Skocz do zawartości


Jaki licznik kupić ?


1330 odpowiedzi w tym temacie

#1101 Jastrzi

Jastrzi
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 20:40

@system, podrzucić linka skąd będziesz brał

Wysłane za pomocą tapatalk



#1102 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 23 listopad 2015 - 11:41

Miał ktoś styczność z licznikiem BEST V19 - jest w mediaexpert z 43 zł - interesują mnie dwie rzeczy - jak wygląda podświetlenie i czy można wpisać obwód koła w mm ?
http://www.mediaexpe...y-v19,id-325801
Licznik jest w podobnej cenie co chińczyk opisany wyżej, ale tutaj mam gwarancję.

 



#1103 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 07 grudzień 2015 - 10:59

Mam ten licznik - BEST V19.

Licznik bezprzewodowy

Wykonanie niezłe, przyciski chodzą z wyczuwalnym klikiem.

Licznik jest wodoszczelny, a pod baterią jest gumowy oring.

Posiada podświetlenie.

Z ciekawszych funkcji mamy:

- termometr (pokazuje dokładną temperaturę)

- prędkość max

- stoper

- odliczanie w górę lub w dół

- podaje oprócz całkowitego dystansu, całkowity czas wszystkich treningów 

- autoscan

- porównanie prędkości aktualnej ze średnią

- i na koniec ciekawostka - Pamieć z ostatnich 7 dni - licznik podaje wówczas z danego dnia, średnią prędkość, dystans, czas i prędkość max.  :)

 

 

Dużą zaletą jest to że mamy 4 pola wyświetlane na jednym ekranie:

https://www.dropbox....101902.jpg?dl=0

 


#1104 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 15 kwiecień 2016 - 04:32

Podstawowe funkcje za niską cenę: https://www.wish.com...58a391094fa7443



#1105 tomtom

tomtom
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 maj 2016 - 23:00

 

Mam ten licznik - BEST V19.

Licznik bezprzewodowy

Wykonanie niezłe, przyciski chodzą z wyczuwalnym klikiem.

Licznik jest wodoszczelny, a pod baterią jest gumowy oring.

Posiada podświetlenie.

Z ciekawszych funkcji mamy:

- termometr (pokazuje dokładną temperaturę)

- prędkość max

- stoper

- odliczanie w górę lub w dół

- podaje oprócz całkowitego dystansu, całkowity czas wszystkich treningów 

- autoscan

- porównanie prędkości aktualnej ze średnią

- i na koniec ciekawostka - Pamieć z ostatnich 7 dni - licznik podaje wówczas z danego dnia, średnią prędkość, dystans, czas i prędkość max.  :)

 

 

Dużą zaletą jest to że mamy 4 pola wyświetlane na jednym ekranie:

https://www.dropbox....101902.jpg?dl=0

 

Jak się użytkuje dalej? 



#1106 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 28 maj 2016 - 21:10

Nie użytkowałem, bo zauważyłem, że coś w środku się rusza i będzie halasowac podczas jazdy i oddałem, kupiłem Crivita z Lidla i jest ok.
Co ciekawe znalazłem w sieci, że komuś też ten licznik "halasował".

#1107 MariuszOPO

MariuszOPO
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:21

Witam bardziej doświadczonych, bo Waszego doświadczenia potrzebuję ;)

 

Czytam i czytam i mam wrażenie, że wiem coraz mniej... Myślałem, że mam upatrzony licznik/komputer Sigma ROX 6.0.

Obecnie zastanawiam się nad poszukaniem na e-bayu i ściągnieciem czegoś droższego z modułem GPS, tak do sumy 600 zł (o ile to możliwe?).

Po Waszych wcześniejszych wpisach, zainteresowały mnie na przykład: V650 GPS POLAR; Edge 500; VDO MC 2.0; VDO M6 WL.

 

Co potrzebuję poza standardowymi funkcjami jak w każdym liczniku:

1) w miarę dokładny pomiar wysokości/spadków (czy jest jakaś inna opcja poza badaniem spadków/wzrostów ciśnienia? czy poprzez odwołanie się do map GPS można uzyskać większą dokładność?)

