Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Wybrać Rower

rower

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarek1

jarek1
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:23

Witam,

 

 Jestem całkowicie zielony w tym temacie. Proszę o pomoc w wyborze pierwszero roweru szosowego. Mam 182cm wzrostu i 83 kg wagi oraz ograniczony budżet. Na allego znalazłem następujące oferty:

 

http://allegro.pl/ro...4423047287.html

i

http://allegro.pl/ro...4392572966.html



#2 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:32

Żaden z tych .  W bardzo propagowanym Decathlonie kupisz nowy za 1500 z gwarancja



#3 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lipiec 2014 - 22:53

1900zł i na czerwono zaznaczone, że Shimano 105, a reszta Tiagra. Tak samo polecam Decathlon.



#4 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 15 lipiec 2014 - 14:50

ten bulls to wygląda na rower który większosć życia spędził po prostu na trenażerze. Ma to swoje zalety i wady. Jak kto woli, ale rower nie jest zajechany. Tak czy siak obecnie te tribany dla amatorskiej jazdy są wystarczające - i nowe choc ja bym wszedł szczebelek wyżej i kupił tego tribana co kosztuje ok 1900zł.

natomiast drugi rower to rower podobno nowy. Piszę podobno bo w Miliczu nieden cud tego typu widziałem. W ogóle jak widzę Milicz -rowery to zapala mi się czerwone swiatło bo kiedyś kupiłem od jakiegoś łazęgi i przysłał z pogniecioną ramą, ale rzecz jasna to może być tylko przypadek.

Tak czy siak - masz tribana 500 na sorze. sora jest jaka jest. Da sie na tym jeździć a rower nowy i z gwarancją więc chyba nie ma co sie zastanawiać. jako typowy 'wół roboczy' to taki rower będzie nadawł sie znakomicie. ja się wyleczyłem z drogich sprzętów bo ciagle mi było szkoda a to zębatek, a to łancucha a to to śmo.. a tak jest tani osprzęt wiec łatwo w razie czego uzupełnić. Nie wiem jak koła w tym tribanie ale narzekan nie słyszę. Pewnei siodełko i pedały będą do wymiany



#5 jarek1

jarek1
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 19:33

A co sądzicie na ten temat:

 

http://allegro.pl/fu...4394845975.html

 



#6 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipiec 2014 - 14:11

Stara ultegra, używane carbony, łańcuch cały uwalony od smaru a na zewnątrz powinien być czysty a mokry w środku, kaseta i korba też cała uwalona. 2k to może nie dużo ale sprzęt który nie wiadomo co przeżył. Poza tym środek sezonu i ultegra i carobny za 2k?

Cena nowego 7800zł... Chyba w epoce kamienia łupanego. Stronka z 2011 roku.
Dodatkowo pierwszy holowtech wiec ze sztywnością różnie.

#7 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 14:24

Rower z 2005 roku, koła może i nowe ale oponki stare :-) :-)



#8 Gosc_Stig_*

Gosc_Stig_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2014 - 15:30

Konkretnie widzę musi być z allegro?



#9 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 lipiec 2014 - 15:41

Nie kupiłbym calego roweru na allegro za ponad 1500zł. Już wolałbym złożyć, mniejsza szansa na bubel.

#10 Szabla

Szabla
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 08:32

A co sądzicie o takim wynalazku - na pierwsze przygody z szosą, bo brak mi sprzętu do szybkiego połykania kilometrów po asfalcie. Mam coś w las, mam na górki, mam też na niedzielną wycieczkę z żoną...ale chyba doszedłem do punktu pt. SZOSA

 

http://allegro.pl/ar...4554637085.html



#11 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 sierpień 2014 - 12:38

ulalala. jeździłbym. Tylko te klamkomanetki to chyba stara Sora z tym dzyndzlem jak w Campie. Ale jak pierwsza szosa i lubisz takie rurki to czemu nie? Z chęcią bym zamienił moję alu Canyona na ładne cro mo :) nie byłoby mi szkoda nawet jakbym sezon tym jeździł na Twoim miejscu, 1200zł da się przeżyć.

