Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golenie Nóg I Wpływ Na Osiągane Rezultaty.


80 odpowiedzi w tym temacie

#1 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:21

Jak sprawdzili technicy Speca ogolone nogi mają duży wpływ na osiągane rezultaty.
A czy wy golicie nogi?



Wyszukiwarka nic nie znajduje, ale wątpię aby ten temat już nie był poruszany.


  • Koniunl lubi to

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#2 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:40

moze jeszcze amerykanscy naukowcy?niezla bzdura.Golimy ale chodzi tu o estetyke tylko



#3 EverRestOnTheBike

EverRestOnTheBike
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:41

http://szosa.org/top...olenie#entry785  :-P  A filmik ciekawy, bo obalił mit że golenie nóg nie jest bardziej areo a z takimi opiniami się spotykałem  :-D



#4 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:12

Ja słyszałem tylko o wpływie na gojenie ran, łatwiejsze ściąganie potencjalnych opatrunków i mniej bolesne masaże. Aerodynamika wydawała mi się tylko gadką ludzi, którzy chcieli być jak kolarze zawodowi a nie wiedzieli jak wytłumaczyć fanaberię gładkich nóg przed znajomymi.

 

Odnośnie estetyki - a co ja kurna długonoga modelka? ;)


  • hincza lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#5 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:28

Szczerze mówiąc, wyniki są mocno zaskakujące. Minuta na 40km TT to naprawdę więcej niż można było oczekiwać. Kiedy testowali brodę, wyszły tam jakieś sekundy, a tu nogi dają takie interesujące rezultaty. Trzeba oczywiście zapytać na ile to rzetelne badania, a na ile akcja marketingowa Speca, ale chyba nikt nie spodziewał się aż takiej różnicy, co?



#6 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:38

Moim zdaniem te wyniki są absurdalne. Takie zyski to daje np. dysk z tyłu w porównaniu do koła szprychowego. Ale ogolone nogi ? Moim zdaniem to jakiś błąd w metodyce testowania :)



#7 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:39

Prawda taka że jak nie mamy dostępu do profesjonalnego masażu (a zakładam że w większości tutaj na forum nie korzystamy z takich luksusów) to golenie to tylko i wyłącznie kwestia estetyki. Lepiej wygląda ładnie wytopiona noga kiedy jest ogolona. A co do opatrunków to dobry opatrunek hydrokoloidowy daje radę i niepotrzebne są tu nawet ogolone nogi. 

Jeśli chodzi o aero, nawet jeżeli te badania są miarodajne to niektórym przydałoby się pozbyć się parę kilo sadła i by zyskali kilka razy więcej  ;)

Ja osobiście nie golę, bo jestem tak pedantyczny, że jakbym zaczął to potem goliłbym co drugi dzień, uznając że strasznie zarosłem :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#8 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:48

No tak, czy każdy taki temat musi się kończyć dyskusją na temat personalnych upodobań forowiczów? :) Tylko czekać, aż Specialized wypuści film z porównaniem platform i spd i dopiero się zacznie ha ha.

 

Naprawdę zastanawia mnie metodyka tego badania, bo korzyści aero są istotnie kolosalne - jednorazówka gilette wydaje się być inwestycją kilkaset razy lepszą od nowych kół, nie mówiąc już o ramach aero. Zadziwiające jest też, że o ile mi wiadomo są to po raz pierwszy przeprowadzone badania, wierzyć się nie chce że nikt przedtem tego nie przetestował.

 



#9 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 02 lipiec 2014 - 12:11

Trzeba pamiętać tez o wielkości różnic jakie występowały, ten Pan z filmiku miał 82 sekundy a inny tylko 15 sekund.
Aby ogólne wyniki były bardziej miarodajne należały by pomiary przeprowadzić na większej grupie osób.
Jedyny fakt który nie ulega wątpliwością to fakt, że różnica po prostu jest.


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#10 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 02 lipiec 2014 - 13:15

Papier oraz internet przyjmie wszystko :-?   pozdr



#11 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 lipiec 2014 - 13:41

jeden znajomy ma ustawiony wentylator w pokoju na podłodze. Jak przechodziłem z owłosionymi nogami to było czuć zawirowania powietrza, ruch włosków. Znowu z wydepilowanymi nogami przy takiej samej prędkości wentylatora nie było czuć zupełnie nic. Możecie sobie zrobić taki test nawet z suszarką do włosów. Zobaczycie efekt, ale głównie wygląd wydepilowanej nogi jest dużo lepszy niż zarośniętej.



