Skocz do zawartości


Zdjęcie

Annogórski Klasyk 2014 - Leśnica 07.06.2014


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 harpan

harpan
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 09 czerwiec 2014 - 15:15

Wyscig bardzo ładny. Organizacja jak na polskie warunki stała na dobrym poziomie. Niektorzy pewnie mieli sluszne uwagi aby przesunąć bufet o 100m aby po gardle na linii mety nie było niebezpiecznego zamieszania. Swój start oceniam fatalnie ale co zrobić gdy na rundzie honorowej człowiek łapie gumę. Za rok z chęcią titaj wrócę:)

#22 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 09 czerwiec 2014 - 15:42

@gooli

Nie mówiąc o tym, że zdaje się spora grupa zawodników na start weszła przodem...



#23 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 15:59

Wybiera sie ktos za tydz. do Krakowa?
Using Tapatalk

#24 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 09 czerwiec 2014 - 17:51

@gooli - to chyba policjanci i pilot tak szybko jechali, a przód gonił. Nie widziałem żeby ktoś wyprzedził pilota.



  • czmiel lubi to

#25 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 10 czerwiec 2014 - 11:42

Witajcie

Pomimo starań nie udało mi sie utrzymać w miarę równego i wolnego tempa na tzw. rundzie honorowej - mój błąd, za który przepraszam. Złożyło się na to kilka czynników m.in. ewentualnośc zamknięcia zawodów na 5 minut przed startem ;-). Niezdyscyplinowani kolarze następnym razem dostaną od pilota czerwona kartkę bez zbędnej dyskusji.

To nie żart - to fakt. Były jeszcze inne. Cieszę się że w ogóle impreza sie odbyła, generalnie Gmina stanęła na głowie aby nam pomóc: natomiast ilość kłód pod nogami była większa niż wszystkie razem z przestrzeni conajmniej 3 lat ;-)

 

Ale podsumowując: w 2015 robimy więcej krótszych pętli przez Porębę (będzie nowy asfalt) i za każdym razem po Ance zjedziemy do Zdzieszowic - nawrót przed rondem - drogę wydzielimy pachołkami. I zrobi nam sie prawdziwie górska edycja nie w Beskidach ;-)

 

Chylę czoła przed pracą OSP i Policjantów na motorach. Profeska.

 

P.s. Bufet rundy/pętli przesuniemy dalej za metę lub wstawimy go zupełnie w innym miejscu np. na początku podjazdu na Ankę od Wysokiej lub okolice Dolnej/Kadłubca.

 

 



#26 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwiec 2014 - 12:18

Ode mnie czapki z głów za całą organizację, zrobiło się z tego fajne ściganie ze startu wspólnego po zamkniętej rundzie. Jak do tego dorzucić pogodę, poziom sportowy i przychylność gminy robi się super mieszanka ;) Szczególnie, że jak widać były pewne problemy organizacyjne. Moim zdaniem wszystko zagrało, a te kilka niedociągnięć to kosmetyka.

 

Wiesiek wszystko co wymieniłeś w zmianach na 2015 tylko uświadcza w przekonaniu, że w przyszłym sezonie to musi być punkt obowiązkowy dla każdego amatora :)

Trochę się zrobił bałagan z tą rundą honorową, w mojej opinii taka runda może być płaska/pod górę ale nie na zjeździe. Po nawrocie widziałem oczami wyobraźni jakąś kraksę zjeżdżających z podjeżdżającymi więc pachołki obowiązkowe na przyszły rok :)

 

pozdrawiam



#27 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 12:56

W 2015 obowiązkowo ulica Wiejska w Porębie (wjazd jadąc od strony Leśnicy). Wąska na 3 metry, długa na 600 metrów, ale nachylenie 16% (:



#28 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 czerwiec 2014 - 12:59

Nikt po starcie nie wyprzedzał samochodu. Takie tempo dyktował kierowca.a peleton się wydłużył i było chyba o wiele bezpieczniej.  Btw, jeden z pilotów na motocyklu wylądował prowadząc czołową grupę w rowie. Mam nadzieje ze nic poważnego ;)



#29 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:21

Nikt po starcie nie wyprzedzał samochodu. Takie tempo dyktował kierowca.a peleton się wydłużył i było chyba o wiele bezpieczniej.

 

Wobec tego może pilot powinien po przejeździe przez rondo zwolnić i poczekać, aż się znów wszystko zjedzie i wówczas pozwolić na ściganie, tak aby wszyscy mieli w miarę równe szanse. I aby uniknąć zderzenia podjeżdząjącego peletonu ze zjeżdżającymi kolarzami - tam było centymetry/sekundy od poważniej _tragedii_ i o tu tu przede wszystkim chodzi.

