Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery - Ogólnie (Zwłaszcza Nieinteraktywne)


2448 odpowiedzi w tym temacie

#1921 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 11:44

Pomiaru mocy nie posiadam. No i jak efekty po przepracowaniu zimy z takim planem treningowym?

 

Jeżeli do tej pory nie trenowałeś z rozpisanym grafikiem, a teraz przez zimę zrealizujesz wybrany plan z Trainerroad to efekty mogą być... piorunujące. TR ma świetnie przemyślane plany treningowe i pojedyncze treningi.

 

@Prozor

 

Używam od jakiegoś czasu zwykłej opony na rolce Vortexa. I teraz ciekawa rzecz. Przednia opona, która była mniej zużyta bardzo szybko strzeliła. Rzeczywiście ślizgała się i to przyspieszyło cały proces. Natomiast tylna opona z tego samego zestawu, mocniej zużyta, służy mi już od dłuższego czasu. Dzięki temu że była bardziej wytarta, powierzchnia styku z rolką jest znacznie większa (1cm "spłaszczenie") i przez to opona mniej się ślizga i zużywa na trenażerze. Duże znaczenie ma tu zapewne sposób w jaki wykonane są opony Hard Case Bontragera (mają dość grubą warstwę gumy). Dziwne ale prawdziwe ;)


  • Prozor lubi to

#1922 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 wrzesień 2017 - 12:32

Czy ciśnienie na trenażer takie samo jak na szosę?

#1923 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 wrzesień 2017 - 13:39

 No i jak efekty po przepracowaniu zimy z takim planem treningowym?

U mnie jest tak, że w zimie mam dużo więcej czasu na regularny trening. Mi plany TrainerRoad się podobały, efekty po przepracowanej zimie znaczące. Trenażer "smart" bardzo ułatwia realizację tych planów. Ale ja od razu nastawiłem się na typowy trening, nie każdemu może się to podobać i być nudne. Wtedy można urozmaicać Zwiftem, choć mnie to nie kręci i od początku założyłem, że nawet nie będę tego próbował. Konkretna jednostka treningowa do wykonania, do tego przy ciężkich sesjach jakaś motywująca energetyczna muzyka, albo przy spokojniejszych do obejrzenia zaległy wyścig na Youtube i dla mnie wystarczy. Filmów nie ogladałem, bo za bardzo mnie to rozpraszało ;) A jakie zadowolenie, jeśli udało się skończyć czwarty czy piąty długi mocny interwał na zadanym poziomie :)



#1924 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 13:47

Czy ciśnienie na trenażer takie samo jak na szosę?

 

To zależy co opona ma napisane na ściance. Pompowałbym bliżej górnej granicy zalecanego ciśnienia, jako że waga zawodnika nie ma na trenażerze znaczenia.


  • Cyklo Ziutek lubi to

#1925 marekkk

marekkk
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 16:50

Witam wszystkich.

 

A z tych dwóch który byście wybrali?

 

Trenażer Flow Smart T2240 800 W TACX

 

Trenażer Aleno Smart ELITE

 

Pozdrawiam



#1926 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 20:54

Może mi ktoś po krótce wytłumaczyć o co chodzi z tym Trainerroad. Ściągnąłem sobie tą aplikację. Ale wymaga zarejestrowania z podaniem karty kredytowej w celu subskrypcji. Ok. Czyli warto to zrobić? Mam tranażer Elite turbo muin z misuroB+, nie mam żadnego sprzetowego czujnika mocy no ale z tego co czytam to misuro radzi sobie z tym całkiem nieźle.
1 Czy to wystarczy żeby zacząć?
2. Muszę wykupić subskrypcję?
3. Co to właściwie rozpsuje? Ile dziennie mam jeździć z jaką mocą?

#1927 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 wrzesień 2017 - 21:00

Poszukaj, może ktoś ma kod na darmowy miesiąc TR. Zobaczysz co i jak. Albo wykup sobie na miesiąc i zobaczysz. Zrobisz rzetelny test FTP a dalej wszystko już jest proste... Teoretycznie ;) bo w praktyce lekko nie jest, efekty za to dobre :)



#1928 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 wrzesień 2017 - 22:06

1415chris czasami rozdaje kody, ładnie go poproś o ewentualną rezerwację dla siebie.

