Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Rower Dla Początkujacej Dziewczyny?


137 odpowiedzi w tym temacie

#121 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 27 sierpień 2014 - 13:39

Jeśli ktoś ma do sprzedania używaną sztycę, mostek, kierę itp to dajcie znać, najlepiej na priv ;)

Na razie rozglądam się za ramą i grupą ;)

 



#122 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 27 sierpień 2014 - 13:55

Najpierw musisz mieć pewną ramę bo rozmiary sztycy, mostka... są zależne od średnicy otworów w ramie :)
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#123 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 27 sierpień 2014 - 15:24

Wiem, wiem. Dlatego pierwsze co robię to szukam ramy, jak na razie nie ma żadnych "okazji". :)

Ale jak tylko mam czas to szperam po necie ;)

 



#124 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 27 sierpień 2014 - 15:58

Złożyłem już parę rowerów i doszedłem do wniosku że składanie nie jest dobrą drogą do uzyskania niedrogiego roweru. Do 2000 zł odradzam składanie. Zabawa w składanie ma sens jeśli chodzi już o coś naprawdę poważnego.

 

Od wiosny szukam sensownej ramy z widelcem i dochodzę do wniosku że jeśli jest coś jest fajnego to cena zniechęca. Coś niedrogiego zazwyczaj jest mocno zużyte lub uszkodzone. 

 

Powodzenia w składaniu, koledzy dobrze radzą najpierw rama.



#125 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 sierpień 2014 - 16:58

Złożyłem już parę rowerów i doszedłem do wniosku że składanie nie jest dobrą drogą do uzyskania niedrogiego roweru. Do 2000 zł odradzam składanie. Zabawa w składanie ma sens jeśli chodzi już o coś naprawdę poważnego.

 

Od wiosny szukam sensownej ramy z widelcem i dochodzę do wniosku że jeśli jest coś jest fajnego to cena zniechęca. Coś niedrogiego zazwyczaj jest mocno zużyte lub uszkodzone. 

 

Powodzenia w składaniu, koledzy dobrze radzą najpierw rama.

 

Ja dokładnie 3 i przy każdym dochodziłem do wniosku, że to świetna sprawa żeby mieć tani rower. Zbudowałem przełaj w kwocie 1500zł... Najbardziej faktycznie liczy się fart żeby dorwać fajną rame ale prawda jest taka, że kupując używaną szosę na allegro za 2k(zajechana na amen Ultegra jeszcze z tamtego wieku albo "prawie nowa" tiagra) po jakimś czasie trzeba coś wymienić tak samo z Tribanem 500 gdzie do wymiany jest cała grupa, w pewnym momencie koła bo się uginają strasznie na zakrętach, opony w sumie od razu bo bieznika tam nie ma i nagle się orientujesz że kupiłeś za 2k NOWY rower i (tak gdzieś po roku+)władowało się w niego już kolejne 2k(idąc Twoim tokiem rozumowania przy zakupie nowych części bo używane zazwyczaj są mocno zużyte).

Jak pisałem, klamkomanetki Xenon 2x10 nówki za 250zł, kaseta 100, łańcuch 100(i tak łańcuch nowy zawsze się kupuje), korbe na początek można jakąkolwiek i cena wyjdzie z 150-200zł może być tylko ciężkawo czasami campe dorwać, przednia przerzutka - 50zł... suport? 60zł. Sztyca? 30zł... To są według mnie kwoty, które zachęcają żeby szosę złożyć. Wiadomo, że wszystko zależy od ramy ale własnie na takich duperelkach jak mostek i sztyca można przyoszczędzić na początku i później kupować droższe. Wydasz właśnie na sztycę 30zł na początek a nie 150zł i za różnicę możesz kupić lepszą przerzutkę..



#126 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 sierpień 2014 - 18:16

A po co wymieniać w nowym rowerze od razu cały osprzęt? Kolego pierdolamento głupoto. Koła się nie uginają. Za 200 zł koła nie będą lepsze. Korba jakakolwiek będzie lepsza od Sory na ht2? Po co komu bieżnik w szosie? Litości!!! Koleżanka potrzebuje pomocy a Ty jej nie pomagasz. Jak już kupujesz np. Tribana 500 to zmieniasz tylko koła i tylną przerzutkę jak Ci Sora nie pasi na np. 105. Jak dasz za koła 500-600 zł to masz nowy rower który w krainie pierwszych rowerów szosowych nie ma sobie równych. A jak składasz to pokaż zdjęcie z opisem i cenami części. Podliczymy i zobaczymy czy to cudo jest 1500 warte. Są inne plusy składania roweru ale cena przy rowerach poniżej 3 tyś to nigdy nie będzie główny argument. 



