Skocz do zawartości


Zdjęcie

W Czym Prać Strój Kolarski?


57 odpowiedzi w tym temacie

#21 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 16 lipiec 2014 - 18:20

Nie, ale chętnie bym spróbował. Często wkładka ma plamy po kremie. Solid, daj cuś bliżej na ich temat, bo się na tym nie znam. pozdr

#22 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:41

Przecież wkładka w spodenkach działa najlepiej, kiedy jest nakładana na gołą skórę.

Tak została zaprojektowana.

Stosowanie wkładek, chusteczek na tyłek .... równie dobrze można zakładać spodenki kolarskie na majtki - bez sensu.

 

 

 

Choć to Offtopik, to żeby nie było OT:

Czy w ogóle stosujecie do prania wodę ?

Czytam, żeby prać w proszku, albo w płynie do prania - a wody nie stosujecie ?  :mrgreen:

 

Ja preferuję pranie ręczne.

Strój na rower i skarpetki piorę zawsze własnoręcznie.

Uboczny efekt tego jest taki, że ręce można doszorować po robocie w garażu. Smar do łańcucha ciężko schodzi, a tak jest okazja się go pozbyć.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#23 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:47

Coś w tym jest. Może ci, którzy uskarżają się na podrażnienia po proszku, nie stosują wody? :D

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#24 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 16 lipiec 2014 - 21:28

Dobrze też jest namydlić się podczas jazdy w deszczu. :P

I wracamy na tory.

Ja często myję "stroik kolarski" w płynie/kremie do rąk z małym dodatkiem wody. :P

Ino nie wykręcam potem, bo już chyba "stroik" jest bez potu.  :P

 


  • astronom lubi to

#25 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2014 - 22:30

Wobec treści niektórych postów, pozostaje chyba tylko zaproponować rozwiązanie definitywne - zacznijmy od zaraz jazdę nago i sprawa prania  znika. Za to będziemy mogli dywagować "czym się namydlać" :-)  Panowie, Koledzy (bo Koleżanki tematu nie podjęły) - wychodzi na to, że jak się zbliżamy do okolic intymnych naszego ciała, to kończy się możliwość merytorycznej wymiany poglądów i doświadczeń. Za to mamy pole do dworowania sobie, bez ograniczeń i sensu... Jak to zakwalifikować? Do naszej fantazji, wyrafinowanego poczucia humoru? Nie wiem, ale wątpię.

Naprawdę nikt z Was nie widział na swoim, albo czyimś "pampersie" nieeleganckich przebarwień, które nawet po praniu nie całkiem zanikają? Jeśli można tego uniknąć, to jest to już "szczyt dziwactwa"? Wobec tego pozostanę dziwakiem, bo estetyka ma dla mnie też znaczenie.

Proponowałem wcześniej kontakt na PW, zatem kilku Kolegom odpiszę tą drogą.

 

 

 


  • Koniunl lubi to

#26 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 lipiec 2014 - 23:02

Na początku mojego uczestnictwa na naszym Forum, pamiętam że padały pytania, co zakładać pod spodenki.

Na odpowiedzi, że spodenki kolarskie zakłada się na gołą skórę, niektórzy reagowali niedowierzaniem, choć ich pytania były sprowokowane chęcią uniknięcia obtarć, odparzeń, które powodowała przepocona, zwijająca się bielizna.

Chyba wtedy, wszelkie dyskusje zakończyła wypowiedź Dariusza Baranowskiego, który na antenie EuroSportu publicznie powiedział, że wkładka kolarska najlepiej współpracuje z gołym tyłkiem. Teraz widzę temat wraca....

 

Może wkładki higieniczne się nie zwijają  - kto chce niech ich używa.

 

Co do podrażnień, które mogą powodować niektóre środki piorące u niektórych - sprawę powinno załatwić odpowiednio obfite lub(i) wielokrotne płukanie. Może te programy prania zbyt oszczędne i zbyt krótkie  stosujecie ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#27 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:43

Ja często zakładam zwykłą bieliznę pod lycrę i nigdy nie miałem obtarć - a czasem trochę kilometrów zrobię.

 

Martwi mnie to, że jak kupię niezłą koszulkę kolarską dobrej firmy to stosunkowo szybko schodzi "farba odblaskowa" i nie dość, że jestem w nocy mniej widoczny to w dodatku koszulka, która jest nie zniszczona wygląda na już trochę używaną.

 



#28 Gosc_Stig_*

Gosc_Stig_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2014 - 15:58

Ja się przekonałem że najlpiej  nie dodawać żadnych środków do płukania zapachowych.



#29 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 19 lipiec 2014 - 23:40

Każdy zapach to dodatkowa chemia - normal. :P



#30 uxs

uxs
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądW-wa

Napisano 24 lipiec 2014 - 07:58

Owszem. Czasem niektóre plamy pozostają, lecz moze to być wina środków piorących lecz nie musi. Pamietajmy, ze wraz z potem wydzielają sie toksyny, niektórych pot jest dość "mocny" i chetnie wpływa na estetykę materiałów od syntetykow po bawełnę. Niemniej jezdzenie w damskich wkladkach higienicznych to juz jest totalna abstrakcja... juz to widzę jakbym prosił kobietę swoją badz koleżankę o wkładkę bo na rower wychodze.... :-D


Wysłane z mojego Dołączona grafika przez Dołączona grafika
  • System lubi to

#31 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 lipiec 2014 - 08:53

Pamietajmy, ze wraz z potem wydzielają sie toksyny, niektórych pot jest dość "mocny" i chetnie wpływa na estetykę materiałów od syntetykow po bawełnę.

Co ty powiesz. Jakie toksyny? Przecież to mit jest. 99% to woda a reszta to sole, białka i mocznik.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#32 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 24 lipiec 2014 - 14:18

uxs ".. juz to widzę jakbym prosił kobietę swoją badz koleżankę o wkładkę bo na rower wychodze.... :-D" - albo kobieta by od Ciebie pożyczała. :P

 

A co do wkładki, to powtórzę zawsze noszę gatki bawełniane (nigdy żadnych obtarć itp.) i  nie wiem jak można wyprać wkładkę, która się zabrudziła, jak ona jest gruba, a tzw. "wkład" był dodatkowo wgniatany w tego pampersa kilka godzin na treningu. :P

 

 



#33 Gosc_Maxio_*

Gosc_Maxio_*
  • Gość

Napisano 11 sierpień 2014 - 08:29

Ja piorę w wodzie i jakimś płynie. jak mam mocne plamy , które trudno usunąc to używam płynu do naczyń i pomaga.
__________
Najpiękniejszy prezent dla seniora

#34 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 czerwiec 2015 - 07:12

A ja do niedawna pralem swój strój w trybie szybkim w pralce, wirowanie ok. 800 obrotów na minutę. Odkąd kupiłem nowy strój, zamierzam stosować płatki mydlane i prac ręcznie w miednicy. Płatki są dla niemowląt, więc nie powinny niszczyć stroju.
  • qzn lubi to

#35 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 czerwiec 2015 - 11:33

Jajcarz. Perwol active & sport, pralka tryb szybki i 1200 obr wirowania. Jakoś mi się ubrania nie niszczą ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#36 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2015 - 11:49

Ja zmieniłem Perwola na rossmanowy odpowiednik - ma łagodniejszy i przyjemniejszy (jak dla mnie) zapach.

#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 czerwiec 2015 - 21:37

Zapach zapachem, jak zmieniłem na inne coś, to mi pulsometr świrował. Jakoś dodawanie płynu antystatycznego do płukania mi się nie widzi, wróciłem do Perwola Active i jestem happy ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 15 czerwiec 2015 - 18:27

A co możecie polecić na żółte plamy od potu? Mimo prania po kazdej jeździe w szarym mydle pojawiają się i wyglądają paskudnie, szczególnie te na plecach. Strój wygląda na bardzo zaniedbany. Macie jakies sposoby, które nie zniszczą koszulki? Wybielacz raczej odpada :D

#39 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 czerwiec 2015 - 19:02

Wypierz ja normalnie w pralce.
Nie za bardzo rozumiem te cackanie sie z kolarskimi ciuchami.
Pomijam techniczne materialy.
  • Prozor lubi to

#40 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 15 czerwiec 2015 - 19:39

A co możecie polecić na żółte plamy od potu? Mimo prania po kazdej jeździe w szarym mydle pojawiają się i wyglądają paskudnie, szczególnie te na plecach. Strój wygląda na bardzo zaniedbany. Macie jakies sposoby, które nie zniszczą koszulki? Wybielacz raczej odpada :D

 

Mocniej zabrudzone koszulki co jakiś czas piorę osobno, w płynie do naczyń. Pomaga, choć trzeba się trochę rękami napracować. W pralce nie próbowałem, ale może powinienem.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."




Dodaj odpowiedź