Rozumiem, że były jakieś okoliczności utrudniające i wyszło jak wyszło. Nie zgłaszam uwag aby krytykować, tylko aby za rok było lepiej.

Teren ma wielki potencjał i w przyszłym roku bardzo liczę na powtórkę.



#30 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwiec 2014 - 13:29

Wobec tego może pilot powinien po przejeździe przez rondo zwolnić i poczekać, aż się znów wszystko zjedzie i wówczas pozwolić na ściganie, tak aby wszyscy mieli w miarę równe szanse. I aby uniknąć zderzenia podjeżdząjącego peletonu ze zjeżdżającymi kolarzami - tam było centymetry/sekundy od poważniej _tragedii_ i o tu tu przede wszystkim chodzi.

 

To by zadziałało jeszcze gorzej, zwolnienie tam peletonu spowodowałoby, że jechalibyśmy jeszcze większą szerokością drogi, a z góry zjeżdzali zawodnicy z dalszych pozycji. Przyspieszenie auta tam spowodowało rozciągnięcie dużej grupy.



#31 Barol

Barol
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądBochnia/Małopolska

Napisano 10 czerwiec 2014 - 14:22

Potwierdzam bardzo dobrą organizację.Człowiek czuł się bezpiecznie i pewnie. O sprawności podczas odbierania numerów, szybkich wynikach nie mówię bo to już standard.

Strażacy, których miałem okazje oglądać w pracy podczas niedzielnej czasówki naprawdę się uwijali i dyscyplinowali  ludzi.Zamknięta trasa to jedyny właściwy kierunek.

O ilości kłód rzucanych pod nogi też wiem z własnego doświadczenia.Na szczęście dobrze  Wiesiek ,że macie zaparcie do dalszej walki o wyścig, bo wiem jak łatwo można się zniechęcić.

I potwierdzam , potencjał w tych terenach rzeczywiście jest. W ogóle do Leśnicy jechałem tak z ciekawości. Nie wiedziałem czy to nie za dużo płaskiego.Preferuje górki.Jednak miło się rozczarowałem . Fajne miejsce. A jak rzeczywiście rozpatrzyć podjazd od strony ronda w ramach rundy to może się zrobić nawet górsko. Ja na pewno zjawię się w 2015 i już nie prześpię startu, który mnie osobiście od razu wyeliminował z walki o utrzymanie się w czołowej grupie.



#32 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 11 czerwiec 2014 - 06:49

W tym przypadku zaparcie na wyścig miała Gmina. Sczerze to jeszcze w czwartek przed zawodami ... miało ich nie być. Huśtawka nastrojów od samego początku do samego końca ;-). Teraz może już być tylko lepiej, taka mamy nadzieję.

Co do startu to jeżeli dojdzie Poręba i przy ograniczonymn ruchu to nie ma sensu bawić się w rundę - od razu rura na górę i dalej na rundy ;-)



#33 WinSho

WinSho
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 czerwiec 2014 - 21:11

Krótko ode mnie. Impreza zorganizowana na wysokim poziomie, wszystko dograne, ciekawa runda honorowa dała się każdemu we znaki:-) Sporo kibiców na trasie to cieszy. 

Wieśku po raz kolejny brawa i uznanie za organizację. Chcemy więcej takich wyścigów.



#34 piatekan

piatekan
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 12 czerwiec 2014 - 10:28

Rozpoczęcie wyścigu w taki sposób by rozciągnąć peleton maksymalnie  był jedynym by na wąskich dróżkach w okolicy Czarnocina nie zakotłowało się 200 kolarzy. Dlatego od startu pilot jechał szybko by wykorzystać dwa podjazdy pod G.św. Anny.

Niestety w czasie naszej imprezy odbywał się też Zlot rowerzystów PTTK , co nie było ani konsultowane ani zgłaszane organizatorom.

Stąd na zjeździe i podjeździe zrobił się mały zamęt. 

Trasa wyścigu była taka bo tylko taka mogła być. Wymusiły to remontu dróg i organizacja zamykania ruch na pętli.

W przyszłym roku trasa będzie inna , bardziej górska . 

Dobrze , że impreza spodobała się tez miejscowym władzom a i ludzie kibicujący przy drodze byli przychylni kolarzom.

Postaramy się tą przychylność wykorzystać w przyszłym roku też.

Pozdrawiam

Andrzej Piątek

 

 





Dodaj odpowiedź