Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczelny Bidon


46 odpowiedzi w tym temacie

#21 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 lipiec 2014 - 07:18

Ja też miałem problem z Elite. Ale to widzę loteria bo niektórzy są zadowoleni.

#22 MiroPL

MiroPL
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 29 lipiec 2014 - 15:39

Ja również posiadam bidon Isostar i wszystko ładnie trzyma. 


Mój rower: Trek Madone 2.1 2014 


#23 xszymonx

xszymonx
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • SkądKępno/Wrocław

Napisano 29 lipiec 2014 - 19:06

U mnie Elite Hygene, na początku zero problemów, po ok pół roku zaczynają trochę puszczać.

#24 radziobiker

radziobiker
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądBożepole Małe

Napisano 30 lipiec 2014 - 10:26

Elite Jossenova. Polecam ;-)



#25 rafalf

rafalf
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 20:48

Odnosnie bidonu Camelbak Podium - w nowszej wersji zrobili zawor (ustnik) troche wiekszy wiec latwiej dostac sie do membrany. Niestety nie da sie jej latwo umyc, zwlaszcza na obrzezach. Ja ostatnio po prostu demontowalem wszystko: smoczek, membrane, uszczelke, etc i mylem wszystko osobno recznie. Da sie, ale to troche upierdliwe.



#26 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 sierpień 2014 - 06:32

Wprawdzie mój bidon Elite nie puszcza płynów, ale między biały, a niebieski element dostała się woda i denerwująco chlupocze. Czy da się tam jakoś dostać? Bidon jest zwykły, teamowy. Ustnik już wyjmowałem.
2zsv32r.jpg

#27 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2014 - 07:51

Ja mam dwa te Elite'y.
Jeden lekko popuszcza z ustnika, a drugi jest ok-zero wycieków. A w zasadzie to był, bo na TdPA mijałem dzieciaki krzyczące "rzuć nam bidon, rzuć nam bidon" - no i rzuciłem, ale akurat wylosowałem ten dobry, zostawiając sobie ten cieknący :-)
Zamiennie używałem ich z bidonami Enervita - jedne z lepszych bidonów jakie miałem. Do tego kosztują grosze i co ok. miesiąc mam dzięki temu nowy shaker do łańcucha, a w koszyku nowe bidony.

#28 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 sierpień 2014 - 07:56

Te właśnie mają napis Enervit, ale wygląda to raczej na reklamę Lampre :) Tanie są, ale, przynajmniej mnie przydarzył się ten problem.

#29 Bodzias94

Bodzias94
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 12:05

Wprawdzie mój bidon Elite nie puszcza płynów, ale między biały, a niebieski element dostała się woda i denerwująco chlupocze. Czy da się tam jakoś dostać? Bidon jest zwykły, teamowy. Ustnik już wyjmowałem.
2zsv32r.jpg

Bez problemu można to rozdzielić podważając z obu stron, a po tym złożyć z powrotem i będzie szczelnie.


  • Kresowiak lubi to

#30 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2014 - 12:23

Te właśnie mają napis Enervit, ale wygląda to raczej na reklamę Lampre :)

Bidony Enervita robi Andriolo nie Elite.

#31 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 16 sierpień 2014 - 18:28

Wprawdzie mój bidon Elite nie puszcza płynów, ale między biały, a niebieski element dostała się woda i denerwująco chlupocze. Czy da się tam jakoś dostać? Bidon jest zwykły, teamowy. Ustnik już wyjmowałem.
2zsv32r.jpg

podważ na siłę i potem bez problemu złączysz. Mam większość takich bidonów elite i tak właśnie je czyszczę. 


  • Kresowiak lubi to

#32 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 17 sierpień 2014 - 09:32

Ja używam bidony Isostara, wlewam często napój gazowany do pełna, cycka nawet nie wciskam, a rama sucha. pozdr

#33 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 10:24

Ja mam 2 isostar i jeden cieknie, a drugi nie(czyli loteria). Teraz planuje zakup kross mover, bo powinien pasować kolorystycznie do tribana :D

 

PS. W martes sport czy jakoś tak jest promocja na bidony merida, po 10zł za takie z osłonką i bez(przynajmniej w sklepie w mojej miejscowości)



#34 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 18 sierpień 2014 - 11:03

Czyżby w Martes zaczął się już sezon wyprzedażowy jeśli chodzi o rowerowe sprawy, że tak spytam przy okazji?


Trzepak 

"MAMIL"


#35 darekUFO

darekUFO
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:11

Nie zwróciłem uwagi czy są jakieś przeceny na rowery i akcesoria, ale w oczy rzuciły mi się te bidony(swoją drogą są 0.5l i 0.75l) i jeszcze z tego co pamiętam to jakieś pompki były(niestety niskie ciśnienia).

 

PS. Sprawdziłem w ich sklepie internetowym, ale na nim nie ma tych bidonów, nie wiem czemu.

Tak wyglądały:

bidonMeridaBlack2013.jpg

bidonMeridaTeamFlameBlack.jpg

 

I z pokrywką:

big_586.png?lm=1395677123



#36 kudlaty_00

kudlaty_00
  • Użytkownik
  • 329 postów

Napisano 21 wrzesień 2014 - 22:48

Enervity najlepsze bidony jakie miałem, ale ciekną... Rama zalana zawsze.



#37 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 wrzesień 2014 - 23:10

Skoro cieknie, to co w nim takiego dobrego?

Wybacz dociekliwość, ale dla mnie przeciekanie całkowicie dyskwalifikuje bidon i ciekawi mnie, co mogłoby go uratować w oczach użytkownika.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#38 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2014 - 23:21

Enervity najlepsze bidony jakie miałem, ale ciekną... Rama zalana zawsze.

A moje nigdy nie ciekły.
Btw, kupiłem nowe Elity Corsa. Te same, o których pisalem wcześniej. Poprzednio jeden nieco przeciekał, a z kupionych ostatnio nie cieknie żaden :-)

#39 kudlaty_00

kudlaty_00
  • Użytkownik
  • 329 postów

Napisano 21 wrzesień 2014 - 23:32

Może zależy jak się trafi?



#40 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 wrzesień 2014 - 10:33

Nie wiem czy jest sens kupować czarny ( ciemny ) bidon kiedy po iluś tam użyciach w środku na dole bidony zbiera się,,syf'' a jak taki kolor to ciężko to usunąć ( bo cienko widać) . A to prędzej czy później i tak się zbierze, wystarczy zapomnieć kilka razy umyć bidon , o co wcale nietrudno. Do tego ta osłona na ustnik jak ze zdjęć powyżej , bywa bardzo denerwująca kiedy serducho ostro wali pod górę , i trzeba szybko się  napić.

 

U siebie mam teraz 2* 0,75 takie coś http://www.bikesalon...WNvJhoC86jw_wcB  kupione chyba w Go .

 

Plus taki, że nie trzeba się co chwilę zatrzymywać na tankowanie . Jakiś czas temu trasa ca.180 km i tankowanie dopiero po 130 km( choć nie gorąco bo temp ca 20 i genaralnie płasko )  

 

Przecieka -chyba nie , jedynie jak naładuję mu gazowaną Cole  to przez ustnik.

 

Teraz jakbym miał kupować to wybrałbym 0,75 jakiś może ''Team''  np. http://www.roseversa...sche/aid:739144

choć akurat te cienko pod kolor ramy pasują.

 

 

Próbowałem też z litrowym Isostarem , w koszyk wchodził z wyciąganiem trochę gorzej.





Dodaj odpowiedź