#12 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 02 lipiec 2014 - 14:32

Trzeba pamiętać tez o wielkości różnic jakie występowały, ten Pan z filmiku miał 82 sekundy a inny tylko 15 sekund.
 

Przesłyszałeś się - powiedział fifty nie fifteen



#13 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:07

Skoro strój czasowy jest lepszy od zwykłego, to wiadomo że ogolone nogi będą lepsze od nieogolonych. Powierzchnia nóg jest dosyć duża.

Nie ogoliłem nóg w tym roku i jakoś tak ciężko mi się jeździ, teraz wiem czemu ;)

 

Marketingu speca bym się w tym  nie dopatrywał, chyba że sprzedają maszynki do golenia. Jak ktoś nie jeździ indywidualnie na czas to te wyniki mu na nic. Na treningu albo w grupie można sobie takie rzeczy darować.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#14 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:17

ale głównie wygląd wydepilowanej nogi jest dużo lepszy niż zarośniętej.

 

Tak gładziutko, aksamitnie i kobieco. Do kompletu można sobie jeszcze wydepilować waginę.

W celach zdrowotnych OK, aerodynamicznych jak widać po filmiku też może być OK. Ale podnoszenie kwestii estetycznych u facetów zaczyna mnie przerażać i czekam tylko na porady na forum  jaki podkład z filtrem do wrażliwej skóry na treningi powyżej 2h w słońcu wybrać aby czerwonej twarzy nie było widać.


  • bans lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#15 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:24

Kekacz

 

Polecam kosmetyki Qoleum  8-)  bardzo przyjemne olejki i żele :-D mam i używam 8-)

 

.... i czekam tylko na porady na forum  jaki podkład z filtrem do wrażliwej skóry na treningi powyżej 2h w słońcu wybrać aby czerwonej twarzy nie było widać.

 

 

ps. żeby nie było, w Pro Tourze również są one używane, więc czuję się usprawiedliwiony :-D (np. OFQS)


  • Koniunl lubi to

#16 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:25

@Greek - to nie takie czasochłonne jak się wydaje. Ja co drugi, trzeci dzień podczas prysznica przejeżdżam maszynką i gotowe w 5-6 minut. Szybciej mi idzie golenie nóg niż zarostu na twarzy, i szczerze jest to łatwiejsze jak dla mnie. 

@Kekacz - nie przesadzaj i nie wyjeżdżaj mi tu z jakimiś staroświeckimi przekonaniami, ja też uważam, że kolarzowi wypada mieć ogolone nogi bo to naprawdę wygląda znacznie bardziej estetycznie i kolarsko. Czas może odpuścić te dziwne utarte poglądy o tym, że im większa dzungla na ciele chłopa tym prawdziwszy z niego mężczyzna. To jest śmieszne. 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#17 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:27

Czas może odpuścić te dziwne utarte poglądy o tym, że im większa dzungla na ciele chłopa tym prawdziwszy z niego mężczyzna. To jest śmieszne

Szczególnie jak ma brodę :roll:


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#18 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:34

Generalnie ameryki nie odkryli.... Podstawy aerodynamiki się kłaniają. Swoją drogą dla mnie bardziej miarodajny byłoby porównanie wsp. oporu nogi ogolonej i nieogolonej, mniej niepewności pomiarowych.


www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#19 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:34

Tak gładziutko, aksamitnie i kobieco. Do kompletu można sobie jeszcze wydepilować waginę.
W celach zdrowotnych OK, aerodynamicznych jak widać po filmiku też może być OK. Ale podnoszenie kwestii estetycznych u facetów zaczyna mnie przerażać i czekam tylko na porady na forum jaki podkład z filtrem do wrażliwej skóry na treningi powyżej 2h w słońcu wybrać aby czerwonej twarzy nie było widać.

Osobiście nie golę, ale bzdury piszesz.

#20 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:51

Pewnie kolega Kekacz część swojej "emerytury" wysyła do Torunia :)
  • macomac lubi to



Dodaj odpowiedź