Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosowcy, Okolice Łącka


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 14 czerwiec 2014 - 21:08

Witam, mam małe pytanko. Są tu może jacyś koledzy śmigający z okolic Zabrzeży, Tylmanowej, ew. Łącka ?
Wiem że w tychże okolicach jest pełno podjazdów mało znanych, ukrytych gdzieś między lasami. A mogą być świetne. A może ktoś śmiga po tych okolicach i zna tam własnie jakieś 'perełki' :) 



#2 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 15 czerwiec 2014 - 11:32

Moderator mógłby przenieść temat do odpowiedniego działu ?  :roll:  8-)



#3 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwiec 2014 - 14:19

Ja nie z tych okolic, ale osobiście znalazłem już parę fajnych wspinaczek w taki sposób: 

-daję sobie mapę na 'teren' i przybliżam tak żeby było widać boczne dróżki

-biorę pegmana i sprawdzam czy są jakieś na niebiesko (zazwyczaj nie są ale warto sprawdzić ;) )

-jak nie ma to stawiam go na skrzyżowaniu takiej intrygującej dróżki z główną i patrzę czy ta dróżka jest asfaltowa - wiadomo że jak nawet na początku jest to asfalt może się zaraz skończyć, ale innej opcji nie ma

-zaznaczam opcję 'zdjęcia' i sprawdzam fotki wzdłuż tej drogi - jak na którymś widać drogę to mogę zobaczyć czy jest tam asfalcik i czy warto to sprawdzać

No i w ten sposób znalazłem w tej okolicy co podałeś np.:

https://maps.google....=1,0&sz=15&z=15

Tutaj było nawet zdjęcie pt. 'koniec asfaltu' :)

albo ta dróżka jest warta sprawdzenia: https://www.google.p...45h,87.2t/data=!3m4!1e1!3m2!1sEpSn7Xfe5w_j_6qs-_r3Bg!2e0 - jeśli tu jest asfalt do samego końca to to jest istna rzeźnia! :D

 


  • kubens lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#4 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 16 czerwiec 2014 - 06:55

jestem z Nowego Sacza ale Łącko mam w zasięgu 45min jazdy rowerem wiec pytaj:)co nieco tam jezdze



#5 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 16 czerwiec 2014 - 08:23

Dane pytanie zadałem już w 1 poście, a kolega Greek już ' udzielił odpowiedzi'. Coś mniej więcej o takie dróżki właśnie mi chodzi, podjazdy. Wiem że jest tam ich pełno, szczególnie w okolicy Zabrzeży i Tylmanowej.  Masz może jakieś  konkretne które zjechales, ktore mozna polecic ? :)



#6 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 16 czerwiec 2014 - 09:21

najlepszy jest podjazd na przelecz Ostra.W Zabrzezy jedzie sie na Mszane i skreca w Kamienicy na Limanowa.DLugi i w miare niestromy podjazd.Drugi ciekawy jest tez od Zabrzezy na Mszane tylko jedziemy dalej przez Kamienice az do skretu w lewo na Zasadne (jest taki drwniany szalasik przy skrecie) i tam przez wies az do stromego podjazdu na przelecz WIerch-Młynne i pozniej zjezdza sie do Ochotnicy dolnej.To sa przyklady drog ktore nie koncza sie jakims szutrem tylko robi sie fajne pętle


  • kubens lubi to

#7 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 16 czerwiec 2014 - 11:49

o tym podjeździe mówisz ? :)
http://www.strava.com/segments/2495825



#8 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 18 czerwiec 2014 - 11:26

tak,tylko ten segment wlasnie konczy sie przy podjezdzie ale jadac dalej przez mostek w lewo dopiero zaczyna sie scianka:)



#9 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 17 lipiec 2014 - 18:04

 i tam przez wies az do stromego podjazdu na przelecz WIerch-Młynne i pozniej zjezdza sie do Ochotnicy dolnej.To sa przyklady drog ktore nie koncza sie jakims szutrem tylko robi sie fajne pętle

Czyli jest asfalt na całym tym odcinku? 


zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#10 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 październik 2014 - 20:50

Gdybym mieszkał w lasku to codziennie chyba podjezdzalbym ostrą. Znakomity podjazd



Dodaj odpowiedź