 

Może mi ktoś po krótce wytłumaczyć o co chodzi z tym Trainerroad. Ściągnąłem sobie tą aplikację. Ale wymaga zarejestrowania z podaniem karty kredytowej w celu subskrypcji. Ok. Czyli warto to zrobić? Mam tranażer Elite turbo muin z misuroB+, nie mam żadnego sprzetowego czujnika mocy no ale z tego co czytam to misuro radzi sobie z tym całkiem nieźle.
1 Czy to wystarczy żeby zacząć?
2. Muszę wykupić subskrypcję?
3. Co to właściwie rozpsuje? Ile dziennie mam jeździć z jaką mocą?

 

  1. Wystarczy.
  2. Tak (lub kod na darmowy mc)
  3. Ile i w jaki sposób jeździć w ciągu tygodnia. W zależności od wybranego planu i intensywności (różne, bodajże 3 poziomy intensywności treningowej). Są plany treningowe które zawierają w sobie określone treningi strukturalne. Różne dla różnych celów, inne dla szosowca, inne dla triathlonowca i tak dalej... Szczegóły na ich stronie how it works.

Jak "przyjemne" są tego typu treningi możesz zobaczyć na yt, np. tu gościu pokazuje swój test 20 min na traineroad:

A tutaj możesz sobie jakie treningi wykonywał z użyciem TR.

Resztę dyskusji dot. treningów na trenażerze proponuję przenieść do właściwego wątku w dziale Trening i zdrowie.

 

No to znane już są ceny Elite Turno - ok. 570-590€ (sugerowana 650€!), mało zachęcające biorąc pod uwagę, że Kura kosztuje w tym samym sklepie niecałe 640€, niby 50/70€ piechotą nie chodzi, ale otrzymujemy słabszy trenażer z mniej pewnym pomiarem mocy (Misuro nawet kalibrowany może być pewny na początku eksploatacji, ale z biegiem czasu może być różnie). Biorąc pod uwagę ceny polskie, gdzie Kura można kupić za ok. 2,7 tys złociszy wydanie 590€*4,3PLN=2537, czy nawet 2451 zł (przy cenie 570€) jest mało sensowne. Różnica do 300 zł jest mało przekonująca do zakupu, no chyba, że na rynku polskim ceny będą na poziomie aktualnie sprzedawanych Muin (no może ciut wyżej)...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1929 provid

provid
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądBłażejewo

Napisano 12 wrzesień 2017 - 20:49

Czas na nowy trenażer. Budżet do max 1,5k zł.

Wybór wstępny padł na dwa modele

 

1. TACX Satori Smart T2400

2. Elite Qubo Fluid

 

Plusy i minusy tych dwóch modeli? 

 

Zapewne gdzieś są pisane te modele ale przebrnięcie przez dziesiąt stron zajmie mi wieki ;) Jeżeli znajdzie się jakaś ciekawa inna propozycja, to będę wdzięczny. 


  • Azi lubi to

#1930 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:09

Zapewne gdzieś są pisane te modele ale przebrnięcie przez dziesiąt stron zajmie mi wieki ;)

 

Żadne wieki - wystarczy użyć wyszukiwarki na górze strony i będziesz miał ograniczenie wpisów tylko do tych, które zawierają daną frazę. Wpisanie "Qubo Fluid" i otrzymujesz 12 wyników wyszukiwania, w tym całkiem konkretne (choć z 2013r.), "Satori" to jakieś 73 wyniki wyszukiwania, przeglądnięcie tego co przydatne zajmie zdecydowanie mniej niż wieki. Takie to trudne? Najlepiej podajcie na talerzu, bo mi się nie chce... Załamka.


  • sirkozi lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1931 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 16:32

Drodzy koledzy, 
ojciec chce kupić Elite Rampe i podłączyć pod laptopa (fona ma blackberry maly ekran wiec tylko laptop).