2) kadencję

3) pomiar tętna

4) transfer do kompa, tak, żebym mógł sobie zrobić po jeździe np. profil trasy - żebym mógł porównać kadencje, prędkość itp. na danym przewyższeniu (tak, jak ma to sigma rox 10.0); byłoby super, gdybym mógł sobie trasę zaplanować, tylko co z tym niedkoładnym GPSem, o którym czytałem przy recenzjach Roxa 10.0...

5) pamięć ustawień dla 2 rowerów (będę korzystał na szosówce i mtb)

 

Co polecacie? Czy jest możliwość kupna tego wszystkiego w zestawie za cenę do 600 zł za nowy licznik?

Pomożecie?

 

PS Chyba, że ktoś chce się pozbyć jakiejś nówki, prawie nieśmiganej, która spełnia moje wymagania? ;)



#1108 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 13:09

MariuszOPO, założone wymagania spełnia edge 500 - szukanie starej używki. Nowy odpowiednik (520) poza budżetem, tak samo jak V650

Za ok. 700 byłby komplet z czujnikami na ANT+ nowego Brytona 330, aczkolwiek jest to nowość i nie wiem jak w rzeczywistości się sprawuje, bo na papierze wygląda super https://www.bike24.com/p2181502.html



#1109 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2016 - 13:49

Dzisiaj zamówiłem bryton 310 bundle za 580 z przesyłka w polskim sklepie - addnature.pl. Ma chyba wszystko co wymieniles.

Wysłane z z1c



#1110 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 22:20

Strasznie narzekają na Brytona:

https://www.facebook.com/brytonsport/



#1111 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2016 - 07:47

Prawda - widac, ze w ostatnich tygodniach zaczal sie robic syf przez stara/kiepskodzialajaca/niedzialajaca strone I sa problemy z analiza odczytow licznika / updatem do stravy itp.

Niby mam 100 dni na zwrot, ale nie po to sie kupuje.

Ciekawe czy ostatecznie firma zniknie, skoro przy niezlej popularnosci przez cena/jakosc I wypuszczeniu nowych urzadzen nagle zaczyna sie walic jak jakas piramida finansowa



#1112 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 12:37

Nie lepiej było dołożyć do sprawdzonego Polara V650, skoro Garmin poza zasięgiem finansowym? Sam się zastanawiałem na nowym licznikiem i Bryton przykuł moją uwagę. Chętnie dla samych testów bym go kupił, ale po opiniach na facebooku sobie podarowałem. 



#1113 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 13:56

Ja chciałem kupić tego 330 dla żony, ale z braku czasu na dostępność wziąłem polara m450 - taniej niż v650 (i tak ponad budżet) ale nie ma prowadzenia po śladzie.



#1114 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:31

Witam. poszukuję porady w sprawie liczniki.

Wymagania to.

1 Bezprzewodowy
2:Podstawowe funkcje, nie musi miec pulsu,kadencji. Gps i inne bajery nie porządane

3: Baterie minimum rok(chodzi mi o zwykły licznik).
4: Fajny wygląd, kolor czarny,żółty zielony lub fluo.

5 Najlepiej jakiś fajny brand.
6 Wysoka jakość niezawodny nie gubiący sygnału, czujnik prędkości będzie na tylnym kole.



#1115 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 16 październik 2016 - 08:53

Czas na zakup licznika. 

Póki co stawiam na ROX 6.0 CAD. Może ktoś używa i podzieli się jakąś opinią?

 

Mierzenie wysokości/przewyższeń wolę w wersji barometrycznej niż GPS, więc szukam czegoś na wzór ROX 6.

 

Nie orientuje się dobrze w licznikach, ale może ktoś ma jakąś inną propozycje podobnego licznika, z podobnymi funkcjami ale innej firmy i w podobnej cenie, ok. 400zł. Może coś Polara? Garmina?

 

P.S.

Chociaż możliwość założenia ROX 6.0 na rękę to duży plus, bo dużo biegam i dużo chodzę po górach, więc duży plus.



