Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Widelec?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 smaaally

smaaally
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 11:53

Witam,

Posiadam taki rower:

http://www.rowerymer...wer-merida.html

Kupiłem nowy, zawsze mi w nim coś nie grało. Po około pół roku użytkowania okazało się że widelec jest źle zespawany i krzywy. Nie będę się w to wgłębiał, poprostu potrzebuję go wymienić. Nie mam szans kupienia takiego samego widelca, nie znam się na widelcach w ogóle. Jeżeli moglibyscie udzielić mi jakichkolwiek porad z tym związanych to byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam.

Michał.

 

PS. Widelec tak do 300 zł wchodzi w grę, nie wiem też czym sie róznią te proste o tych zagiętych widelców itd także oświećcie mnie jeżeli możecie w tym temacie :)



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 lipiec 2014 - 12:33

spróbuj reklamować na gwarancji...

pisz  do serwisu meridy, może nawet zagranicznego, daj foty i powinni uznać, jak nie to postrasz że rozpowiesz o tym przypadku w mediach rowerowych, że niebezpieczne itp.



#3 smaaally

smaaally
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 13:23

Witam ponownie,

Niestety, ze skorzystania z gwarancji nici ponieważ w krótkim okresie po zakupieniu roweru trzeba było zrobić jego przegląd, czego nie zrobiłem, a bez czego gwarancji nie uznają. Moglibyście powiedzieć mi jak to jest z tymi wymiarami widelców? Nie wiem np co to znaczy 1-1/8 cala, itp. Pomierzyłem ten znienawidzony widelec i wymiary są następujące: szerokość trzonu mierzona przy koronie widelca - 29,90 mm, szerokość trzonu widelca mierzona u samej góry trzonu - 28,94 mm, długość trzonu widelca mierzona od korony - 22,5 cm. szerokość korony widelca - 50,02 mm, długość widelca - 38 cm. Widelec jest bezgwintowy. Doradźcie mi proszę jak dobrać odpowiedni widelec, ponieważ za nic w świecie nie mam pojęcia jak to się ma do wymiarów widelców dostępnych w internecie, gdzie podane jest np widelec 1'' lub 1-1/8'', czego kompletnie nie jarzę, a przełożenie moich wymiarów na cale jakoś mi nie pomaga. Ciekawe jest też np to, że korona mojego widelczyka, na pierwszy rzut oka nie jest prostopadła do linii trzonu widelca, po prostu "idzie" po skosie.

Pozdrawiam! :)



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 lipiec 2014 - 14:33

Niestety, ze skorzystania z gwarancji nici ponieważ w krótkim okresie po zakupieniu roweru trzeba było zrobić jego przegląd, czego nie zrobiłem, a bez czego gwarancji nie uznają.

Gwarancji nie muszą uznawać. Nawet wygaśnięcie gwarancji nie anuluje Twoich uprawnień z tytułu niezgodności towaru z umową - a krzywo zespawany widelec ewidentnie jest wadą produktu.

Jeżeli nie minęło więcej niż 2 lata od zakupu, a Ty zachowałeś dowolny dowód zakupu (paragon, książka gwarancyjna, dowód przelewu itd.), swobodnie możesz żądać od sprzedawcy (a nie od producenta! Producent dał gwarancję dobrowolnie i mógł ją anulować w razie niespełnienia warunków, a odpowiedzialności sprzedawcy za zgodność towaru z umową nie można ot tak sobie anulować) naprawienia szkody i doprowadzenia roweru do stanu pełnej używalności.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź