Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczelny Bidon


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 19szymon93

19szymon93
  • Użytkownik
  • 207 postów
  • Skądłódź

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:33

Witam

 

Aktualnie używam bidonów isostar'a ale jest to wielkie nieporozumienie gdyż co drugi dzień musze umyć rower w okolicach suportu gdyż zawartość bidonu wycieka podczas jazdy, do tego złapanie lepkiego bidonu skutkuje przyklejeniem do kierownicy. Poszukuje szczelnego niedrogiego bidonu 0,6-0,7l najlepiej z zamknięciem tego typu http://twomark.pl/me...odukt/17818.jpg . Kolor w zasadzie nie gra roli ale biało czarna kolorystyka mile widziana. Czy ktoś może coś polecić od siebie ? Dodam że ma to być zwykły bidon nie jakieś termiczne cudo, ma być w 100% szczelny.

 

Pozdrawiam

S.



#2 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:39

Posiadam kilka bidonów isostara, ale mi nie ciekną.

Tylko te klapki robią coraz gorsze, kiedyś klapka wytrzymywała długo, a teraz sezonu chyba nie przetrwa - i jak isostar to bez klapki.



#3 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:49

Ja ode mnie mogę polecić Camelbak Podium. Cena wprawdzie dość wysoka, ale tworzywo z którego jest wykonany jest bardzo dobre, łatwo dokładnie umyć i wnętrze bidonu jak i zaworek. Z cieknięciem nie ma problemu.

#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 lipiec 2014 - 09:50

Z tą łatwością mycia zaworka bym nie przesadzał ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:09

Ja ładuję zaworek Camelbaka do zmywarki i myje bardzo dobrze, od roku używam dwóch bidonów i póki co nie mam powodów do narzekania. Ale trzeba zauważyć, że pełny bidon z odbezpieczonym zaworkiem nieco jednak cieknie.



#6 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:43

Najlepszy test na sprawność bidonu to nalać świeżo otworzoną pepsi do bidonu i w trasę!! :) :)



#7 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:27

Camelbak jest fajny, ale czyszczenie zaworu to moim zdaniem katorga. Ten silikonowy "smoczek" jeszcze da się umyć, ale samą membranę - tragedia!

Jeżeli szukasz czegoś dobrego w rozsądnej cenie, polecam bidony Tacx Shiva (np. bidon SKS to dokładnie ten model, tylko z nadrukami) oraz Continental.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#8 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:10

Ja mam elite, modele nawet za 15 zl nie ciekna.



#9 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:23

Czy ja wiem, mam Elite Hygene i drań puszcza.


Trzepak 

"MAMIL"


#10 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:53

Moze za slabo dokrecasz?  Raz tak mialem w elite termo ciut za slabo dokrecilem i potrzebna byla korekta w trasie. Moje nie ciekna.



#11 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:03

Gwinty trzymają, ale z "korka" czy jak to się zwie chlipie całą drogę, że pół roweru zapryskane. Sprawę nieźle załatwia klapka, którą mam z Elite Icebergiem, tyle, że to mało poręczne podczas jazdy.


Trzepak 

"MAMIL"


#12 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:37

Camelbak jest fajny, ale czyszczenie zaworu to moim zdaniem katorga. Ten silikonowy "smoczek" jeszcze da się umyć, ale samą membranę - tragedia!
.

 

Szanuję Twoją opinię mikroos, więc aż sprawdziłem na stronie producenta. 

The Podium® Bottle is dishwasher-safe and easy to clean. Remove the cap assembly, making sure the JetValve lockout is open, and place it with the bottle on the top rack of your dishwasher. For best results, we recommend avoiding high-heat settings such as 'sanitary clean' or 'heat boost' which may distort plastic components. We don’t recommend forcing a brush or other cleaning tool through the JetValve cross-slit (i.e. where you drink).

 

 

Jak już pisałem, używam niemal codziennie dwóch bidonów Podium więc przeszły już przez co najmniej 300 cykli mycia w zmywarce. Gdyby membrana się w ten sposób nie domywała, to już dawno by mi spleśniały.



#13 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:35

Jasne, każdy z nas ma inne doświadczenia i dlatego warto dyskutować. U mnie jednak tak kolorowo nie było, nie sprawdził się też Hydroguard, który miał podobno radykalnie ograniczać rozwój mikrobów, a nie zauważyłem tego efektu - nawet po jednej nocy z pozostawionym w środku izotonikiem wyraźnie czuć typowy zapaszek oraz śliskość na ściankach, świadczącą o powstawaniu biofilmu.

To nie oznacza, że uważam Podium za zły bidon - wprost przeciwnie, jest niesamowicie funkcjonalny. Po prostu z utrzymaniem go w czystości zawsze miałem problem, podobnie jak kilku korzystających z niego moich kolegów.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#14 Pierzak

Pierzak
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 13:10

Używam dwóch zakręcanych ze smoczkiem "Meridy" kupione w Martesie za 9 zł w promocji (normalna cena coś koło 14), zero przecieków. Mają wygodne przetłoczenie, dość głębokie co zapewnia pewny chwyt.



#15 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 21 lipiec 2014 - 15:10

Miałem chyba z 10szt. Camelbaka i są to bardzo fajne bidony ale ustnik ciężko umyć (mówię tu o myciu ręcznym a nie zmywarce)i 100% nie są szczelne , czasami popuszczają.
Lepsze moim zdaniem w podobnym zakresie cenowym są Spece Purist - łatwiej się czyści ustnik i są szczelniejsze od Podiumów chociaż przy wodzie nawet lekko gazowanej również lekko popuszczają.

#16 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 23 lipiec 2014 - 19:20

Camelback Podium. Nie ciekną.

 

Elite i jakiś Btwin z Decu - cała rama się lepi od izotonika.



#17 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 lipiec 2014 - 19:44

Który dokładnie Elite?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#18 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 23 lipiec 2014 - 20:10

Ten http://www.decathlon...id_8162977.html

i ten http://www.decathlon...id_8215441.html

 

 



#19 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 24 lipiec 2014 - 21:12

Mam elite z tej seri jakies 2 lata - zero wyciekow :)



#20 Sid

Sid
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Skądsiemianowice

Napisano 28 lipiec 2014 - 07:10

mam isostara 3lata i dalej nie cieknie i dwa zefal ze "smoczkiem" ok roku też dają rade





Dodaj odpowiedź