Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golenie Nóg I Wpływ Na Osiągane Rezultaty.


80 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 lipiec 2014 - 15:52

Wiesz czy sobie tylko tak pleciesz co w głowie się wylęgło?


Trzepak 

"MAMIL"


#22 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 02 lipiec 2014 - 19:06

Po co się golić czyż nie lepiej tak
0db5194f01550c24med.jpg

#23 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 02 lipiec 2014 - 20:06

Panowie, temat nie został stworzony do gównoburzy :)


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 lipiec 2014 - 22:02

A do czego jak nie, cytujac, "gównoburzy"?

Zapodajesz temat, ktory jest przerabiany kazdego roku z mniej wiecej takimi samymi komentarzami.

A sa tu ludzie, ktorym to rybka i tacy, ktorym to "torunski beret", ot cala filozofia dyskusji golenia nog na forum PL ;)

 

Jak liczyles na merytoryzm z tak "bulwersyjnym" tematem, to sie przeliczyles :)

 

Bedzie kolejny stos wypocin, a ja to, a Kazik tamto, z przyprawa emocjonalno-religijno-swiatopogladowa.

 

A prymitywne komentarze kolegi Kekacz pokazuja w czym rzecz.

 

Dobranoc!

 



#25 emilioni

emilioni
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2014 - 22:11

Ja nie gole bo mi ich szkoda.
Zaprzyjaźniłem się już z nimi ;)

#26 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 02 lipiec 2014 - 22:26

gdzie do ch... są tutaj admini... to jest forum kolarskie, a nie forum najgorszej riposty. ludzie opanujcie się. jak nie macie co napisać w temacie to zamknijcie się i po prostu nic nie piszcie... Przez was to forum schodzi na psy, a najlepsze jest to, że sami nie tolerujecie zapewne takiego zachowania jakim nawzajem się obdarzacie. pogratulować podejścia naprawdę


  • EverRestOnTheBike lubi to
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#27 pine

pine
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 00:17

ten test jest bez sensu.

 

 

miałby jakiś gdyby został przeprowadzony na bazie np. 50 kolarzy, którzy jeżdżą na odcinku 50 km 50 razy, 25 z nogami ogolonymi i 25 z nie ogolonymi. wtedy średnie wartości mogłyby nam coś pokazać a tutaj, na wynik wpływ mogło mieć 100 różnych przyczyn.

 

dyspozycja dnia czy po prostu placebo, taki zawodnik, któremu pierwszy raz ogolono nogi mógł sobie zwyczajnie wmówić, że będzie jeździć szybciej i zrobił to. tak samo było za gówniarza z białymi halówkami dzięki którym się lepiej grało w piłe.

 

nie mówię, że golenie nóg nie ma wpływu na czasy uzyskiwane przez zawodników ale ten test po prostu słaby.



#28 jarek4444

jarek4444
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 07:24

ten test jest bez sensu.

 

 

miałby jakiś gdyby został przeprowadzony na bazie np. 50 kolarzy, którzy jeżdżą na odcinku 50 km 50 razy, 25 z nogami ogolonymi i 25 z nie ogolonymi. wtedy średnie wartości mogłyby nam coś pokazać a tutaj, na wynik wpływ mogło mieć 100 różnych przyczyn.

 

dyspozycja dnia czy po prostu placebo, taki zawodnik, któremu pierwszy raz ogolono nogi mógł sobie zwyczajnie wmówić, że będzie jeździć szybciej i zrobił to. tak samo było za gówniarza z białymi halówkami dzięki którym się lepiej grało w piłe.

 

nie mówię, że golenie nóg nie ma wpływu na czasy uzyskiwane przez zawodników ale ten test po prostu słaby.

 



#29 jarek4444

jarek4444
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 07:26

 

 

a ja gole i nie widze w tym nic dziwnego  każdy ma prawo decydować za siebie

 



#30 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 08:01

Kolego Kekacz, podpadłeś lobby gender, kolorowotęczowcom i innym, takim. Więcej luzu panowie! Trochę humoru nie zaszkodzi! :D



#31 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 lipiec 2014 - 08:22

Ja gole, ale głównie z innych powodów niż estetyczne. Uważam, że jest to wyraz pewnego rodzaju oddania i szacunku dla pasji którą kocham.:) Podtrzymywanie tradycji i dobrych zwyczajów. :)



#32 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 lipiec 2014 - 08:36

Kolego Kekacz, podpadłeś lobby gender, kolorowotęczowcom i innym, takim. Więcej luzu panowie! Trochę humoru nie zaszkodzi! :D

 

Cóż poradzić, włosów z nóg nie będę z tego powodu rwał ;)

 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie podzielam. Nie mam zamiaru zwracać się do osób które mają inne  słowami "pierdzielisz" czy bawić się w piaskownicę i osobiste wycieczki wzorem 1415chrisa. W końcu mamy tolerancję i poprawność polityczną, szkoda tylko że kończą się one w przypadku posiadania odmiennego, WŁASNEGO zdania.


