Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Szosowy Fit 500 B'twin


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adano

Adano
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:20

Witam serdecznie,

 

 

Od zawsze chciałem kupić sobie rower szosowy, teraz powoli dojrzałem chyba do decyzji o kupnie.

 

 

Trochę się rozglądam i staram się coś dla siebie wybrać.

 

 

Dostałem propozycję kupna tego roweru za 1500 zł - nowy, nie używany, obecny właściciel wygrał go i totalnie go nie potrzebuje.

 

 

Propozycja wydaje się być do rozważenia. Tylko trochę mnie odstrasza prosta kierownica.

 

 

http://www.decathlon...id_8239798.html

 

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.

 

 

Adam



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 19 lipiec 2014 - 14:59

Skoro odstrasza cię prosta kierownica to kup sobie rower SZOSOWY  zamiast hybrydy.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 Adano

Adano
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 22:14

Z tym, że chodzi o to, że Fit 500 w Decathlonie stoi za 2000 zł, a ja mogę go mieć za 1500 zł (nowy).

 

Osprzęt Sora, rama alu z widelcem karbonowym - czyli odpowiednik Tribana 500, tyle że z prostą kierownicą.

 

 

Dlatego się nad nim zastanawiam.



#4 zielony01

zielony01
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 23:41

Nie ma też klamkomanetek szosowych tylko Shimano Deore.



#5 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 09:38

Adano. Rower o którym piszesz nawet w oryginalnej cenie - 2000zł jest dobrym wyborem. Skoro Ty możesz go kupić za 75% tej ceny, to tym bardziej się opłaca. Jeśli nigdzie się nie ścigasz, nie masz parcia na duże prędkości, nie liczysz każdej sekundy, tylko po prostu lubisz jeździć rekreacyjnie dłuższe trasy, sprawnie przemieszczać się w mieście, to uważam, że trudno o lepszą okazję.
Nawet jeśli kiedyś zmienisz zdanie zdanie i zainwestujesz w jakiś lepszy rower szosowy, a ten zostanie Ci jako rower "zapasowy", albo po prostu do jazdy mniej sportowej - do szkoły czy pracy.

A jeśli już teraz masz sportowe apiracje... to być może CI będzie niepotrzebny tak samo jak aktualnemu właścicielowi :)

#6 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 26 lipiec 2014 - 06:58

Rower hybrydowy bardzo łatwo doprowadzić do stanu szosowego. Wymiana kierownicy i dołożenie do tego jakichś klamek plus osobnych manetek to jakieś 150zł. Klamkomanetki uzywane tez można kupić za niewygórowaną kwotę ale nie będzie to łatwe. Ważne by rower był dopasowany rozmiarem. W przypadku hybrydy można sobie pozwolic na ciut dłuższa ramę. W szosówce musisz założyć że 'baranek" dodaje trochę cm i uwzględnić to przy modernizacji. Jak ramatego roweru  juz optymalna dla ciebie to wkładanie tam kierownicy szosowej i klamek jest bez sensu bo bedzie za długi a jak jest miejsce na przedłużenie tego zestawu to można brać.



#7 Gosc_Szumak_*

Gosc_Szumak_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:31

Obecnie ten rower jest w przecenie za 1499zł gdyby ktoś reflektował :)

 

https://www.decathlo...id_8239798.html





Dodaj odpowiedź