Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trasy - Świeradów Zdrój

Świeradów trasa podjazd

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 barthez

barthez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski

Napisano 25 lipiec 2014 - 14:46

Witam Szanownych Kolegów i Koleżanki.

Wybieram się na na początku sierpnia na kilka dni do Świeradowa Zdroju, a że chłopina z nizin jestem (lubuskie), to planuję zabrać ze sobą rower (szosa) i wykorzystać czas pobytu na kilka przejażdżek po górskich drogach / podjazdach.

 

Znacie może jakieś ciekawe trasy w okolicy?

Długość 50-80km, najlepiej pętle (chociaż niekoniecznie), im więcej podjazdów tym lepiej :-D  :-D  :-D  :-D

 

z góry dzięki

pozdrawiam

Barthez



#2 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 25 lipiec 2014 - 18:00

Na drugiej stronie było - http://szosa.org/top...-ciekawe-trasy/



#3 barthez

barthez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski

Napisano 25 lipiec 2014 - 22:11

Ło choroba! :shock:

dzięki wielkie!

Jakoś szukajka mi tego nie pokazała :-/



#4 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 26 lipiec 2014 - 18:03

To udanego wyjazdu życzę! :)



#5 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipiec 2014 - 17:49

Też na początku sierpnia się wybieram do Świerardowa możemy razem pośmigać ;)



#6 sulex

sulex
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 lipiec 2014 - 13:42

Witam, właśnie wróciłem z tamtego regionu, polecam trasę ze Świeradowa na Nove Mesto - Lazne Libverda - Bily Potok i dalej na Harachov i albo powrót albo dalej na Szklarską Porębę i Świeradów (niektóre odcinki ze słaba nawierzchnią ale najczęściej tam są za to piękne widoki).



#7 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądDolnyśląsk

Napisano 01 sierpień 2014 - 20:08

Tak to fajna trasa - kierunek na Harrachov, to chyba jechałeś przez Smedavę, gdzie jest taka knajpa, a przy niej zawsze mnóstwo czeskich turystów. Dalej asfalt na Jizerkę i potem na Harrachov (przez Korenov). 

 

Czesi się nie pierniczą i wszędzie kładą asfalt - Góry Izerskie, Karkonosze. Ma to dużo wad, ale dla szosowców to dobrze... W Karkonoszach możecie legalnie wjechać asfaltem nawet na >1400m n.p.m. :-) Takie jakby małe Alpy - podjazdy są tam mordercze.



#8 barthez

barthez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski

Napisano 02 sierpień 2014 - 14:28

Dzięki wielkie Panowie!

 

Trasa 1. Świeradów - Szklarska - Jakuszyce i powrót

Trasa 2. Świeradów - Nove Mesto - Lazne Libverda - Bily Potok - Harrachov - Szklarska Poręba - Świeradów

 

Te dwie trasy na pewno będę chciał zaliczyć. Jak się uda to w obie strony :-D, chociaż druga to już prawie 90km, więc nie wiem czy uda się zrobić w całości. Może umówię się z Żoną żeby zgarnęła mnie autem gdzieś z trasy...

 

@Maks:

Możemy coś razem wykombinować, chociaż jadę z rodziną, więc w ciągu dnia będzie ciężko wyrwać się na kilka godzin. Planuję zapuszczać się na trasy tak koło 5.00 rano :-o i wracać w okolicach śniadania. Jak masz ochotę tak wcześnie to daj znać



#9 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpień 2014 - 15:26

Ups trochę za wcześnie dla mnie ja raczej preferuje po śniadaniu i do południa.



#10 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpień 2014 - 15:28

Jak będziesz miał ochotę/możliwości trochę później wyskoczyć to daj znać ;)



#11 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 19:21

Będę w Szklarskiej od 11 sierpnia. Jakby ktoś jeździł w okolicy to pisać na pw :)



#12 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 sierpień 2014 - 20:35

ja 12.08 wyjazd szkoda ... :/



#13 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 18:45

Szkoda... możesz mi coś napisać o okolicy jak na rower szosowy. Jaki stan dróg, co polecasz itd. Z góry dzięki

 



#14 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpień 2014 - 23:24

Już piszę jest kilka ciekawych podjazdów ale głównie do trenowania siły przy moim przełożeniu niestety nie mogłem wejść z wyższą kadencją niż 50-60rpm żeby się za szybko nie zakwasić.

Trzeba zaliczyć Stóg Izerski do tego możesz zaliczyć Drwale, jest bardzo ładny podjazd pod Ski&Sun.Ja znalazłem bardzo fajną i malowniczą trasę można kombinować z wariantami w zależności od ilości czasu.

