Skocz do zawartości


Zakup spodenek- pytanie


45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 12:37

Poradźcie mi co zrobić; mam zamiar kupić sobie spodenki kolarskie bo stare są już za małe.
Na allegro

http://www.allegro.p...firma_endi.html

znalazłem takie jedne dosyć ładne, tanie i według wystawiającego "dobre i w ogóle" ale wiadomo, że ci zawsze będą wychwalać swój towar. I oto takie pytanie: mój obwód pasa 82 cm. Według tabeli rozmiarów powinienem kupić M ale wydaje mi się, że zostanie mi wtedy za mały zapas centymetrów obwodu pasa. Czy nie lepiej było by wziąć L? Czy jak jednak wezmę M po roku lub dwóch nie będą za małe w pasie (te co miałem do tej pory dosyć dobrze się rozciągały) i za krótkie (mam 180 cm)?
Co o tym myślicie? Pozdro!

#2 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 13:09

Po pierwsze to ja odradzalbym Ci tego spodenki z allegro z jednego powodu - nie maja szelek. Jazda z nimi jest duzo przyjemniejsza, przekonasz sie jak sprobujesz ;). Jesli chodzi o rozmiar to wez M. Ja mam podobne rozmiary jak Ty i tez wzialem swego czasu L i teraz troche zaluje. Spodenki zawsze sie nieco naciagaja, a ja doszedlem do wniosku ze wole miec zbyt ciasne niz zbyt luzne. Najlepiej oczywiscie, zeby byly idealne, dlatego nastepnym razem wezme M. Moim zdaniem na czym jak na czym, ale na spodenkach to nie ma co oszczedzac, bo skutki tego odczuje sie dosyc szybko (in minus oczywiscie). Za kwote ok 100-120 mozna juz dostac markowe spodenki ze swietnej jakosci wkladka, ktora nie spierze sie po kilku praniach.

#3 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 13:29

Dzięki za radę, w sumie nigdy nie miałem okazji jeździć w spodenkach z szelkami więc faktycznie nie wiem co tracę, w takim razie muszę takowych spróbować, natomiast co do rozmiaru też myślałem na M-ką (obwód pasa) ale zastanawiałem się jak to wyjdzie z długością nogawek, żeby nie okazało się, że będą zbyt krótkie. Jeszcze się zastanowię i rozejrzę, dzięki. Pozdro!

P.S. A co takiego dają te szelki? Lepiej trzymają spodenki? Przecież nawet bez nich spodenki nie spadną bo są obcisłe. W jakim celu są one robione? Pozdro!

#4 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 17:29

Wbrew pozorom spodenki bez szelek z czasem sie naciagaja i nie trzymaja juz tak mocno jak na poczatku. Modele z szelkami (zwlaszcza te z wyzszej polki) maja je wykonane rowniez z tkanin oddychajacych co dodatkowo sprzyja odprowadzaniu potu. Poza tym tyl spodenek z szelkami jest duzo bardziej rozbudowany, co wg mnie uniemozliwia "przewianie" spoconych plecow.

#5 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 19 czerwiec 2007 - 20:33

Ja polecam:

http://www.bcmnowate...0c2fa055e3b484b

I popieram sparwę szelek - bez nich nie ma sensu kupować spodenek kolarskich. Ciuchy z formy BCM mam ze 4 lata i wyglądają nadal jak nowe dlatego polecam!

#6 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:26

polecam polskie ciuchy z
bcmnowatex.com.pl
danielo.pl
Proszę nie traktować tego jako reklamy. Sam używam i jestem bardzo zadowolony. Spodenki tylko z szelkami.

#7 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2007 - 07:35

Dzięki za propozycje, na pewno wezmę je pod uwagę. Chyba domyślam się już po co są szelki; czy mają one służyć jako dodatkowa izolacja termiczna nerek? Pozdro!

#8 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 20 czerwiec 2007 - 09:36

W ograniczonym zakresie tak. Szelki powodują to , że spodenki się nie zsuwają. Polecam używanie potówek bo te przeważnie dodatkowo zakrywają okolice nerek (idą pod spód szelek i wchodzą lekko w spodenki).

#9 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 20 czerwiec 2007 - 22:31

Qba, akurat mam długie spodnie z tej firmy. jakość materiału i szycia oraz wkładki jest OK ale.... ich wykrój jest jakby za krótki z tyłu, i jak sie schylisz będziesz miał uczucie jakbyś miał gołą d...
Kupiłem szelki ale to nie to samo co gacie z szelkami "firmowymi".
Tylko spodenki z szelkami

#10 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2007 - 22:45

jestem takiego samego zdania tylko na szelkach i firmowe. Moje pierwsze to kupiłem za 160zł firmy Nalini z fkładką ze skórki ekstra komfort nie żałuje zakupu. I mam w pasie 90cm a rozmiar 5 leżą idealnie pozdrawiam 8-)

#11 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2007 - 13:25

Tak więc idąc za radą Dadiego i Łukasza na bcmnowatex znalazłem najładniejsze dla mnie (once) i już je zamówiłem. Jak trochę pośmigam to jeszcze coś napiszę. Dzięki pozdro!

