Skocz do zawartości


Opony raz jeszcze - Michelin Lithon oraz kwestia grubości


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 13:34

Wątków o oponach nigdy za wiele ;) więc odświeżam temat...

Czy ktoś jeździ już (bo to tegoroczna nowość) na Michelinach Lithion?
Moje Kendy Kontenderki powoli kończą żywot i choć dalej jestem z nich bardzo zadowolny
to tak dla zasady (oraz że nigdzie tych Kend teraz nie mogę dostać) chciałbym wypróbować
inne opony, nazwijmy to ze średniej półki tak do 100zł/szt.

Sprawdzałem wagę Lithionów: 230g przy 23mm - wynik przyzwoity.
Wydaje się w dotyku, że gumy jest dość sporo, po bokach taki delikatny, drobny bieżnik.

No i poza tym zastanawiam się czy będąc wagi niemal 'Małyszowej' ;) nie zaryzykować opon 20mm choć niby na nasze drogi nie warto schodzić poniżej 23mm. Z tego co się naczytałem grozi to jedynie pewnym obniżeniem komfortu jazdy?

A, i z nowości pojawiło się jeszcze coś takiego jak Conti Ultra Race bodajże.

Ogólnie wziąłbym Schwalbe Ultermo bo są jednogłośnie chwalone ale cena już ciutkę za wysoka, zwałszcza jak na moje rekreacyjne jeżdżenie.

#2 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 19 czerwiec 2007 - 14:11

tozik - też stoje przed tym jakby nie było ważnym wyborem.
I tak rozważam:
Michelin krylion carbon - b.dobra i sprawdzona
Schwable ultremo - nowość
Continental GRAND PRIX 4000 (technologia jak w ultremo)
Tufo C S33 PRO - szytka na zwykłą obręcz (dość słabe noty na roadbikereview)

P.S teraz mam kendy kontender - przejechały 4kkm i jeszcze są ok

#3 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 14:53

No ale te wszystkie wymienione to raczej górna półka - zwłaszcza cenowo :(

#4 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2007 - 18:32

moim zdaniem propozycja warte rozważenia :mrgreen:

http://www.allegro.p...iclo_sport.html

http://www.allegro.p..._blekitne_.html

http://www.allegro.p...2007okazja.html jeszcze niedawno były na allegro po 109zł

http://www.allegro.p..._race_23mm.html

http://www.allegro.p...nowosc_07_.html

http://www.allegro.p...y_promocja.html

http://www.allegro.p..._2_sztuki_.html

#5 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 19 czerwiec 2007 - 19:47

Ja brałbym Schwalbe Ultremo. Są genialne - nie złapałem na nich kapcia, a przejechałem blisko 2000, są świetne na zakrętach, nawet w mokrych warunkach. Wg. mnie są w jedynym słusznym kolorze, nie to co Michelin... Najlepszy wybór to Ultremo ;-)



Pzdr 8-)

#6 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:20

No ale te wszystkie wymienione to raczej górna półka - zwłaszcza cenowo :(

Wydaje mi się , że warto przeznaczyć większe fundusze na opony Michelin krylion carbon. Wprawdzie to troche ponad 100 zł ale jak wszyscy zapewniają są bardzo trwałe a więc przyjazne dla kieszeni (wydasz wprawdzie więcej ale dłużej posłużą).

sp0097jg poluje na te ultremo ale coś ich nie widać (ciężko dostać).

#7 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 czerwiec 2007 - 22:26

tozik: dobrze koledzy prawia. wydus troche wiecej grosza i kup porzadne laczki.

Dadi: kumpel zamowil daaaawno daaaaaawno temu w unibikeu "6szt", i przyslali mu pare dni temu 6 kompletow opon ;-) czyli 12 sztuk.. hehe.
jakby ktos byl chetny to moze uda sie cos zalatwic ;-)

#8 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 21 czerwiec 2007 - 07:27

Kompromisowo wybrałem CONTI GP 4000.
Zobaczymy.