 

http://connect.garmi...ivity/559261966

 

Jeśli chodzi o nawierzchnię z tym jest różnie raz lepiej raz gorzej.Od strony czeskiej można się rozkoszować widokami a po polskiej trzeba patrzeć pod koło.

 

Ja jechałem z rodzinką więc za dużo czasu nie miałem.



#15 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:59

Wielkie dzięki.

Ja mam 39x23 więc też raczej będę siłowo jeździł :)

 

Planuje jeździć głównie w Czechach, w Polsce może zaliczę Okraj.



#16 barthez

barthez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski

Napisano 08 sierpień 2014 - 13:37

Stóg Izerski jest moim zdaniem dla kogoś, kto lubi siłowe przepychanie z kadencją 50-60, jak napisał Maks. I mówię tu o podjeździe tylko pod kolejkę gondolową... Dalej nie wiem. Jeżeli ktoś ma w szosie korbę kompaktową z tarczą 34 z przodu, to może będzie fajnie. Z moimi klasycznymi 39/26 to byłaby walka, więc zrezygnowałem z kolarki na rzecz górala. W tej sytuacji jest OK!

 
Inne trasy:
1. Świeradów - Szklarska - Jakuszyce i powrót tą samą drogą:
wychodzi ok 55km. Piękne, równiutkie asfalty. Długi (ok 10km) podjazd o nachyleniu średnim 4-5% ze Świeradowa w kierunku Zakrętu Smierci, potem następny ze Szklarskiej do Jakuszyc (ok 6km), nachylenie średnie ok 5-6%.
Wracając, wyjazd ze Szklarskiej na Zakręt Smierci: dwa podjazdy ok 1km o nachyleniu ok 12%. Tu można się zmęczyć :-)
 
2. Świeradów - Nove Mesto - Lazne Libverda - Hejnice - Bily Potok - Smedava - potem, albo powrót tą samą drogą (w sumie ok 65km) albo dalej na Korenov, Harrachov i do Polski (ok 90km).
W większości asfalty dobrej jakości, chociaż jest kilka odcinków słabszych, szczególnie między Prybytkiem i Ludvikovem. Szczególnie wart uwagi ok 10km podjazd pod Smedavę. Nachylenie średnie ok 6%, ale jest kilka odcinków powyżej 10%. Ładny, równy asfalt, serpentynki, a na górze schronisko - Naprawdę warto!!
Ja, z powodu braku czasu wracałem tą samą drogą, ale można się puścić dalej na Korenov i Harrachov - będzie ciekawiej, a drogi lepszej jakości.
 
Osobiście polecam obie trasy!
jeżeli ktoś chce poszaleć na góralu to można znaleźć chyba nawet więcej tras w okolicy, chociażby wspomniany Stóg Izerski.
 
Jak będę miał chwilę to może zapodam jakieś zrzuty z Gramina z profilami


#17 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:37

Wielkie dzięki.

Ja mam 39x23 więc też raczej będę siłowo jeździł :)

 

Planuje jeździć głównie w Czechach, w Polsce może zaliczę Okraj.

 

Jeśli chcesz zaliczyć Okraj i masz czas to polecam uwielbiam ten podjazd ;)

Zawsze na samej górze zaliczam czeskie piwko, jest uwieńczeniem podjazdu.



#18 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 15:42

Pętlę Szklarska-Czechy-Świeradow-Szklarska zalicze na 100%. W która stronę będzie lepiej?

Jak z asfaltem na przeł. Okraj?

#19 Maks

Maks
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 sierpień 2014 - 16:27

Ja podjeżdżałem od strony Kowar i jest ok. Na poboczach trochę żwirku trzeba uważać na zakrętach.



#20 barthez

barthez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGorzów Wielkopolski

Napisano 10 sierpień 2014 - 01:28

 

Stóg Izerski jest moim zdaniem dla kogoś, kto lubi siłowe przepychanie z kadencją 50-60, jak napisał Maks. I mówię tu o podjeździe tylko pod kolejkę gondolową... Dalej nie wiem. Jeżeli ktoś ma w szosie korbę kompaktową z tarczą 34 z przodu, to może będzie fajnie. Z moimi klasycznymi 39/26 to byłaby walka, więc zrezygnowałem z kolarki na rzecz górala. W tej sytuacji jest OK!

 

 

No to zapuściłem się na Stóg Izerski trasą od Czerniawy - Katorga:

Zdobyłem, ale powiem tak:

jeżeli ktoś jest w stanie przejechać to bez zsiadania z roweru, to ...Wielki Szacun!

A jak ktoś mi powie, że podjechał to na kolarce, z klasycznym przełożeniem 39/23(26), to padnę przed nim na kolana!





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Świeradów, trasa, podjazd