Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamiennik Tylnej Przerzutki Shimano 600

shimano 600

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kleju

Kleju
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 19:32

Wtajcie,

Stało się coś dziwnego i w moim rowerze tylna przerzutka shimano 600 "wkręciła" mi się w koło. (no no 15 lat bez awarii) To taki sprzęt:

 

http://www.bike-vint...age-8-speed.jpg

 

Pogięła się i chciałbym ją wymienić. Kaseta jest 7 rzędowa, też shimano 600. Na allegro sprzedają urzywaną przerzutkę shimano 600 za ok 80-100 zł. W sklepie zaproponowano mi shimano sorę za 120 zł (nowa). I teraz pytanie, czy taka nowa sora będzie działać? Mam manetkę z indeksacją (7 biegów) również shimano 600?

 

Inna sprawa, że mocowanie przerzutki rowerze się wygło.....

 

Pozdrawiam

 



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 22 lipiec 2014 - 19:44

Bierz starą 600. Przeżyje Sorę pięciokrotnie o ile znowu nie wciągnie ją w szprychy.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lipiec 2014 - 19:45

Sora będzie pasowała, ale 120 zł to bardzo dużo jak na ten model - nawet sugerowana przez Shimano cena to 84 zł, a można kupić taniej.

W kwestii mocowania: rama ma wymienny hak czy jest on zintegrowany z ramą? Bo jeżeli zintegrowany, to możesz go co najwyżej giąć - warto byłoby wkręcić oś tylnej piasty (ma taki sam gwint jak śruba przerzutki) i w ten sposób giąć. W tym przypadku możesz jedynie liczyć na to, że rama wytrzyma takie gięcie i nie będzie potrzebne skorzystanie ze spawarki.

Jeżeli masz wymienny hak, to po prostu wymień go na nowy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 22 lipiec 2014 - 19:47

bierz to

http://allegro.pl/pr...4440716770.html

tanie i dobre, u mnie śmiga :)



#5 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 21:29

rama ma wymienny hak czy jest on zintegrowany z ramą? Bo jeżeli zintegrowany, to możesz go co najwyżej giąć - warto byłoby wkręcić oś tylnej piasty (ma taki sam gwint jak śruba przerzutki) i w ten sposób giąć. W tym przypadku możesz jedynie liczyć na to, że rama wytrzyma takie gięcie

 

Ja bym Ci jednak radził zaprowadzić rower do warsztatu, gdzie takim przyrządem http://dobresklepyro...zerzutki-tylnej ustawią ci hak idealnie. Tą prymitywną metodą, o której pisze kolega, możesz go tylko osłabić, bo nie wiesz jak bardzo jest krzywy, w którą stronę go prostować i w jakim zakresie. Będziesz zdany na metodę prób i błędów, wielokrotne korygowanie, doginanie i szukanie właściwego kąta, co w końcu może osłabić ramę. Lepiej odżałować pare groszy i zapłacić mechanikowi, który ma narzędzia.



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lipiec 2014 - 21:41

Prostowałem w ten sposób dziesiątki haków i nigdy żadnemu krzywdy nie zrobiłem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2014 - 00:49

 Tą prymitywną metodą, o której pisze kolega, możesz go tylko osłabić, bo nie wiesz jak bardzo jest krzywy, w którą stronę go prostować i w jakim zakresie. .

Właśnie po to wkręca się oś w hak, by było widać, w którą stronę i w której płaszczyźnie jest on skrzywiony.

A zapewniam, że dzięki tej metodzie widać to wystarczająco dobrze.

By nie obciążać zbytnio gwintu, do samego gięcia można użyć również klucza nastawnego.

Rama zapewne jest stalowa (hak zintegrowany) i hak zniesie takie prostowanie bez problemu. Też robiłem to nie raz z dobrym skutkiem.



#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 lipiec 2014 - 10:32

Ale uwaga - musi być zaciśnięte koło albo sama piasta, inaczej rzeczywiście można uszkodzić i nie będziesz wiedział, czy ustawiłeś hak dobrze, bo tylne widełki będą się po prostu giąć. pozdr

#9 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2014 - 12:07

Słuszna uwaga, nick.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: shimano 600