Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#1841 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 styczeń 2017 - 16:52

Na rozgrzewkę?


  • Arked lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1842 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 19 styczeń 2017 - 19:23

Gdzie tam na rozgrzewkę. Do zapier...ania. :)

Nie dałbym rady jechać na rowerze, a jednocześnie stać jednym kołem w miejscu...



#1843 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 styczeń 2017 - 20:33

 Do zapier...ania. :)

 

Chyba mówisz o kadencji, bo na pewno nie o mocy ;)

Mam rolki i Prozor ma rację, są dobre na rozgrzewkę albo rozjazd czy regenerację.

 

PS. Aaa...widziałem, ważysz ponad sto kilo, więc "docisk" do rolki masz dobry 



#1844 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:26

Elite Arion Mag ma nawet całkiem solidne obciążenie, Elite twierdzi, że symuluje obciążenie do 5%.
W sumie jest to wartość identyczna jak większość pozostałych trenażerów tej firmy.
Da się na tym zrobić nawet całkiem konkretne treningi (no może z pominięciem interwałów w trupa)

Co do docisku.. ciekawe czy ktoś potrafi "zaliczyć" uślizg koła na rolce. Ile trzeba mieć umiejętności i odwagi do tego? :D

#1845 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2017 - 00:12

Na rolkach uślizg w bok do rzadkości nie należy, ale przy mocniejszym depnięciu na stojąco zdarzało mi się też "pojechać" do przodu poza wałki ;)



#1846 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 20 styczeń 2017 - 06:30

Chyba mówisz o kadencji, bo na pewno nie o mocy ;)

Mam rolki i Prozor ma rację, są dobre na rozgrzewkę albo rozjazd czy regenerację.

 

PS. Aaa...widziałem, ważysz ponad sto kilo, więc "docisk" do rolki masz dobry 

 

Mam Ariona Digital i nie narzekam na moc - w sensie oporu jaki rolki stawiają. Jedynie to, że opór po ustawieniu na wyświetlaczu zmienia się dopiero po kilku sekundach.... ale nie przeszkadza mi to zbytnio. A nawet jeśli rolki mają jakieś wady, o których piszecie, to mają także niezaprzeczalne  zalety -  dużo lepiej symulują prawdziwą jazdę, wyrabiają stabilizację i rozwijają niedorozwinięte z zasady, mięśnie głębokie. Poczytać lub oglądać telewizję to wolę w fotelu... ;)

 

Co do uślizgów - dużo zależy od opony. Jazdy nauczyłem się w 20 minut i potem, rzecz jasna, ją doskonaliłem - nie wypadam już poza rolki nawet jadąc na stojąco. :)


  • muzycom lubi to

#1847 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2017 - 08:38

Jesli chodzi o równowagę to prawda. Jest aż za dobrze, bo więcej uwagi trzeba poświęcić na jej utrzymanie niż skupienie się na treningu :P

A czy dużo lepiej symulują prawdziwa jazdę? Prędkości, manewrowania w zakrętach, zmieniającego się krajobrazu dookoła, czy górskiego powietrza na przełęczach nie czuję, więc jak dla mnie, dalej jest to tylko trening w czterech ścianach ;)



#1848 jerezano

jerezano
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądOkolice grodu Mieszka.

Napisano 20 styczeń 2017 - 08:49

Pewnie, że lepiej symulują jazdę. Jak jedziesz po szosie to się oba koła kręcą... ;)

Nie zauważam już poświęcania czasu na utrzymanie równowagi - po prostu jadę i tyle. 

Czy wpięty tylnym kołem czujesz te przełęcze i i górskie powietrze?

Oczywistym jest, że nie ma to jak otaczająca natura, dobra szosa i mało samochodów :)

Chociaż ja tych przełęczy i tak nie czuję na żywo bo najwyższym wzniesieniem w mojej okolicy jest wiadukt nad trasą S5... :P



#1849 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 20 styczeń 2017 - 09:07

Nabyłem Kurę. Minimalna moc na 36-26 przyy kadencji 85 to 120W. Trochę słabo, że nie można pokręcić bez obciążenia...

