Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suport potrzebna pomoc!!!!


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 lipiec 2009 - 18:26

Mam problem otóż kupiłem używaną szosę i chciałbym wymienić suport ale kompletnie nie mogę odkręcić miski zapiekła się albo coś z nią nie tak niewiem poza tym boję się żeby nie zniszczyć mufy bo niewiem czy mam gwint bsa czy ita a dodatkowo niewiem jakim kluczem to okręcić bo 36 jest za duży a 32 za mały :(

#2 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 lipiec 2009 - 18:49

1.suwmiarka w łape i patrzysz ile jest mm
2.czytasz artykuł http://www.kolarstwo....gda.pl/bb.html
3.trochę wd-40 albo coś w tym stylu
4.Jak wygląda miska bo jest trochę i do tych trochę jest trochę kluczy ;-)

#3 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 17 lipiec 2009 - 18:54

Jest jeszcze 34 :P a poważnie to jeśli to nie jest jakiś włoski rower to na 90% ma gwint bsa. A sprawdzony patent na odkręcanie zapieczonych albo za mocno skręconych elementów.... wsadź klucz w imadło i dokręć tak żeby się nie ruszał i był stabilny, weź ramę - wsadź suport w klucz i z wyczuciem ciągnij ramę w tę stronę, w którą się odkręca.

#4 luka92

luka92
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 lipiec 2009 - 19:03

To jest francuski peugeot i zdaje mi się ze jest to gwint ita przynajmniej tak wnioskuje po prowadzeniu gwintu miska niestety nie mogę zrobić foty ale z tego co wiem to miski w tym stylu teraz stosują w marketoskich rowerach

#5 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 lipiec 2009 - 22:52

Były ramy francuskie z tzw, francuskimi pakietami, czyli miski wkręcane odwrotnie.
Jęlsi nie masz kluczy to podjedż do serwisu jakiegoś.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#6 ptx

ptx
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Skądpolska

Napisano 05 sierpień 2009 - 19:58

mam pytanie z jaka silą powinno się dokręcać miski suportu,jeżeli nie posiadamy klucza dynamometrycznego?

#7 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 sierpień 2009 - 08:48

z siłą bicepsów jaką mogą wytworzyć czyli tyle ile natura dała ;)

#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 sierpień 2009 - 10:25

Tak i jakby była miska alu ni mówiąc o plastykowych po lewej stronie systemu na kwadrat to byś up..... kołnierz miski. :lol:

Dokręcamy kazdy system mocno, ale z wyczuciem, w przypadku HII nalezy uwazać bo między miską a ramasą podkładki z tworzywa czasem.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#9 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 sierpień 2009 - 11:12

no jesli cos jest z plastiku to wiadomo z wyczuciem, ale jak stal do stali to i w łapach musi być siła stali ;)

PS. ja juz raz dokreciłem na full i efekt był taki, że mi sie obie miski same odkręciły :-?

#10 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 06 sierpień 2009 - 16:43

ja już w starym mtb raz dokręciłem stal do stali... że sie gwint zerwał(może to nie stal była...) od tamtej pory wolę dokręcać z wyczuciem...

#11 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 sierpień 2009 - 17:37

zerwał gwint? to raczej nie od siły, a od krzywego wkręcenie, ale może sie myle ;-)

#12 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2009 - 20:03

Deadhorse - po prostu są na świecie ludzie silniejsi od Ciebie albo z dłuzszymi kluczami, ja nic w rowerze nie dokręcam "na max" bo z pewnością większość rzeczy by się zjechała, ostatnio zmieniałem suport na nowy i dokręciłem go dość mocno, ale bez przesady, jak ktoś jest bardzo ciekawski to może sobie kupić klucz dynamometryczny i sprawdzić na stronie producenta z jaką siłą dokręcać :-D pozdr

#13 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 06 sierpień 2009 - 20:37

krzywo na pewno nie było wkręcone, bo tylko dokręciłem luz który mi się zrobił między zębatkami...

#14 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 sierpień 2009 - 21:13

Dominik, fakt pary nie mam jak pudzian gdy miał 15 lat, ale znowusz nie sądze bym słabo dokręcał.

#15 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 06 sierpień 2009 - 21:54

może po prostu używasz krótszych kluczy...

#16 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 07 sierpień 2009 - 14:07

no jesli cos jest z plastiku to wiadomo z wyczuciem, ale jak stal do stali to i w łapach musi być siła stali ;)

PS. ja juz raz dokreciłem na full i efekt był taki, że mi sie obie miski same odkręciły :-?


to chyba masz włocha :P

Zgadzam się z opiniami że w rowerze NICZEGO nie wolno dokręcać z całej pary.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#17 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 08 sierpień 2009 - 21:52

nie, mam BSA :P

#18 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 sierpień 2009 - 06:19

no jesli cos jest z plastiku to wiadomo z wyczuciem, ale jak stal do stali to i w łapach musi być siła stali ;)

PS. ja juz raz dokreciłem na full i efekt był taki, że mi sie obie miski same odkręciły :-?


to chyba masz włocha :P

Zgadzam się z opiniami że w rowerze NICZEGO nie wolno dokręcać z całej pary.

Nie dokręć na max'a korby na kwadrat/octa/isis to ci odpadnie, nie dokręć na max'a misek suportu to ci będzie trzeszczeć.

#19 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2009 - 07:47

Oprócz solidnego dokręcenia, nawijam na gwinty misek suportowych taśmę teflonową (taka do uszczelniania rur gazowych i wodnych) + trochę smaru na gwinty mufy.

Dobry sprawdzony sposób, bo nic się nie zapiecze i do tego jest mocniej skręcone.

#20 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 sierpień 2009 - 09:37

Tak jak pisze Malik - już raz dokrecałem z wyczuciem i najpierw odkrecała mi sie prawa korba, a potem sukcdywnie o czym nie wiedziałem - misku suportu



Dodaj odpowiedź