 

Z tego co czytałem/zrozumiałem, połączenie przez bluetooth nie jest do końca optymalne jeśli chodzi o przesył danych z trenażera do lapka. Lepiej dokupić antenke ANT+ na USB do laptopa. Niestety w kilku sklepach internetowych których tata obdzwonił nie ma tych ANT+ na stanie, a czas oczekiwania 6-7 tygodni.

 

Pytanie zatem, czy korzystacie z antenki Elite ? Czy są zamienniki które dobrze współpracują ? Gdzie je można nabyć ?

 

Dzięki



#1932 provid

provid
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądBłażejewo

Napisano 25 wrzesień 2017 - 16:41

Takie coś i będzie wszystko banglac 😉 nie ma co przepłacać za antenę Tacx, no chyba że ktoś ma ochotę - jego wybór.

http://www.allegro.p...item=6750622382

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#1933 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 25 wrzesień 2017 - 18:23

Taki sam połowę tańszy...i to w zestawie ;)

http://allegro.pl/tr...id=201#thumb/1 



#1934 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 10 październik 2017 - 09:37

Cześć,

kręcę obecnie na trenażerze z Decathlona - in'ride 300 (550W) i doskwiera mi brać powiewu luksusu : ) tzn. chce się skupić na jeździe a nie na zmienianiu oporu itp.

Rozglądam się za za trenażerem, z którym będę mógł sobie zaplanować trening, a potem trenażer zmieniając płynnie opór pozwoli mi ten trening zrobić tzn. ustawić jaką moc w jakim momencie mam wygenerować, jaki HR lub kadencję utrzymać, a na koniec przesłać to na strave. Jazdy wirtualne na ten moment nie są priorytetem.

Da się coś w okolicy 1k - 1,5k nabyć? po lekturze forum widzę, że często wspomina się o Flow Smart T2240

Dzięki

 

 

 



#1935 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2017 - 11:02

Póki co, żaden trenażer nie ustawi Ci kadencji, ani samodzielnie nie wyśle treningu na Stravę :P

Trenażer interaktywny z dolnej półki to pozostałe życzenia spełnią dostępne w deca Flow i Elite Intera


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1936 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 10 październik 2017 - 11:59

Póki co, żaden trenażer nie ustawi Ci kadencji, ani samodzielnie nie wyśle treningu na Stravę

to wiem : ) on ma tylko mi pokazywać że wybrany wskaźnik jest za niski lub za mały w stosunku do planu

 



#1937 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2017 - 13:23

To robi oprogramowanie. Albo komputerek treningowy. Trenażer nie ma nic do tego.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1938 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 10 październik 2017 - 13:29

Odczyty owszem, a jak ze zmianą obciążenia?

Jest taki soft, na którym mógłbym zaplanować trening tak, by soft zmieniał mi obciążenie na Flow Smart?

Taką interaktywność miałem na myśli w planowaniu treningu, nie tylko wskaźniki (symulator trasy bez virtuala)



#1939 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 październik 2017 - 13:44

Sprawdź właściwe wątki forum dla tego tematu (oprogramowanie), sporo o tym jest w "trenażer z wirtualem" (użyj wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz właściwych odpowiedzi zadaj tam pytanie, nie zadawaj pytań na które już są odpowiedzi - podstawowa etykieta).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1940 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 10 październik 2017 - 14:19

Prozor mam do Ciebie pytanko. Kilka postów pisałeś że Elite Turno Smart w pl przy cenie 2400 średnio się opłaca. Ja widzę że można już kupić za 2100zł.  Czy przy tej cenie opłaca się dopłacać do Elita Kura za 2800zł ? Czy zamiast Kury już dodać do Elite Direto za 3200zł ? Powiem że 2k zł za trenażer jeszcze bym przełknął. Więcej to musiałbym widzieć znaczące różnice. Czy takie zobaczę stawiając w mianowniku Elite Turno?
 





Dodaj odpowiedź