Kudos!


#1850 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 styczeń 2017 - 09:37

No niestety, taki hamulec - bez obciążenia kręcić można chyba tylko na trenażerach z napędem. 

Czekamy na testy, albo przynajmniej opis i wrażenia z użytkowania kurczaka ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1851 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2017 - 09:43

Chociaż ja tych przełęczy i tak nie czuję na żywo bo najwyższym wzniesieniem w mojej okolicy jest wiadukt nad trasą S5... :P

 

Hmm...w sumie to współczuję ;)



#1852 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:19

No niestety, taki hamulec - bez obciążenia kręcić można chyba tylko na trenażerach z napędem.
Czekamy na testy, albo przynajmniej opis i wrażenia z użytkowania kurczaka ;)

Teraz sie okazało, ze mam za slaby komputer do zwifta...

Kudos!


#1853 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:39

To się nazywa nieplanowane wydatki :P Napisz jak się ogólnie sprawuje bez Zwifta ;)



#1854 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:22

Ogólnie dzisiaj spałuję konkretniej. Musiałem 15 minut ładować wewnętrzny akumulator, żeby wszystkie migadełka ożyły:) potem się okazało że My Etraining ogólnie nie zachwyca, do Zwifta mam za słaby komputer, obejrzałem Barwy Szczęścia i poszedłem spać. 


  • System lubi to

Kudos!


#1855 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 styczeń 2017 - 20:49

Patolog, zawsze lepiej mieć za słaby komputer do Zwifta niż Zwifta do za słabego trenażera.
A ktoś ostatnio pisał, że Elite poprawiło swój soft..

Chociaż sumie "Barwy Szczęścia" są podobne do RLV. Tak samo wartka akcja, czasami powoduje przyspieszone bicie serca, czasami wyciska ostatnie łzy, a czasami zimny pot :D
No może trochę częściej w RLV.

Ale zawsze możesz spróbować "free" aplikacji, chyba Ray Maker zrobił ostatnio najbardziej kompletne kompedium. No i apka Shmoo.
I tak nie ominie Ciebie zeznanie!

#1856 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 20 styczeń 2017 - 23:09

Luz, ogarnalem kompa, jest ok. Nawet pod jakąś górkę od niechcenia wjechalem, i nawet ostatni nie byłem, i zleciało pół godzinki:)

Kudos!


#1857 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 styczeń 2017 - 19:54

Mala ciekawostka. Wymienilem plytke kontrolna w Real Turbo Muin. Przy pierwszej TrainerRoad wykrywal 3 urzadzenia: trainer, HR i power meter.
Z nowa plytka: trainer, HR, power meter, i z tym samym id co trainer, cadence i power meter (?).

#1858 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 styczeń 2017 - 08:43

Pewnie to ta sama płytka co dają do Drivo/Kura ;) Kadencja chyba powinna być, a "power meter" to tak na zapas, bo tamte mają ;)



#1859 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 styczeń 2017 - 09:31

To pierwsze, co wpadło mi do glowy. Nie tylko, że wykrywa "miernik" ale też pokazuje moc, taką samą jak ta z teainera. Także nie trzeba już sie bawić w żadne power match :)

#1860 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 10:14

Tak to powinno wyglądać chyba. Na przykład w Zwifcie mogę sparować Vortexa jako urządzenie Ant+ FE-C w polach mocy, kadencji i trenażera ale program widzi go także jako osobny power meter i czujnik/kadencji z tym samym ID. Dzięki temu można korzystać z danych trenażera na urządzeniach nie obsługujących FE-C, np. niektórych licznikach rowerowych.

 

 

Załączone pliki





Dodaj odpowiedź