Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#41 tymon

tymon
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 21 lipiec 2009 - 12:09

Źle napisałem, ma ROX'a 9.0 sorry za pomyłkę.

#42 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2009 - 14:20

tymon, co się bardziej opłaca 1106 czy 1606 ?

jako że jeszcze w młodym wieku jestem :D i chyba trochę na poważniej mam zamiar traktować kolarstwo więc wole coś co na dłuższą metę mi się przyda :)

#43 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 lipiec 2009 - 00:46

wojtek10611
Jak planujesz odczyt kadencji - 1606.
Jak używasz dwóch rowerów - to 1106 lub 1606.
Jak chcesz dobry licznik na jednym rowerze - wystarczy 906.
Wczytaj się uważnie w funkcje, które oferują poszczególne liczniki i wybierz tak, aby odpowiadał twoim potrzebom.
  • korbotronic lubi to

#44 Artuus

Artuus
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 29 lipiec 2009 - 07:22

mam pytanie odnosnie licznika Sigma BC-506
w instrukcji pisze ze przy wymianie baterii trzeba sobie ustawic na nowo przejechane km
tylko instrukcja jest tak niejasna (bo praktycznie niewiele w tym temacie pisze) przynajmniej dla mnie ze nie bardzo wiem jak
wprowadzal juz ktos te dane? czy da sie ustawic same km bez rozprogramowania ustawienia kol ?(chcialbym dolozyc do tego co mam ten dystans ktory pokonalem na poprzednim liczniku by miec w jednym miejscu dystans jaki przejechal rower)

#45 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 29 lipiec 2009 - 08:08

Ogladalem ofere Ciclosport ale jednak zdecydowalem sie na Sigme 2006 HR. Byla w dosc atrakcyjnej cenie - 294 zł. Podziele sie za kilka dni wrazeniami.

Artuus, w Sigma 506 po wyciagnieciu baterii trzzeba od nowa wpisac dystans przebyty, rozmiar kola oraz ustawic od nowa godzine.

#46 Artuus

Artuus
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 29 lipiec 2009 - 08:21

mi chodzi o to czy do tego co teraz mam da sie jakos dodac same km bez przeprogramowywania reszty?

#47 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 29 lipiec 2009 - 08:48

Tak, mozna ta wartosc dowolnie zmieniac.

#48 Artuus

Artuus
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 29 lipiec 2009 - 09:24

a moglbys podpowiedziec jak? bo albo cos zle robie albo nie umiem :-(

;-)

#49 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 29 lipiec 2009 - 10:46

Ustawiasz przy pomocy dolnego przycisku tak, aby licznik pokazywal sume przebytych km, z tylu licznika dlugopisem wciskasz na 3 sekundy maly przycisk SET i ustawiasz porzadana wartosc dolnym przyciskiem.

Nie mam tego licznika i nie mialem poblemu aby znalezc ten opis w instrukcji.

#50 Artuus

Artuus
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądTarnów

Napisano 29 lipiec 2009 - 11:43

tak tez robie bo tez tak wyczytalem w instrukcji :-) ale cos nie dziala (nie dodaje wartosci) nic pobawie sie jeszcze troche jak nie da rady zostawie jak jest

#51 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 29 lipiec 2009 - 13:49

... zdecydowalem sie na Sigme 2006 HR. Byla w dosc atrakcyjnej cenie - 294 zł. Podziele sie za kilka dni wrazeniami. ...


Też posiadam tą Sigmę. Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha czy o co kaman, ale już 2 razy wymieniałem ten licznik. I nie obejdzie się bez kolejnej wymiany u sprzedawcy. Sęk w tym, że zawsze licznik tak jakby chce wyświetlać wszystkie dane na raz. Efektem jest niemal czarny ekran. Co prawda można dane odczytać ale trzeba licznik ustawić pod pewnym kątem do światła. Wkurzające to jest, bo jadąc muszę się wychylić do przodu, żeby odczytać cyferki.
Gdzieś na forum jakimś czytałem, że te Sigmy tak już mają. Jakaś trefna seria czy coś ...
No ale może tylko mi się tak trafia. (Co ciekawe zawsze przy wymianie dostawałem nowy licznik, a nie ten sam 'po naprawie'.)
Daj znać jak Ci się sprawuje!

#52 Gosc_mirkot_*

Gosc_mirkot_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2009 - 19:42

Bardzo fajne liczniki robi firma Blackburn. Miałem model Delphi 3.0. Porównując do liczników jakie miałem czyli Sigma Targa albo 906 to mogę powiedzieć że wyświetlacz jest dużo bardziej czytelny, można sobie przestawiać rodzaj wyświetlanych informacji na wyświetlaczu, jak dla mnie lepsze wykonanie, grube kable, dokładność pomiaru ( prędkość do 0,1km/h), łatwa obsługa. Jako jedyny problem był problem z kablami które wisiały i szpeciły cały rower. no ale za 100zł to naprawdę super sprzęt. Kumpel ode mnie odkupił i bardzo sobie chwali. Przejechałem z nim 900 km i nie było żadnych problemów, zakłóceń sygnału, problemu z odczytem kadencji ani prędkości. Teraz śmigam na VDO C1DS i prosty w obsłudze i na razie bez problemów. Dodatkowy plus nie ma kabli i jest kodowany cyfrowo przed zakłóceniami. Tylko mi brakuje pewnych funkcji z Delphi 3.0. No ale coś za coś ;-)

#53 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 29 lipiec 2009 - 20:01

wojtek10611 - najpierw kup rower, a później zastanawiaj się nad licznikami...

