Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#581 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 październik 2011 - 09:39

Mam w planach sprzedaż mojego Garmina 705 (proszę nie pytać dlaczego). Chcę zakupić coś typowo "kolarskiego". Mam na oku Polara-a (CS200 + kadencja). Czy ktoś go używa i mógłby coś o nim powiedzieć w paru zdaniach chociażby ?


Uzywam od 1,5 roku nie widze zadnych problemow szybko lapie opaska sygnal . Pozatym wykonanie dobre jak kazdy polar najwazniejsze opcje jakie sa potrzebne .

Moim zdaniem to kazdy polar wyglada wizualnie tak sobie , niby taka firma a jezeli chodzi o sam desajn to wypada tak sobie .

Uzywalem tez tych topowych licnzikow sigma ale nie przypadl mi do gustu , sam wyswietlacz troche taki duzy nom i zbyt popularne liczniki co 2 go uzywa :-D

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#582 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 22 październik 2011 - 21:52

Jaki licznik lepiej kupić ? Sigma 1009 STS bezprzewodowa
http://www.centrumro...ny/Produkt.aspx
czy Sigma 1609 przewodowa
http://www.centrumro...09/Produkt.aspx

i czym one się różnią ? oprócz przewodów lub ich braku ?

czy do obu tych liczników można dokupić kadencje ?

#583 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 październik 2011 - 09:19

Jaki licznik lepiej kupić ? Sigma 1009 STS bezprzewodowa
http://www.centrumro...ny/Produkt.aspx
czy Sigma 1609 przewodowa
http://www.centrumro...09/Produkt.aspx

i czym one się różnią ? oprócz przewodów lub ich braku ?


Czym sie roznia jedna jest kablowa , druga jest bezprzewodowa tym sie roznia , do tej ostatniej bez problemu podepniesz kable kadencji .

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#584 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 23 październik 2011 - 10:03

i czym one się różnią ? oprócz przewodów lub ich braku ?

jedna jest kablowa , druga jest bezprzewodowa tym sie roznia

:-) ;-)

czyli więcej niczym, a co to za system STS ?
wersja 1609 jest również z STS ale jest 2 krotnie droższa warto dać 150zł za 1609 z STS ?

czy ta kadencja http://www.centrumro...4_/Produkt.aspx pasuje do modelu 1609 ? do serii STS widziałem, że są inne.

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#585 Yarasq

Yarasq
  • Użytkownik
  • 139 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 30 październik 2011 - 09:59

Witam. Prosiłbym o opinię na temat Sigmy Rox 8.0, 9.0. Ja wiem że polar lepszy garmin Edge 500 też ale chodzi mi o stosunek możliwości do ceny. Pozostałe 2 są po prostu sporo droższe, a rzeczona Sigma ma całkiem duży wachlarz opcji. Chciałbym zająć się kolarstwem poważniej lecz muszę trochę hamować z wydatkami ze wzgledu na domowego księgowego ;-D

#586 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 30 październik 2011 - 10:15

Yarasq mój tata jest użytkownikiem dziewiątki. Jak dotąd żadnych problemów (używany od ponad pół roku). Faktycznie mnogość opcji i w zasadzie wszystkie przydatne. Program SDC bardzo łatwy w obsłudze. Przejrzysty przede wszystkim.
Jedyny mankament to (porównując do garminowskich urządzeń serii EDGE) ustawianie wysokości domowej. Jedziesz na wyścig bądź trening w inny zakątek kraju i musisz wpisać wysokość domową...jak tego nie zrobisz to liczba przewyższeń będzie przekłamana.

#587 Gosc_Patryk_*

Gosc_Patryk_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2011 - 23:08

Choć jak dla mnie lepszy jest E500...

I taką opcję też biorę pod uwagę. Tym bardziej, że licznik był wymieniony na nowy stosunkowo niedawno (mowa o 705), nowy GSC10, dołożę wszystkie karty SD z mapami jakie mam (w sumie na czterech kartach cztery mapy)...chyba uda się nie dołożyć :)

Z roznych powodow mam RS800CX Rs300z G1 i RCX z G5.
Jesli chcesz cos naprawde extra to oferta Polara jest tak skonstruowana ze musisz kupic RS800 (lub CS600) bo kazdy slabszy model czegos tam nie ma.
Uzywam na codzien RCX 5 bo nie tylko pedaluje ale i biegam.
Co sie bede rozpisywal. Absolutna rewelacja.
Szczegolnie trener ze strony www.polarpersonaltrainer.pl :-)
Jesli interesuja Cie jakies szczegoly wal na priv.

#588 wketjow

wketjow
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądWarszawa /Lodz

Napisano 15 styczeń 2012 - 08:31

Jesli chodzi o urzadzenia z wyższej półki polecam SIGME ROX 9.0 lub najnowszy ROX 9.1_
działa bezprzewdowo i co najważniejsze ma wszystko co potrzeba...od 2 sezonów "używam" 9.0.

pracuje bez awaryjnie w kazdych warunkach

#589 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 15 styczeń 2012 - 11:14

Jesli chodzi o urzadzenia z wyższej półki polecam SIGME ROX 9.0 lub najnowszy ROX 9.1_

Jeżeli chodzi o liczniki z górnej półki (w przedziale cenowym Sigmy Rox ) to wg mnie nic nie pobije Garmina EDGE 500. Jeźeli porównać go z Sigmą Rox 9,0 to ma on pozycję GPS, dzięki któremu możesz potem prześledzić trasę na mapie w komputerze.