#12 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 17 lipiec 2007 - 08:03

W ograniczonym zakresie tak. Szelki powodują to , że spodenki się nie zsuwają. Polecam używanie potówek bo te przeważnie dodatkowo zakrywają okolice nerek (idą pod spód szelek i wchodzą lekko w spodenki).

O jakie potówki ci chodzi?

#13 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 17 lipiec 2007 - 09:19

O potówkach było trochę pisane http://www.forumszos...opic.php?p=4173

#14 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2007 - 21:53

Po długiej prawie trzytygodniowej przerwie wsiadłem dziś na rower, oczywiście w nowych spodenkach. Muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony wygodą i komfortem spodenek z szelkami firmy bcm nowatex. Nie żałuję wydanych pieniędzy choć nie były najmniejsze i polecam każdemu kto ma podobne dylematy. Dzięki za radę Dadi i Łukasz. Pozdro!

#15 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 22:16

Ja wczoraj w ramach zakupów wyposażenia dodatkowego... no dobra, dodatkowego jako dodatkowego właściwie niezbędnego kupiłem szpodenki z szelkami PLUSa. Tanie, więc nie wiem jak się sprawią ale wyszedłem z założenia że po pierwsze - stac mnie w tej chwili na coś z wyższej półki, więc najwyżej druga para będzie awaryjnie a po drugie na początek wolę kupic coś tańszego, przetestowac i nieco później zabrac się za lepszy model.

Na razie wszystkiego przejechałem jakieś 4 godziny więc ciężko mi się wypowiadac, nie mam pojęcia jak będzie przy długich trasach ale... na razie wygodne.

#16 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 06 sierpień 2007 - 12:53

ja za to jestem zwolennikiem spodenek BEZ szelek!! wg mnie szelki obnizaja komfort jazdy i utrudniaja przeplyw powietrza glownie na plecach co w cieple dni jest conajmniej denerwujace. mam zarowno spodenki z szelkami jak i bez i na lato zdecydowanie wole te drugie, w szelakch nie jezdzilem juz chyba ze 4 miechy.pzdr

#17 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 06 sierpień 2007 - 14:02

O potówkach było trochę pisane http://www.forumszos...opic.php?p=4173

Czyżby chodziło o bieliznę "oddychającą". Mam koszulkę Hanaha kupioną na treningi skałkowe ale jak na razie raz w niej jeździłem. Dzisiaj lub w najbliższym czasie potestuję takie połączenie.

edit
Mam pytanie na które da się odpowiedzieć tylko subiektywnie :)
Znalazłem sobie spodenki które chcę kupić. Wcześniej używałem spodenek bez szelek rozmiar L, teraz wybór padł na spodenki z szelkami Accent Navarra. No i właśnie zastanawiam się nad rozmiarem. L jest dopasowana w nogach ale szelki są jakby luźne natomiat M idealnie przylega do całego ciała aczkolwiek sprawia wrażenie dość obcisłej. Zastanawiam się czy pozostać przy L czy przejść na M. Głównie chodzi jak na dłuższą mętą sprawdzi się taka "obcisłość".
Przy przymierzaniu M nie odczułem jakiegoś dyskomfortu ale nie wiem jak to będzie na dłuższą metę, a spodenki jak dla mnie troszkę kosztuję i nie chcę znów nieudanego zakupu.
Moje dane: wzrost 176cm, biodra ~90cm, obwód uda ~55cm.
Acha w sklepie spodenki przymierzane na gatki, więc podczas jazdy będzię trochę inaczej :)

#18 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2007 - 13:14

Ja wzialbym "M" na Twoim miejscu. Troche loteria, ale wydaje mi sie ze ten rozmiar bedzie odpowiedniejszy

#19 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 07 sierpień 2007 - 17:54

bierz M, szleki nie moga byc luzne :)

#20 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2007 - 18:11

zastanawiam się nad kupnem takiego kompletu albo samych spodenek lub koszulki:
http://www.sklep.bik...roducts_id=1575
http://www.sklep.bik...roducts_id=1577
nie mam pojęcia tylko jaki rozmiar bo jest podane jedynie oznaczenie s.m.l.xl.xxl, musiałbym się spytać o konkretną tabele rozmiarów, ale przypuszczam że wziąłbym L lub ewentualnie M
całość 200pln, można w tej cenie upolować coś ciekawszego?



Dodaj odpowiedź