@edit. duży jest.



#12 Road Rookie

Road Rookie
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 20:28

Jak ktoś wspomniał kilka postów wyżej, z założonym budżetem wybrałabym się do Decathlon'u po Tribana 300 (na ramie nadal widnieje ubiegłoroczna nazwa Triban 3), chociaż jeśli jakimś cudem wyłuskałbyś ze swej kieszeni dodatkowe 500zł to mógłbyś zakupić sobie bardzo fajnego Tribana 500 (karbonowy widelec przedni, osprzęt, klamkomanetki oraz hamulce Shimano Sora - testowałem, ta szosa jest zaskakująco dobra jak na te 2k zł, o które odchudzi Twoją kieszeń przy zakupie) - dostępny rownież w Decathlonie, o ile tylko uda Ci się trafić na swój rozmiar ramy. Tribana 3 / 300 najcześciej mają "od ręki", Tribana 500 niestety najcześciej trzeba zamawiać. Często jest to droga przez mękę, ale w/g mnie naprawdę warto. Gdyby nie super okazyjny zakup Cube Peloton Race, śmigałbym właśnie na B'Twin Triban 500. Jeśli 1,5k to absolutne maksimum, testuj Tribana 3 / 300 - dożywotnia gwarancja na ramę i widelec oraz bardzo fajnie zestrojona całość powinny przypaść Ci do gustu. BTW: Gdy miesiąc temu byłem na etapie zakupu w większości Decathlonów nie było żadnego problemu z dostępnością większości rozmiarów T 3 / 300, jak jest obecnie - nie wiem.

#13 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 sierpień 2014 - 20:35

Pare dni temu byłem w decathlonie w Krakowie na Zakopiance, mieli tam chyba z 3 Tribany 500 i 2 Tribany 300, dziś w Plazie byłem to tylko 1 sztuka Tribana 300.



#14 Road Rookie

Road Rookie
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 20:52

Qrcze, myślałem że tylko w Rumii takie pustki na rowerowym... Po powrocie do "Warszafki" sprawdzę jak wygląda sytuacja w Reducie i na Targówku. Jednak z tego co mi wiadomo, jeśli tylko rower jest dostępny w magazynie lub w którymkolwiek ze sklepów Dcthl, to każdy inny sklep może go ściągnąć dla potencjalnego klienta i bynajmniej nie oznacza to konieczności zakupu tego roweru! Zatem można go ściągnąć na sklep, przetestować i jeśli nie odpowiada, po prostu zostawić sprzedawcy - niezbyt elegancko, ale co tam :P
Ostatecznie można go zawsze zamówić online na stronie Dcthl - serwis rowerowy Decathlon'u jest tak słaby, że po zakupie i tak warto oddać rower do zaprzyjaźnionego serwisu na regulację, zatem czy osobiście w sklepie, czy wysyłkowo, warto wygospodarować jeszcze pare dyszek na dobry serwis.

#15 Szabla

Szabla
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 13:21

Dzięki za parę słów. Szkoda, że jeden głos mówi, by brać i latać, a drugi nówke jednak rekomenduje. ;-)
Jestem w mega kropce, bo raczej klasyczne rurki mi się marzą. Może stwierdzenie rower z duszą to przesada przy tym Bianchi. Chociaż...:-)

#16 Road Rookie

Road Rookie
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 19:35

Takie życie :P
Wybierz ten rower, który bardziej Cię do siebie przekonuje. W końcu nie o sprzęt się rozchodzi, a o fun z jazdy, prawda? Ilu osób byś nie spytał nigdy nie uzyskasz 100% zgodności, każdy z nas oczekuje czegoś od swego jednośladu i najcześciej są to diametralnie rożne oczekiwania. Trzymam kciuki za dobry wybór:)

#17 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 sierpień 2014 - 23:24

Mnie też jarają klasyczne rurki dlatego brałbym to Bianchi, tańsze, a osprzęt ten sam tylko starszy :)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rower