#590 michalslania

michalslania
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Skądgliwice

Napisano 30 styczeń 2012 - 16:51

Witam. Czy kadencja jest czymś niezbędnym do jazdy szosowej rekreacyjnej, czy raczej mi się to kompletnie nie przyda? często się to słowo przewija w tym temacie, a jestem jeszcze zielony trochę z tym wszystkim co tu się dzieje, będę wdzięczny za konstruktywną odpowiedź 8-)

#591 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 30 styczeń 2012 - 17:41

Kadencja sama w sobie jest niezbędna do jazdy szosowej rekreacyjnej, w zasadzie to do każdej jazdy rowerem :lol: . Co do pomiaru kadencji w liczniku, jeżeli nie trenujesz naprawdę poważnie i nie masz dokładnych założeń dotyczących treningu to będzie to raczej zbędny, rzadko używany gadżet. Nie jest też wielkim problemem raz na jakiś czas policzyć obroty korbą przez 15 sekund i pomnożyć to x4. Otrzymamy wtedy kadencję z jaką pedałujemy. Przy normalnej jeździe staraj się jeździć z kadencją powyżej 90, dobrze to wpływa na stawy i układ krwionośny i oddechowy. Powoduje to także mniejsze zmęczenie mięśni.

#592 michalslania

michalslania
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Skądgliwice

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:58

dzięki za konstruktywną odpowiedź :mrgreen:

#593 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:49

Są nawet liczniki kadencji w necie gdzie można ją obliczyć na podstawie danego przełożenia i danej prędkości :mrgreen:

Używał ktoś może Sigma Baseline 1200..ta nowsza wersja?? Zaciekawił mnie ten licznik ze względu na funkcje i cenę ale nie miałem go nigdy w ręce i wydaje mi się delikatniejszy od wersji topline. Jak ktoś go obadał to będe wdzięczny za opinię. Chodzi o wersję przewodową.

#594 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 31 styczeń 2012 - 17:42

Przy normalnej jeździe staraj się jeździć z kadencją powyżej 90, dobrze to wpływa na stawy i układ krwionośny i oddechowy. Powoduje to także mniejsze zmęczenie mięśni.

Właśnie po to jest licznik z kadencją!!!! I wcale nie jest to zbędny gadżet.

#595 przemek

przemek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 06 luty 2012 - 07:28

Witam!
zaciekawił mnie licznik z decathlonu, a konkretnie ten:

http://www.decathlon...t-14-172059256/

niestety nie ma zdjęcia, ale poniżej link do filmu pokazującego trzy liczniki z tej serii, mnie interesuje ten ostatni z kadencją i pulsem /count 14+/



I teraz moje pytanie. Czy ktoś zna ten licznik, wie jak działa i jakie konfigurację ekranu są możliwe do wyświetlania?
Będę wdzięczny za pomoc bo w tej cenie licznik z kadencją wydaje sie atrakcyjna ofertą.

#596 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 luty 2012 - 10:02

Witam!
zaciekawił mnie licznik z decathlonu, a konkretnie ten:

http://www.decathlon...t-14-172059256/

niestety nie ma zdjęcia, ale poniżej link do filmu pokazującego trzy liczniki z tej serii, mnie interesuje ten ostatni z kadencją i pulsem /count 14+/



I teraz moje pytanie. Czy ktoś zna ten licznik, wie jak działa i jakie konfigurację ekranu są możliwe do wyświetlania?
Będę wdzięczny za pomoc bo w tej cenie licznik z kadencją wydaje sie atrakcyjna ofertą.



Ten licznik przypomina mi konstrukcje ktora mial Mavic Wintech ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#597 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 07 luty 2012 - 13:19

Będę wdzięczny za pomoc bo w tej cenie licznik z kadencją wydaje sie atrakcyjna ofertą.

nie powiedziałbym, 239zł ?
2-3 miesiące temu kupiłem Sigmę 1609 STS + CAD za 189zł, przesyłka gratis, z Centrum Rowerowego,
to jest 50zł różnicy, a liczniki Sigma ma 90% ludzi więc są one dość sprawdzone i w necie jest milion opinii

chyba, że zależy Ci na wyglądzie a' la Garmin edge or sth like this... ; )

#598 przemek

przemek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądKędzierzyn-Koźle

Napisano 08 luty 2012 - 07:55

I tak chyba się skończy na tej Sigmie 1609 STS + CAD :) o której oczywiście myslałem wcześniej.
Ten licznik z Decathlonu zaciekawił mnie poniewaz chciałem kupic coś "innego".
No ale jeżeli nikt z forum nie zna tego licznika, jego mozliwości konfiguracji ekranu, to nie lubię kupowac kota w worku.

#599 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 luty 2012 - 12:08

Ja mam mały dylemat. Zastanawiam się co wybrać ,czy licznik +cad i osobno pulsaka ,czy licznik+cad z wbudowanym pulsakiem. Najlepiej jakbybył to licznik bezprzewodowy bo nie chcę mieć masy kabli od kadencji przez całą ramę. Brałem taką opcję właśnie sigme 1609 sts + cad i pulsaka pc15 ,albo sigme 1909 i tam mamy wszystko. Trochę odstrasza mnie jakość w 1909 bo obudowa jest ze słabych materiałów. Odpada to srebrne cuś. ;-)
Najlepszą opcją byłby zakup poalra cs200 ,ale trochę drogo bo 480zł ,a tamte po 350.
Jaki jeszcze jest godny uwagi licznik z kadencją bez pulsaka ?

#600 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 08 luty 2012 - 13:18

ja polecam zestawienie licznik +cad i oddzielnie pluszak bo w licznikach nie masz stref pulsu (2206) przez co go sprzedałem strefy masz wCiclosport CM 4.2 HR ale nadal bez sygnału dźwiękowego i kabelki i łapie zakłócenia jak leży koło kompa (potrafi sam jechać 199km/h:)



Dodaj odpowiedź