Trzepak 

"MAMIL"


#33 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 03 lipiec 2014 - 09:09

ten test jest bez sensu.

 

 

miałby jakiś gdyby został przeprowadzony na bazie np. 50 kolarzy, którzy jeżdżą na odcinku 50 km 50 razy, 25 z nogami ogolonymi i 25 z nie ogolonymi. wtedy średnie wartości mogłyby nam coś pokazać a tutaj, na wynik wpływ mogło mieć 100 różnych przyczyn.

 

dyspozycja dnia czy po prostu placebo, taki zawodnik, któremu pierwszy raz ogolono nogi mógł sobie zwyczajnie wmówić, że będzie jeździć szybciej i zrobił to. tak samo było za gówniarza z białymi halówkami dzięki którym się lepiej grało w piłe.

 

nie mówię, że golenie nóg nie ma wpływu na czasy uzyskiwane przez zawodników ale ten test po prostu słaby.

Tak naprawdę to z samego klipu na youtube nie wynika, jaka dokładnie była metodologia samych badań. Niemniej jednak test w tunelu aerodynamicznym ma właśnie na celu wyeliminowanie jak największej ilości losowych zmiennych - dyspozycja dnia, siła wiatru itp. Test polowy byłby mniej dokładny, choć zapewne proponowane przez Ciebie 2500 testów pozwoliłoby na uśrednienie wyników i reprezentatywny rezultat. Nie mamy wystarczającej ilości danych, by stwierdzić czy test był "słaby", czy nie - ale jak już pisałem wcześniej, aż dziwne, że po raz pierwszy ktoś taki właśnie test przeprowadził.

 

W podobnych tunelach testuje się też nieruchome obiekty - od samolotów po piłki futbolowe, więc wyniki są niezależne od generowanej przez obiekt mocy, a oddają siłę oporu powietrza wywieraną na dany obiekt i efekt placebo nie ma tu racji bytu. I dlatego, pomimo oczywistego marketingowego wydźwięku tego filmiku, jestem skłonny uwierzyć w rzetelność testu przeprowadzonego przez specjalistów w danej dziedzinie.

 

A kwestie kosmetyczne i wizualne przenieśmy może na forum Pani Domu, bo tam ich miejsce.



#34 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 10:03

nawet na wykop to trafiło :)



#35 pike

pike
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Skądwaw

Napisano 03 lipiec 2014 - 10:04

Prawie nikt nie goli, a jakaś jazda w grupie, wyścig to 90% na gładko. :-P



#36 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 03 lipiec 2014 - 10:30

kurde ale jak to sie rzuca od razu w oczy jak ktos w grupie jedzie zarosniety:)po prostu sie tak przyjelo.Ja pierwszy sezon tez nie golilem a pozniej jakos tak wyszlo.Scigasz sie golisz nogi proste.Co innego turystyka



#37 Gosc_Zeb_*

Gosc_Zeb_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2014 - 10:51

Ktoś wspomniał o dyspozycji dnia - gdyby to było robione zwyczajnie "na drodze" to oczywiście takie coś miałoby miejsce, i test byłby do niczego. Ale chyba wyraźnie widać, że są w tunelu aero i jest zapewne porównanie prędkości, przy utrzymywaniu określonej mocy, przed ogoleniem nóg i po ogoleniu. Testowani kolarze na pewno nie starali się pobijać rekordów życiowych - wtedy "dyspozycja dnia" i świadomość "ogolenia nóg" mogłaby mieć znaczenie. Test był zapewne robiony tak jak wspomniałem na początku - utrzymywanie określonej mocy i porównanie osiąganych wyników prędkości jazdy przed i po ogoleniu - liczby nie kłamią i żadna dyspozycja dnia, czy "podjaranie się" nie ma tu nic do rzeczy.

 A tak na marginesie, w kwestii golenia nóg: ja nóg nie golę, ponieważ na głowie jestem łysy i chcę żeby liczba ogólnej ilości owłosienia była odpowiednia :)



#38 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 11:06


Scigasz sie golisz nogi proste

Ja mam krzywe nogi, więc nie golę.



#39 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 03 lipiec 2014 - 11:20

nawet na wykop to trafiło :)

Zbieżność nicków dodających na wykopie i tutaj raczej nie przypadkowa ;)


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#40 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 03 lipiec 2014 - 12:13

Kekacz nie pisze bzdur, tylko kpi z lansu, który przekracza u niektórych granice ośmieszania się.





Dodaj odpowiedź