Jak coś ja mam Sigmę 1606 na Felcie bezprzewodową z bezprzewodową kadencją, to jak przyprowadzę rower do Łowicza się scykniemy i zobaczysz co i jak z tym liczniczkiem, i dlaczego jest warty 200 PLN.

Pozdrawiam

#54 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2009 - 07:33

fan911, rower już kupuje a to też do czego innego potrzebny temat :D bo i na drugi rower musze coś kupić bo się rozwalił :D

a takiego nie bylo jeszcze więc też ludzie pisac będą mogli o licznikach :D

#55 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 31 lipiec 2009 - 19:58

Dziele sie opiniami o Sigma 2006HR.

Dziala pieknie. Synhronizuje sie z predkosciomierzem w okolo 5s, z monitorem serca okolo 3 sekundy, wazne namoczenie elektrod, czy skory. Nie zauwazylem podczas 1,5h jazdy zagubien sygnalu, czy to predkosci, czy zaniku sygnalu pikawy. Opozneinie z wyswietlaniem zmian predkosci porownywalne z przewodowka.

#56 dedzior21

dedzior21
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 01 sierpień 2009 - 22:43

od 1000 km mam sigme 1606 z kadencja. uzytkowanie zaczelo sie od pecha, bo dostalem uszkodzony towar (jeden przycisk nie dzialal). po wymianie niby wszystko jest ok, ale nie wiem czy tak ma byc --> z racji tego, ze jest to dosc popularny model sigmy, to pewnie wielu z was go ma, i czy licznik tez wam co pare km sie ZAWIESZA?
np. jestem na 15 km, i nagle nic nie wyswietla (ani predkosci, ani dystansu, nic), i po jakims czasie samoczynnie sie odblokowuje i DOLICZA ten nie wyswietlony dystans, ktory przez okolo 300m (raz bylo to 4 km) nie zliczyl.

wymiana, czy to normalne?

na trasie 100 km jest to jakies 2-3 km zwiechy (czesto nie patrze, wiec pewnie jeszcze wiecej, no ale suma sumarum, dystans jest prawidlowy).a

#57 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 sierpień 2009 - 06:45

od 1000 km mam sigme 1606 z kadencja. uzytkowanie zaczelo sie od pecha, bo dostalem uszkodzony towar (jeden przycisk nie dzialal). po wymianie niby wszystko jest ok, ale nie wiem czy tak ma byc --> z racji tego, ze jest to dosc popularny model sigmy, to pewnie wielu z was go ma, i czy licznik tez wam co pare km sie ZAWIESZA?

Licznik nie może się od tak zawieszać. Ma działać cały czas.

np. jestem na 15 km, i nagle nic nie wyswietla (ani predkosci, ani dystansu, nic), i po jakims czasie samoczynnie sie odblokowuje i DOLICZA ten nie wyswietlony dystans, ktory przez okolo 300m (raz bylo to 4 km) nie zliczyl.
wymiana, czy to normalne?

Nic nie wyświetla tzn pokazuje 0 czy wszystko znika?
Są dwie możliwości.
1. Źle masz ustawiony magnes bądź czujnik (magnes ma być jak najbliżej czujnika).
2. Trafił Ci się znowu felerny egzemplarz.

#58 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 02 sierpień 2009 - 13:57

...
Nic nie wyświetla tzn pokazuje 0 czy wszystko znika?
Są dwie możliwości.
1. Źle masz ustawiony magnes bądź czujnik (magnes ma być jak najbliżej czujnika).
2. Trafił Ci się znowu felerny egzemplarz.


Chyba nie ma znaczenia czy pokazuje 0 czy wszystko znika. Skoro dane są później uzupełniane tak, jakby licznik cały czas działał ...
Jakaś magia ;-) Lepiej wymień licznik - dla pewności.

#59 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 sierpień 2009 - 18:16

Moja 1606L działa bez zarzutu i zawieszania...


#60 siku

siku
  • Użytkownik
  • 154 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 sierpień 2009 - 19:55

a moja 1606 ma identyczne przypadłość , czyli chwilowe zawieszki , ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, bo występują raz na godzinę po parę do parunastu sekund :) ... wydaje mi się że to wina średniego ( a raczej braku ) kodowania systemu bezprzewodowego . kiedyś jak włączyłem całą bezprzewodową elektronikę na liczniku wyświetliło się pokorne " to many signals" :mrgreen:



Dodaj odpowiedź