Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walizka - Scicon Aerotech Evolution Tsa

Walizka rowerowa Transport roweru Latanie z rowerem Walizka na rower Transport lotniczy roweru Rwoer w samolocie

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 28 maj 2014 - 06:56

Witam,

 

  postanowilem po paru przelotach podzielic sie swoja opinia na temat walizki Scicon Aerotech Evolution TSA (nie pytajcie skad taka dlugasna nazwa).

Od niedawna moje 2 kolka pokonuja naprawde spore odleglosci, jednak niewiele w tym mojej zaslugi. Po prostu rower zaczal latac ze mna smile.png Od dluzszego czasu studiowalem wszechwiedzacy internet w poszukiwaniu najlepszego dla mnie rozwiazania, czyli walizki, ktora zapewni bezpieczny transport moim rowerom. Z zalozenia miala byc na tyle uniwersalna by mozna bylo zapakowac do niej rower szosowy badz MTB 26". Po dluzszym czasie i glebszym siegnieciu do portfela zakupilem (znaowu ta dluga nazwa), juz wiecie co smile.png Zakupu dokonalem za nasza zachodnia granica bo jak zwykle bywa, tam jest taniej i mozna pomacac towar przed siegnieciem do portfela badz po karte. Walizka wykonana jest z solidnego tworzywa, ma miekki wklad a co najwazniejsze wszystkie elementy typu kolka, zamki itp. mozna bez problemu zamowic jako czesci zamienne. Wspomniane czesci sa naprawde solidne. Kolka obracaja sie na lozyskach, zamki to spore kawalki metalu i calosc robi naprawde pozytywne wrazenie, moze poza cena, ktora potrafi zniechecic do zakupu. Dla mnie priorytetem byla jednak jakosc produktu i bezpieczenstwo rowerow. Na wyposazeniu zestawu znajduja sie 2 szybkozamykacze do kol, 2 rurki ochronne PCV na rame i kierownice, ochraniacze na kola, worek na siodelko, pedaly itp.

   Po 3 przelotach, w tym lokalnymi liniami na terenie Rosji (kto byl to wie o czym mowie) stwierdzam, ze walizka spisuje sie bardzo dobrze. Choc musze nadmienic, ze trafil sie tez bubel. Chodzi o jeden z szybkozamykaczy bedacych na wyposazeniu. Sluza one do mocowania kol do gornej czesci walizki. Mial za duze luzy i po prostu nie domykal sie jak nalezy. Po krotkiej korespondencji z producentem czekam na nowe szybkozamykacze plus kilka bonusow jako zadoscuczynienie. Ponizej przedstawiam kilka zdjec przedstawiajacych poszczegolne etapy pakowania sprzetu.

 

33tiek5.jpg

 

mttamo.jpg

Jak widac wieksza tarcza przedniego kola zaczyna przeszkadzac troszke tylej oponie. Gruby Albert swoja droga ledwo sie miesci w przetloczeniu pokrywy.

 

ifzq6p.jpg

Jak widac ostroznosci nigdy za wiele. Glownie dlatego, ze na nastepnym zdjeciu zobaczycie, ze roewer to nie wszystko, co zmiesci taka walizka. Takie rurki mozna kupic w kazdym markecie budowlanym. Cena jest symboliczna a wystarcza na dobrych kilka przelotow.

 

n49kyf.jpg

Poza rowerem mozna spakowac praktycznie wszystko z nim zwiazane. Buty, pompke, plecak, ciuchy itp. Mysle, ze lecac na typowo rowerowe wczasy bez problemu mozna zmiescic sie tylko w tej walizce, ewentualnie zabierajac bagaz podreczny.

 

Podsumowujac, walizka moze naprawde sporo zmiescic a jej jakosc jest godna zaufania. Jesli chodzi o proces pakowania to nie nastrecza on wiekszych trudnosci i po ogarnieciu tematu nie powinien zajac wiecej niz pol godziny. W przypadku mojego MTB, czyli Giant'a XTC w rozmiarze M konieczny byl demontaz tylnej przerzutki o czym producent nie wspomina. To jednak nie powinno stanowic problemu. Na koniec maly dowod, ze rower dotarl do celu:

 

jim2vb.jpg

 

Mam nadzieje, ze temat pomoze niezdecydowanym rozwiac watpliwosci czy warto latac z rowerem :)

 

Link do strony producenta z danymi technicznymi:

 

http://sciconbags.co...-evolution.html


  • mburs lubi to

Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km


#2 szymonef

szymonef
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 28 maj 2014 - 19:25

Fajne Bowersy ;)



#3 s2power

s2power
  • Użytkownik
  • 285 postów
  • SkądSilesia

Napisano 29 maj 2014 - 05:28

szymonef, stara szkola, pierwsza seria. Z dobrym wzmacniaczem dom sie trzesie :)

Nastepne beda B&W 803D, jak juz bede mial wiecej czasu by ich posluchac.


Giant TCR Advanced 0 Modified
V max 102 km/h Dst max 297 km




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Walizka rowerowa, Transport roweru, Latanie z rowerem, Walizka na rower, Transport lotniczy roweru, Rwoer w samolocie