla ok, ogolnie podobalo sie. Pogoda dawala o sobie znac, brakowalo dla mnie jedynie w polowie trasy (oprocz mety) bufetu z napojami, ja np. 2 razy stracilem bidony, musialem sie cofac, potem pana i tak z 2 badz 3 grupki trafilem poza polowe stawki. A wam jak sie jechalo?
Using Tapatalk

#20 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 czerwiec 2014 - 14:20

Zabezpieczenie trasy super, reszta organizacji też. Za rok poproszę o powtórkę! :)

 

Poza "rundą honorową". Osoby, które stały dalej na starcie (bo przecież na początku się nie ścigamy) oraz wszystkie te, które postanowiły podporządkować się ustaleniom z komunikatu technicznego, nie miały szansy nawiązać walki i wjeżdać pod górę razem z głowną grupą.

 

Dlaczego Ci, którzy respektują zasady ustalone przez organizatora cierpią, a Ci którzy je łamią (np. wyprzedzając prowadzące auto), korzystają na swoim postępku? Może trzeba paru przykładnie ukarać dodatkowymi minutami, to na przyszłość będzie lepiej.

 

Albo samochód powinien wjechać pod pierwszy podjazd maksymalnie wolno i gdyby posłuszny peleton zjeżdzając z góry zgarnął podjeżdżających uciekinierów, to by zrozumieli na czym polega jazda bez ścigania się :)





Dodaj odpowiedź