#1116 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 16 październik 2016 - 12:57

^Mam ten licznik od około 1,5 roku. Jak na razie bez zastrzeżeń, nigdy nie zdarzyło się żebym stracił jakieś dane z treningu z powodu awarii czy coś takiego. Czujniki łączą się bardzo szybko, pomiar tętna nie świruje, generalnie jest bardzo solidnie i nie ma powodów, aby narzekać. Raz mi zleciał podczas jazdy bo go trąciłem ale nie stwierdziłem żeby coś się zepsuło więc wykonanie też na plus.  



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#1117 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 16 październik 2016 - 22:27

Nie orientuje się dobrze w licznikach, ale może ktoś ma jakąś inną propozycje podobnego licznika, z podobnymi funkcjami ale innej firmy i w podobnej cenie, ok. 400zł. Może coś Polara? Garmina?

 

P.S.

Chociaż możliwość założenia ROX 6.0 na rękę to duży plus, bo dużo biegam i dużo chodzę po górach, więc duży plus.

 

Z własnych doświadczeń to nie warto powyżej ~200zł iść w stronę licznika, który nie rejestruje danych treningowych. Tutaj szybko pojawia się chęć zapisu pozycji gps oraz przyszłościowo łączność z sensorami BT/ANT+. W zasadzie temat od roku niezmienny - ze sprawdzonych Polar m450 goły ~500zł pod czujniki na BT. 

Mio 105HC podobnie choć więcej narzekań. Bryton ma dobrą ofertę, ale poleciała fala narzekań i brak dobrego wsparcia (sam byłem bliski zakupu z Tajwanu, ale wybrałem łatwość zakupu i gwarancję). Garmin zaczyna się od 810 lub 520 - edge 25 trochę za bardzo okrojony mimo wszystko.

Sigma Rox 7.0 wygląda spoko, ale bez łączności z sensorami żadnymi, więc tylko turystycznie gps bez kadencji czy HR - trochę to przekreśla sprzęt, a cena ~450 w środę na CR.

VDO z wszystkimi opcjami M6 wychodzi już w cenie Polara więc trochę mało rozsądne podejście.

Wniosek: tanio sts 16.12 cad+hr + strava w telefonie, a potem głęboka woda ~1000 i można wybierać w garminach. 



#1118 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 17 październik 2016 - 17:06

^Mam ten licznik od około 1,5 roku. Jak na razie bez zastrzeżeń, nigdy nie zdarzyło się żebym stracił jakieś dane z treningu z powodu awarii czy coś takiego. Czujniki łączą się bardzo szybko, pomiar tętna nie świruje, generalnie jest bardzo solidnie i nie ma powodów, aby narzekać. Raz mi zleciał podczas jazdy bo go trąciłem ale nie stwierdziłem żeby coś się zepsuło więc wykonanie też na plus.  

 

A jak z łapaniem przewyższeń? Widzisz jakieś drastyczne różnice? Czy raczej utrzymuje się w granicach powiedzmy +/-10m?
Łączność czujników to bardzo indywidualna sprawa, co rower to inaczej trzeba je ustawiać, ale ogólnie trochę poszperałem i nie narzekają.

 

A biegałeś bądź robiłeś jakieś wędrówki z tym licznikiem na nadgarstku? Może jakaś wyprawa w góry?

 

 

Z własnych doświadczeń to nie warto powyżej ~200zł iść w stronę licznika, który nie rejestruje danych treningowych. Tutaj szybko pojawia się chęć zapisu pozycji gps oraz przyszłościowo łączność z sensorami BT/ANT+. W zasadzie temat od roku niezmienny - ze sprawdzonych Polar m450 goły ~500zł pod czujniki na BT. 

Mio 105HC podobnie choć więcej narzekań. Bryton ma dobrą ofertę, ale poleciała fala narzekań i brak dobrego wsparcia (sam byłem bliski zakupu z Tajwanu, ale wybrałem łatwość zakupu i gwarancję). Garmin zaczyna się od 810 lub 520 - edge 25 trochę za bardzo okrojony mimo wszystko.