#9 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2007 - 21:03

Chciałbym odświeżyć temat i ponowić pytanie TOZIKA; czy może się ktoś wypowiedzieć o wytrzymałości, oporze toczenia i przyczepności w deszczu oponki Michelin Lithion? Pozdro!

#10 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 październik 2007 - 07:10

Ja brałbym Schwalbe Ultremo. Są genialne - nie złapałem na nich kapcia, a przejechałem blisko 2000,


ja na CST przejechałem 6000 bez kapcia... a to badziew za 19 PLNów

#11 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 06 październik 2007 - 15:07

a to badziew za 19 PLNów


Coś w tym jest... ja po ok 1000-km przejechanych na Conti GP4000 przy moim rekreacyjnym jeżdżeniu nie widzę większej różnicy w stosunku do Kend Kontender (tańszych dokładnie o połowę) - a na tych drugich zrobiłem ok 5000 km praktycznie bezawaryjnie i... nie wyrzucam ich jeszcze tylko zostawiam na dobicie w jesienno-wiosennym sezonie.

#12 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 06 październik 2007 - 21:15

Ja na Hutchinsonach top kevlar zrobiłem ponad 10 000 km i jeszcze na przedniej jeżdże, a kapcia złapałem może 1 raz :-)

#13 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2010 - 10:44

Witam,
Odgrzeje kotleta i zapytam ponownie bo temat miśków lithion pojawia cie parę razy ale jakoś nikt ni słowem nie napisał o doświadczeniach z tymi gumami. Czy ktos ma jakies opinie nt tych gum. Pytam bo mam okazję kupić zwijane po ok 40zł szt i zastanawiam sie czy jest sens. CZy w tej cenie poszukac czegoś innego.

#14 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 sierpień 2010 - 11:11

Moje CST mają już ponad 25000 i jadą jeszcze, chociaż tył nadaje się na trenażer raczej, jednak w stosunku cena/jakość, polecam bez wachania!

#15 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2010 - 11:36

Cena może i dobra ale 20cst ważą tyle co 28 dynamic na których śmigam obecnie. Tak poza konkursem to 622-20 sa imho trochę zbyt filigranowe na nasze drogi. Miałęm epizod z 18, 19 i 20 ale to było 10 lat temu kiedy drogi były jakby lepsze a i miejsca na omijanie nierównosci było więcej. 23mm to najmniejsza oponka na jaka bym sie decydował. POza tym jakos 6,75bar przy tym rozmiarze słabo wyglada przy moich 95kg. Przy tej szerokości musiałbym stosowac raczej coś co można nabic na 8-9 bar.

#16 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2010 - 11:37

Wrócmy jednak do tematu- czy ktos moze powiedziec cos złego albo dobrego o oponkach michelin lithion?

#17 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2010 - 12:46

Ja uzywam ich od kilaku miesiecy. Opona sredniej klasy. Waga ok ale sa lzejsze, pro race 3 czy gp400 jesli chodzi o przebijalnosc to tez srednia. zuzywa sie tez srednio :P Wg mnie dobra opona aczkolwiek dla bardziej wymagajacych polecił bym cos innego.

Niestety cena dystrybutora 119 zł jest zbyt wysoka jak na tą oponke wg mnie. Ponizej 100 zł wydaje sie juz ciekawym pomysłem

#18 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2010 - 06:25

No to chyba sie skusze na te lithiony - jesli jeszcze będą. MOje vittorie tecno już sie rozlatują ze starosci. Pewnie bedzie spora róznica w wadze bo vittorie były bardzo lekkie.

#19 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 sierpień 2010 - 06:37

Wrócmy jednak do tematu- czy ktos moze powiedziec cos złego albo dobrego o oponkach michelin lithion?

Założyłem je do kół treningowych. Nie oczekiwałem po nich zbyt wiele, ale szczerze pisząc zdziwiłem się jak dobre są te opony. Dobrze trzymają, mają niskie opory toczenia, są komfortowe. Polecam.

#20 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2010 - 06:53

Skoro tak to dziś udezam do sklepu i sie dłużej nie patyczkuję.



Dodaj odpowiedź