#127 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:50

Chyba się kolego nie zrozumieliśmy. Że korba jakakolwiek Campy do SKŁADANIA roweru, a nie żeby w Tribanie korbe wymienić na jakąkolwiek, czytaj ze zrozumieniem i wydaje mi się, że każda korba Campy będzie lepsza od sory która bije na boki po 1k km a bieżnik nawet lekki żeby nie zabić się na zakrętach jak jest mokro, na Saharze nie mieszkamy, lubi popadać poza tym możesz poczytać komentarze na temat opon w wątku o Tribanach :) A to cudo w sumie mniej niż 1500, podliczyłem teraz części bez kosztu dostawy. Zobacz sobie w "Nasze rowery" -> "Bianchi Stone - przełajowo"



#128 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:59

Poczytaj sobie wątek ... nie muszę czytać tych bzdur bo mam i przejechałem na Tribanie 4,5 tyś km. w deszczu i w słońcu i jakoś żyje. Korba kręci prosto więc dalej pierdolamento kolego:D A to co tam piszą to swoją drogą ;-) Ja kończę w tym wątku bo to nie ma sensu. Ps. do cen dostawę raczej doliczaj bo za darmo kurier Ci ich nie nosił pozdro! 



#129 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 sierpień 2014 - 22:07

A rowerek Ci wyszedł nienajgorszy ale nie stawiaj go obok Tribana bo polegniesz;-) Sama rama Bianchi o niczym nie świadczy. 



#130 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 27 sierpień 2014 - 22:08

masz kurde edycję posta Senninho, a poza tym trzymajmy się tematu...
Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#131 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 sierpień 2014 - 22:37

Na koniec offtopu dodam, że nie mam co przełaja stawiać koło Tribana na szosie bo wiadomo, opony szersze dwa razy ale w terenie triban polegnie - inne przeznaczenie.. :) Mam korbe sory i czekam tylko żeby ją wymienić bo ma lekkie bicie na boki. Ale sam widzisz, że w wątku są posty na temat że opony do wymiany i niektóre korby latają na boki ;)

 

Co do pomocy koleżance. Kwestia czy nowa rama czy używana? W małym rozmiarze to czekanie na oferte, pewnie w zimie coś więcej się pojawi albo kupić nową, nawet ten Accent którego gdzieś tam wyżej podałem nieźle się prezentuje.



#132 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 sierpień 2014 - 06:03

Co do wątku o Tribanie to śmietnik i bzdury. Pisanie żeby napiwać. Co do czytania se zrozumieniem to na korby psioczą w t300 a ram jakiś inny wynalazek. Na Sorę nikt ogarnięty nie psioczy a sporo osób montuje to czy Clarisa w przełajach bo chodzi dość dobrze a tanie jak woda. Tyle w remacie new sory. Co do ram accent-a sporo o nich było na forum;-)



#133 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 sierpień 2014 - 07:06

Clavdivs, jak dużej ramy szukasz? Podr

#134 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 01 wrzesień 2014 - 15:13

Witam, jako iż sporo się u mnie ostatnio zmieniło to okazało się że jednak nie będę miała czasu na składanie roweru.

Dlatego też będę polować na nowy rower na przecenach w ziemie (w cenie do około 2 albo 2,5tys). No chyba że trafi się jakaś dobra używka w moim rozmiarze w co wątpię (dlatego zdecydowałam że kupię nowy).

Nie ukrywam że chciałam się pobawić w składanie ale niestety nie będzie na to czasu, stąd ta zmiana ;)

ps. Sorki że tak chaotycznie piszę ;)



#135 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 wrzesień 2014 - 17:41

Jesteś kobietą, częste zmiany zdania nikogo nie zdziwią. Najważniejsze, że cały czas idea roweru szosowego krąży w koło głowy ;-)



#136 Paulix2010

Paulix2010
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 01 wrzesień 2014 - 18:19

Właściwie to zmiana nie wynika z moich niechęci ale tak jak mówiłam z braku czasu. Po prostu myślałam że będę go mieć więcej ... :)

A idea roweru szosowego owszem, krąży i myślę że nie przestanie. Jak znajdę troszkę wolnego to w zimie poszukam przecen (słyszałam że mogą być nawet spore).

Myślę że tak ze 2tys (ewentualnie trochę dołożę) jak na rower na początek to będzie w porządku. Oczywiście w przyszłości pewnie będą zmiany z osprzętem, ale do tego daleko :)



#137 dobrydobry

dobrydobry
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 12:00

nie możesz się zdecydować? 

może spróbuj skorzystać z www.advisorro.com

wpisujesz tam co jest dla Ciebie ważne (np. cena, prześwity miedzy ramą a kołem, osprzęt),

potem podajesz modele (np. romet sport, mielec, bianchi)

oceniasz to i ci wychodzi wynik, dla mnie to wygląda spoko  :)



#138 tuutu

tuutu
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 15:15

:)





Dodaj odpowiedź