Sigma Rox 7.0 wygląda spoko, ale bez łączności z sensorami żadnymi, więc tylko turystycznie gps bez kadencji czy HR - trochę to przekreśla sprzęt, a cena ~450 w środę na CR.

VDO z wszystkimi opcjami M6 wychodzi już w cenie Polara więc trochę mało rozsądne podejście.

Wniosek: tanio sts 16.12 cad+hr + strava w telefonie, a potem głęboka woda ~1000 i można wybierać w garminach. 

ROX 6.0 CAD rejestruje dane, które są dostępne na liczniku. W formie LOG bodajże. Trzeba tylko dokupić oprogramowanie i podstawkę dokującą. Zestaw koło 100zł. 

 

Ale powiem szczerze. Nie mam czasu żeby zgrywać dane na komputer. Nie wiem, póki co nie czuję tego. Jeżdżenie sprawia mi satysfakcję, i generalnie na tyle co już km zrobiłem wiem kiedy noga idzie, a kiedy nie. Nie widzę sensu patrzeć na wykresy. Gołe dane z przejażdżki wystarczą mi do tego aby stwierdzić czy coś z formą/treningiem jest nie tak. Może pomiar mocy ma jakiś sens, ale prześwietlanie wykresów to nie dla mnie, więc powiem szczerze dla mnie ta opcja jest zbędna i nie szukam jej w liczniku.

 

Co do GPS. Miałem właśnie takową wersję, odsprzedałem dość szybko. O ile opcja nawigacji wgranej trasy całkiem fajna i przydatna. O tyle wg mnie GPS względem barometrycznego systemu potrafi walnąć spore babole. 

 

Póki co wersje GPS odpadają, może przy następnej okazji do nich powrócę. A wszystkie podane opcje są po prostu za drogie. Większość czasu jeżdżę w stałym rejonie więc drogi znam. Praca nie pozwala na swobodne wycieczki, choć czasem się zdarzą. 

No i wyjazdy w góry, ale tam większość tras znam, więc też GPS niewiele mi oferuje.

 

Co do wersji Polara, ktoś ma jakieś opinie na temat trwałości, jakości i serwisu Polara?

Do tej pory miałem Sigmę, serwis bardzo chwalę. Niemiecka jakość, po prostu.

Miałem Garmina GPS. Ciężko coś wiecej powiedzieć. A jak wyglądają Polary w szukanej przeze mnie opcji?



#1119 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 17 październik 2016 - 17:12

^Co do pomiaru wysokości to jest bardzo powtarzalny, dużo bardziej od pomiaru GPS z telefonu komórkowego (strava).

Niestety nie miałem okazji z nim biegać, podstawkę do biegania założyłem ze dwa razy z ciekawości i stwierdziłem, że działa, ale nic więcej nie potrafię powiedzieć. 

 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#1120 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 17 październik 2016 - 17:22

Dzięki za opinię.

Miałem przez niecały miesiąc licznik od kolegi, akurat nie Sigmy, i też bardzo mi się podobał pomiar wysokości. Na trasach które znam, zwłaszcza na jednej trasie, którą liczyłem w dokładnej mapie 'papierowej', różnica w pomiarze wysokości przez GPS to średnio +/-50-100m. i to czasem tego samego dnia.

A barometryczny mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Dobrze skalibrowany jest pieruńsko powtarzalny. Ciśnienie danego dnia jest różne, ale nie widzę tutaj dużego wpływu na działanie. Jestem pozytywnie zaskoczony.

 

Tak przeglądam oferty, ale ciężko mi coś znaleźć lepszego niż ROX na tę chwilę.

 

Patrzyłem VDO i Cateye, ale cenowo blado wyglądają. Był podobny VDO za 300zł, ale jeszcze pulsometr i kadencję trzeba dokupić. Więc strzelam, że pewnie z min 450zł. ROX mogę dostać przy dobrych zakupach za 350 góra 380zł. 





Dodaj odpowiedź